Má štúdium MBA zmysel pre podnikateľov?

University of New York in Prague je popredná a najväčšia súkromná vysoká škola v Českej republike, ktorá ponúka prestížne štúdium MBA v anglickom jazyku. Má štúdium MBA zmysel aj pre podnikateľov?

Bez ohľadu na vaše predchádzajúce vzdelanie alebo skúsenosti, pracovať pre podnikateľov alebo byť podnikateľom nie je pre slabé povahy. Titul MBA negarantuje úspech, ale poskytne vám celý rad nástrojov, ktoré budete v podnikaní potrebovať. Počas štúdia MBA sa ocitnete v úplne novej komunite ľudí, ktorí vám pomôžu zrealizovať vašu myšlienku - a v budúcnosti sa môžu napríklad stať finančným partnerom vášho podnikania. Vášeň, načasovanie a dobrý nápad budú okrem titulu MBA hrať dôležitú úlohu pre váš úspech. Pozrime sa spoločne na tri hlavné dôvody, prečo by mal podnikateľ vynaložiť úsilie na získanie prestížneho titulu MBA:

  1. MBA programy lákajú špičkové talenty

Mnohí študenti MBA už v minulosti riadili alebo založili úspešné firmy, strávili roky v zahraničí a precestovali svet buď z pracovných, alebo zo súkromných dôvodov. MBA programy sú veľmi konkurenčné, čo znamená, že počas štúdia sa budete stretávať s ľuďmi so zaujímavými pracovnými skúsenosťami. Títo ľudia majú potenciál stať sa vašimi budúcimi obchodnými partnermi. Budete sa zapájať do diskusií, vďaka ktorým uvidíte mnohé problémy v novom svetle. Zároveň si vytvoríte novú sieť aktívnych osobných kontaktov, ktoré Vám v budúcom podnikaní pomôžu.

  1. Štúdium MBA môže byť začiatkom vašej novej firmy

Zatvorte na chvíľu oči a predstavte si to: Máte 18 mesiacov, kedy ste obklopení chytrými a ambicióznymi ľuďmi, ktorí si všetci želajú váš úspech. Máte prístup k aktuálnym výskumom a špičkovým profesorom, ktorí vám budú dávať feedback, pomáhať vám vymýšľať a realizovať vaše myšlienky. Ak niekde v projekte urobíte chybu počas MBA programu, náklady na túto chybu budú mnohonásobne nižšie, než keby ste rozbiehali svoj ​​vlastný start-up v reálnom svete.

  1. MBA program poskytne podporu vášmu podnikaniu

University of New York in Prague založila "Podnikateľské Centrum", aby podporila podnikateľské úsilie svojich študentov. MBA program na UNYP je jedným z najviac prakticky zameraných študijných programov v Českej republike a na Slovensku. Každý bude asi súhlasiť, že štrukturovaný mentoring, aplikovanie riešených problémov, hranie rolí a simulácie všemožných situácií v biznise sú pomocou pre súčasných a budúcich podnikateľov.

Na University of New York in Prague môžete študovať prestížny program MBA so zameraním na podnikanie, alebo si môžete vybrať program s iným zameraním, a to v závislosti na vašich potrebách (napr. financie a bankovníctvo, riadenie ľudských zdrojov, riadenie informačných systémov, marketing, projektové riadenie alebo všeobecný management ). UNYP nedávno dosiahla veľkého medzinárodného uznania tým, že pre svoj ​​MBA program získala kvalitnú americkú akreditáciu IACBE. Na UNYP sú všetky MBA programy optimálne uspôsobené pre profesionálov, ktorí nemôžu byť dlho mimo svoju firmu za účelom štúdia. Všetky kurzy prebiehajú počas víkendov a umožňujú študentom pokračovať v ich práci alebo podnikaní a pritom sa ďalej vzdelávať. Štúdium na UNYP zmení vašu budúcnosť a posilní vaše podnikanie. Prijímanie nových študentov na rok 2014/2015 práve prebieha.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Roztočte to na Online festivale vzdelávania

Štvrtý ročník prinesie skúsenosti podnikateľov, cenné rady a zaujímavé diskusie o digitalizácii či nových zákonoch. Čo všetko je pripravené a ako sa zúčastniť?

Online festival vzdelávania 2022: digitalizácia účtovníctva či inflácia očami odborníkov

Ako optimalizovať dane, šetriť náklady vďaka digitalizácii či ako sa vyrovnať s infláciou bez nutnosti zdražovať produkty? Nielen v týchto témach poradia experti z praxe na treťom ročníku Online festivalu vzdelávania.

Druhý ročník Online festivalu vzdelávania je „za rohom“. Na aké témy sa môžete tešiť?

Ako si zjednodušiť evidenciu príspevkov na stravovanie? Ako vo firme využiť dobu e-shopovú? Bezplatný sedemdňový program nabitý informáciami, ktoré pomôžu nielen v podnikaní.

Rekordná účasť na prvom slovenskom festivale vzdelávania

Ani korona neodradila ekonómov, účtovníkov a stavbárov od účasti na najväčšom festivale vzdelávania na Slovensku. Webináre si pozrelo takmer 8 000 podnikateľov.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky