7 marketingových tipov ako zvýšiť počet svojich priaznivcov na Instagrame

7 marketingových tipov ako zvýšiť počet svojich priaznivcov na Instagrame

Vzdelávajte a informujte svojich potenciálnych zákazníkov prostredníctvom praktických článkov a PR správ na podnikajte.sk - najväčšom špecializovanom podnikateľskom portáli v SR. Prečítajte si bližšie informácie o podmienkach textovej inzercie u nás.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Aká je prvá a najčastejšia otázka ohľadom Instagramu, ktorú si kladú ľudia pracujúci v marketingu na sociálnych sieťach? Začína jednoducho: „Ako získam viac priaznivcov, fanúšikov?“. Väčšina ľudí síce tvrdí, že ich nezaujíma, koľko majú instagramových fanúšikov. Je to ale základ: čím väčšie publikum máte, tým viac ľudí a potenciálnych zákazníkov ste schopných pritiahnuť.

Ak využijete seriózne stratégie, budete sa usilovať a nájdete si čas na túto sociálnu sieť, určite sa to ukáže v stále väčšom počte fanúšikov a veľkosti vašej komunity, ktorú vybudujete. Ak si prečítate týchto 7 bodov a začnete ich aj používať, určite zlepšia vašu stratégiu a pomôžu vám vybudovať silnú komunitu.

1. Používajte hashtagy

Hashtag je skvelý spôsob, ako získať väčší záujem a zmnožiť svoje publikum. Hlavne používajte konkrétne, relevantné a len pre vás špecifické hashtagy. Nestaňte sa hashtagovým násilníkom, pretože ich prílišné používanie môže vaše publikum skôr odstrašiť. Teda nepoužívajte hashtagy na všetko. Nemajte viac hashtagov než slov. Jednoducho používajte primerane konkrétne, relevantné a len pre vás špecifické hashtagy.

2. Naplánujte “takeover”

Väčšina firiem patrí do istého priestoru a trhu v rámci spoločnosti. Ak chcete nájsť nových členov svojho publika a fanúšikovskej základne, existuje možnosť prenechať váš Instagram na jeden deň alebo dokonca týždeň významnému hosťovi, neboli zorganizovať takzvaný „takeover“. Hosť môže byť niekto populárny, váš zamestnanec alebo aktívny komentátor vášho Instagramu. Publikovanie vášho hosťa na Instagrame vám môže pomôcť dosiahnuť mnohé z vašich cieľov na sociálnych sieťach, či už to bude vďaka väčšiemu zapojeniu publika, získaniu nových fanúšikov, alebo vybudovaním unikátnej značky a spôsobu jej komunikácie.

3. Organizujte súťaže

Pravdou je, že všetci milujú veci zadarmo. Samozrejme môžete neznášať darovanie vecí, pretože je to nákladné. Avšak treba si uvedomiť, že náklady spojené s marketingom sú často krát oveľa vyššie a majú oveľa menší úspech než súťaže, ktoré vytvoríte. 

Súťaže na Instagrame sú skvelým spôsobom, ako môžete odmeniť stálych fanúšikov. Zároveň ale vďaka nim môžete ku svojej značke prilákať nových. K tomu pomôžu vhodne nastavené podmienky na účasť v súťaži. Najjednoduchším a základným pravidlom je dať “like” súťažnej fotke. Ďalšou možnosťou je súťaž v komentároch, kde musí súťažiaci k príspevku pridať komentár s odpoveďou na súťažnú otázku. Účinné môže byť tiež označenie kamaráta v komentári, alebo pridanie originálnej súťažnej fotky, na ktorej bude označený váš profil a prípadne bude doplnená špeciálnym súťažným hashtagom.

4. Zdieľajte videá

Videá sú hitom marketingu sociálnych médií na rok 2016. Ak chcete staviť na istotu, využite video. Fotografie na Instagrame vám pomáhajú predať váš príbeh, pomocou videa je to ale oveľa dynamickejšie. Videá na Instagrame majú dvakrát väčšiu pozornosť než fotografie, môžu vám získať oveľa väčšiu pozornosť vášho publika. Vytvorte jednoduché, zábavné a pútavé video, ktoré ľudí zaujme tak, že v komentároch budú chcieť označiť svojich priateľov.

5. Uverejňujte svoje fotky strategicky

Väčšinu času v podnikaní sa musíte usilovať, to platí aj o marketingu na Instagrame. Zaujať fanúšikov musíte najmä vtedy, keď na ňom sú, práve v tom čase musíte uverejňovať svoj najlepší obsah. Najefektívnejšie spôsob ako zistiť, kedy sa na ňom nachádzajú, je, keď začnete uverejňovať/testovať svoje fotky v rôznych častiach dňa. Ak zistíte, že viac likeov, komentárov má vaša fotka ráno alebo doobeda než večer, upravte harmonogram uverejňovania vašich postov na skorší čas dňa.

6. Likeujte a komentujte fotografie

Môže sa to zdať samozrejmé, ale je to presvedčivý spôsob, akým vzrastie obľúbenosť vášho Instagramu. Majte interakciu zo svojimi fanúšikmi, je to veľmi dôležité. Tiež vám pomôže, ak budete komentovať obsah iných používateľov. Rozhodne to ale nepoužívajte na všetky obrázky a fotografie, ktoré uvidíte, ale len na také, pri ktorých si myslíte, že majú ku vám nejaký vzťah. Ak máte pocit, že po čase vám toto spojenie nič neprináša, nájdite si nové.

7. Pýtajte sa otázky

Otázky môžete použiť ako súčasť nejakej súťaže, alebo len samostatne na zapojenie fanúšikov. Napríklad môžete uverejniť fotografie svojich nových produktov a opýtať sa ich, na ktorý sa najviac tešia. Ak ste napríklad firma, ktorá má niečo spoločné s módou, opýtajte sa svojho publika, k čomu nosia nejaký váš produkt/odev/šperk. S trochou kreativity možnosti sú nekonečné.

Článok bol pripravený v spolupráci s klenotníctvom Eppi, na základe praktických skúseností tohto eshopu.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

PR článok

Vzdelávajte a informujte svojich potenciálnych zákazníkov prostredníctvom praktických článkov a PR správ na podnikajte.sk - najväčšom špecializovanom podnikateľskom portáli v SR. Prečítajte si bližšie informácie o podmienkach textovej inzercie u nás.


5 najlepších marketingových rád pre autorov v roku 2019

Neodlučiteľnou súčasťou úspechu každej knihy je dobrý marketing. Trendy v online svete sa menia z roka na rok a ako dobrý autor by ste ich mali sledovať. Čomu by ste mali venovať pozornosť v roku 2019?

Ako urobiť persóny tak, aby natívna reklama fungovala

Obsah dnes môže urobiť hocikto. To je fakt. Dokonca aj video. Ale ako nájsť témy a ako obsah spracovať tak, aby naozaj fungoval a pomáhal predaju?

Natívna reklama: Kedy bude váš obsah inšpirovať

Šírenie pozitívnych informácií je zmysluplná aktivita. Preto aj komunikačná stratégia postavená na šírení pozitívneho, inšpiratívneho obsahu má zvyčajne väčší zásah. Často však môže zlyhať. Zostane na povrchu a čitateľom je skôr na smiech. Pozrime sa, prečo je to tak a ako inšpiratívny obsah urobiť správne.

Ako redizajnovať web bez straty pozícií kľúčových slov vo vyhľadávačoch

Takmer každá firma, ktorá sa snaží držať krok s dobou, zažije raz za niekoľko rokov redizajn webu. Je to pomerne náročný a zdĺhavý proces. Množstvo spoločností však zabúda na to, ako si udržať pozície vo vyhľadávačoch aj po zmene/úpravách webu. Aké riziká predstavuje zmena webu pre SEO a ako ich minimalizovať či eliminovať?