Stavebníctvo na Slovensku: čo ho čaká v roku 2022? Prezradia odborníci na stavebnej konferencii

Zvyšovanie cien, nový stavebný zákon či moderné technológie – čo čaká stavebníctvo, na čo sa pripraviť a čo nezanedbať? Dozviete sa už v marci na konferencii „Stavebníctvo 2022: Nástup digitalizácie“.

Doba ide neustále dopredu, preto by ani firmy nemali zanedbávať technologický pokrok. Digitalizácia pomáha urýchliť procesy, uľahčiť zamestnancom plnenie pracovných povinností, no tiež znížiť náklady a zvýšiť zisk. Svoje miesto má v asi každej oblasti podnikania, nevynímajúc stavebníctvo. A práve tejto téme sa budú venovať odborníci na konferencii Stavebníctvo 2022: Nástup digitalizácie, ktorú organizuje spoločnosť KROS. Zúčastniť sa môže ktokoľvek, podujatie bude vysielané online 17. marca 2022 a registrácia aj účasť je bezplatná.

Témy stavebnej konferencie – čo sa účastníci môžu dozvedieť?

Druhý ročník konferencie bude nabitý zaujímavými témami - ako vplyv pandémie na investície v stavebníctve, nový stavebný zákon, daňové výdavky podnikateľov či prínos softvérov v podnikaní. Všetky ale zastrešuje hlavná téma, a to digitalizácia v stavebníctve. O skúsenosti a cenné informácie sa podelia experti zo sveta stavebníctva, machri zo sveta BIM (Building Information Modeling; databáza informácií o stavbe napr. vo forme 3D) a digitalizácie, ako aj podnikatelia z praxe.

Diskusia o vplyve pandémie na ceny stavebných materiálov a investície v stavebníctve

Zdražovanie otriasa celou ekonomikou a neobchádza ani stavebný sektor. Vedúce osobnosti úspešných stavebných firiem a zástupcovia spoločnosti CENEKON, ktorí všetky zmeny musia včas zahrnúť do svojich cenníkových databáz a softvérových riešení, budú diskutovať o tom, ako vyššie ceny energií ovplyvňujú ceny vstupných materiálov v stavebníctve, s akými problémami sa v praxi stretávajú stavebné firmy pri garancii cien zákaziek a naceňovaní budúcoročných projektov a či je vôbec reálne garantovať ceny v takomto turbulentnom období.

Taktiež priblížia, aké sú hlavné faktory obmedzujúce produkciu v stavebníctve a ako sa na plnení stavebných zákaziek odzrkadlili negatívne dôsledky pandémie - výpadok pracovnej sily, meškanie tovarov alebo nedostatok surovín. 

Nový stavebný zákon – odborník o tom, čo sa v praxi zmení

Legislatívnym procesom momentálne prechádza nový stavebný zákon, ktorý sľubuje zefektívnenie plánovania a schvaľovania procesu výstavby. Nové znenie by malo odrážať požiadavky súčasného moderného stavebníctva. Čo konkrétne zákon prinesie v praxi a čo bude znamenať pre účastníkov stavebného procesu, investorov aj stavebné firmy, priblíži Juraj Suchánek, výkonný riaditeľ Inštitútu urbánneho rozvoja.

Udržanie nákladov pod kontrolou a daňové výdavky podnikateľov

Daňová poradkyňa a legislatívna analytička budú vysvetľovať, ako bežné výdavky môžu ovplyvniť daň – tá sa totiž týka všetkých podnikateľov, aj tých v stavebníctve. Aký dopad na daňové priznanie má využívanie majetku na súkromné účely či luxusný automobil v podnikaní? Prečo je fľaša vína vhodnejším darom pre obchodných partnerov ako fľaša rumu? A aké daňové výhody majú mikrodaňovníci? Odpovede prinesú odborníčky pred obednou prestávkou.

Digitalizácia v stavebníctve – prínos metódy BIM aj programu CENKROS 4

Vývoj cien, zmeny v legislatíve aj daňové povinnosti – to všetko ovplyvňuje (nielen) podnikanie v stavebníctve. No s mnohými praktickými problémami sa firmy v tomto segmente môžu ľahšie popasovať vďaka digitalizácii. Odborníci prezradia podrobnosti o metóde BIM, ktorá môže pomôcť napr. pri výkresovej dokumentácii, no tiež o programe CENKROS 4 – ako vďaka nemu zvýšiť šance pri získavaní stavebnej zákazky, eliminovať nedostatky a mať prehľad čerpania stavieb až k výslednej fakturácii. Architekt programu CENKROS 4 ukáže, ako možno prostredníctvom smartfónu tvoriť súpis realizovaných prác, komunikovať nad rozpočtom a rýchlo zistiť cenu práce či materiálu odkiaľkoľvek.

Ako a dokedy sa registrovať?

Konferencia STAVEBNÍCTVO 2022: NÁSTUP DIGITALIZÁCIE sa uskutoční 17. marca 2022. Dovtedy sa záujemcovia môžu registrovať prostredníctvom formulára na stránke spoločnosti KROS. Všetci zúčastnení sa navyše budú môcť zapojiť do prieskumu, ktorý bude prebiehať len počas konferencie a zároveň hrať o zaujímavé ceny.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Roztočte to na Online festivale vzdelávania

Štvrtý ročník prinesie skúsenosti podnikateľov, cenné rady a zaujímavé diskusie o digitalizácii či nových zákonoch. Čo všetko je pripravené a ako sa zúčastniť?

Podnikateľské misie firmám otvárajú dvere na zahraničné trhy

Podnikatelia sa môžu zúčastniť zahraničných veľtrhov či navštíviť spoločnosti v rôznych krajinách, no misie sa organizujú aj na Slovensku. Ako sa registrovať, aké sú podmienky a s akými nákladmi počítať?

INOFEST 2022: tretí ročník festivalu inovácií sa blíži

Prezentácie od popredných odborníkov, tematické workshopy aj networkingové stretnutia ponúka nadchádzajúci INOFEST. Čo ďalšie je pripravené, kedy a kde sa uskutoční a pre koho je určený?

Technologická konferencia Metro ON Line 2022 bude zameraná na ekológiu aj mladých ľudí

22.6.2022 otvorí svoje brány medzinárodná technologická konferencia Metro ON line, ktorá bude prezentáciou integrovania technológií do sveta. Venovaná bude aj motivácii mladých ľudí a dôvodom, prečo podnikať. Čo ešte na účastníkov čaká?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky