Ako získať nových zákazníkov pomocou Google?

Ako získať nových zákazníkov pomocou Google?
Michal Vojtyla

Vyštudoval manažérske rozhodovanie a informačné technológie. Špecializuje sa na efektívne využívanie a automatizáciu IT v podnikaní. Podnikateľom ponúka viaceré webové služby - konzultácie, tvorbu webových stránok, správu webov a rôzne typy optimalizácií. Zaujíma sa o bezpečnosť a umelú inteligenciu.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Ľudia každý deň hľadajú firmy ako je tá vaša. Ak ich chcete zaujať, musíte sa odlíšiť, spraviť niečo navyše. Jednou z možností je bezplatná službu Google Moja firma.

Google poskytuje viacero služieb spojených s marketingom, získavaním zákazníkov či zdieľaním informácií. Z platených je najznámejšou reklamná službu AdWords. Dnes vám však predstavíme jednu bezplatnú novinku – Google Moja firma.

Google Moja firma

Je nová služba, ktorá vznikla spojením existujúcich služieb Google Miesta a Google+ Local. Google Moja firma tvorí centrum slúžiace na virtuálnu prezentáciu a komunikáciu so zákazníkmi. Predstavuje vynikajúci spôsob ako zobraziť vo vyhľadávači tie informácie, ktoré považujete za dôležité, ukázať zákazníkom váš nový produkt či tovar. Ľahko sa tak môžete pochváliť vynikajúcim hodnotením od zákazníkov alebo podeliť o momenty, ktoré považujete za dôležité. Ukážte svojim zákazníkom, že robíte to, čo vás baví a zákazníci sa k vám vrátia aj v budúcnosti.

Tip: Zapnite si slovenské titulky

Po otvorení malej rodinnej čokoládovne rieši otec rodiny čoby konateľ spoločnosti problém, ako informovať zákazníkov o ich novej predajni. Pomocou služby Moja firma môže pridať priamo do výsledkov vyhľadávania informácie o svojej prevádzke - adresu firmy, telefonický a e-mailový kontakt, fotografie, otváracie hodiny a recenzie. Môže zobraziť svoju firmu na Google mapách, aby potencionálni zákazníci rýchlo našli predajňu. Neskôr môže so svojimi vernými zákazníkmi zdieľať dôležité a radostné chvíle prostredníctvom statusov, fotiek a videí.

Čo všetko dokáže Google Moja firma?

Chcete pozvať priateľov na dobrú večeru niekde do mesta, ale neviete, ktorá reštaurácia je dobrá? Použijete vyhľadávač Google a zadáte napríklad výraz „restauracia bratislava“. Medzi obyčajnými odkazmi sa nájdu aj také, ktoré majú zobrazenú polohu na mape, hodnotenie, recenzie a dodatočné informácie.

Poznámka: Dodatočné informácie sa ukážu po kliknutí na dve malé šípky, ktoré sa zobrazia pri pohybe myšou nad adresou. Odporúčame vyskúšať.

Ruku na srdce, ktorá reštaurácia by vás viac zaujala? Vybrali by ste si reštauráciu s obyčajným modrým odkazom a šedým textom, alebo reštauráciu, o ktorej viete hneď všetko podstatné?

Zobrazovanie dodatočných informácií vo vyhľadávaní patrí medzi jednu z viacerých výhod služby Moja firma od Googlu. K tomu bude vaša firmu zobrazená na každej Google mape. V mobilnom telefóne, tablete alebo na webe. Kdekoľvek a kedykoľvek. Vaši potenciálni zákazníci budú vidieť ak si niekto z ich priateľov obľúbi vašu stránku na sociálnej sieti Google+ (predstavuje obdobu stránok na Facebooku) a uvidia, ak ich priatelia kliknú na tlačidlo +1 (obdoba tlačidla Páči sa mi to). Týmto spôsobom sa roztočí kolotoč bezplatnej reklamy vašej firmy (platí za predpokladu, že zákazníci a ich priatelia budú mať vytvorený Google účet, čo má však v dnešnej dobe veľká časť Slovákov).

Ďalšími prednosťami služby Moja firma je sociálna sieť Google+ kde môže písať príspevky, pridávať dokumenty, fotografie a videá. Taktiež môžete komunikovať so zákazníkmi prostredníctvom komentárov, alebo videohovorov. Reagovať na recenzie a pridávať udalosti.

Firemná stránka na Google+ je podobná tej na Facebooku, avšak Google+ má výhody, ktoré Facebook nemôže ponúknuť:

  • zlepšuje vašu pozíciu vo vyhľadávači Google,
  • ľahko sa integruje s ostatnými službami firmy Google,
  • ponúka väčší priestor na úpravu výsledkov vyhľadávania,
  • umožňuje okamžite aktualizovať informácie o firme, ktoré sa zobrazujú na mapách, vo vyhľadávaní a na sociálnej sietí.

Poznámka: Každý, kto si založil alebo založí Google účet získa automaticky prístup do sociálnej siete Google+

Výhody Nevýhody
obrovský marketingový potenciál možnosť prepojenia na iné služby Google (AdWords, Analytics, YouTube, Insights) funguje na mobilných zariadenia zlepšuje pozíciu web stránky vo vyhľadávaní jednoduchá administrácia s pokročilými funkciami bezplatná služba potrebný Google účet na prístup k sociálnej sieti Google+ funguje iba vo vyhľadávači Google a v mapách Google Maps

 

Ako zlepšiť pozíciu internetovej stránky vo vyhľadávaní?

Jednou z najlepších funkcií služby Moja firma je, že posúva firemnú stránku vo vyhľadávaní vyššie a vyššie. Ako teda dosiahnuť tento požadovaný efekt? Po prihlásení do služby Google Moja firma a overení pravosti firmy dodržiavajte nasledovné body:

  • pravidelne pridávajte fotky (produktov, služieb, výhercov, spokojných zákazníkov a pod.),
  • zverejnite odkaz na svoju Google+ stránku (na svojej internetovej stránke, na Facebooku),
  • informujte zákazníkov o existencií Google+ stránky,
  • požiadajte zákazníkov o recenziu,
  • komunikujte so zákazníkmi prostredníctvom sociálnej siete Google+.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Michal Vojtyla
Michal Vojtyla

Vyštudoval manažérske rozhodovanie a informačné technológie. Špecializuje sa na efektívne využívanie a automatizáciu IT v podnikaní. Podnikateľom ponúka viaceré webové služby - konzultácie, tvorbu webových stránok, správu webov a rôzne typy optimalizácií. Zaujíma sa o bezpečnosť a umelú inteligenciu.


Google Consent Mode v2: čo to je a aké zmeny prináša?

Firmy, ktoré chcú využívať remarketing, musia od 6. marca 2024 implementovať novú verziu Google Consent Mode. Čo sa mení?

Google analytics 4 (GA4): čo treba vedieť?

V čom sa Google Analytics 4 líši od predošlých verzií, aké výhody prináša firmám a marketérom, na čo pri nastavení nezabudnúť a akú rolu má v zbere dát umelá inteligencia? Podstatné info v kocke.

Umelá inteligencia v marketingu: ako ju využiť?

Nové technológie menia nákupné správanie zákazníkov, prispôsobiť sa tomu musia aj firmy a marketéri. S čím vie pomôcť umelá inteligencia v reklamných nástrojoch?

Zápis do RPVS: povinnosť poskytovateľov audiovizuálnej mediálnej služby

Ako postupovať, na koho sa obrátiť a s akými nákladmi počítať pri zápise do registra partnerov verejného sektora, ak ide o poskytovateľa audiovizuálnej mediálnej služby?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky