Má štúdium MBA zmysel pre podnikateľov?

University of New York in Prague je popredná a najväčšia súkromná vysoká škola v Českej republike, ktorá ponúka prestížne štúdium MBA v anglickom jazyku. Má štúdium MBA zmysel aj pre podnikateľov?

Bez ohľadu na vaše predchádzajúce vzdelanie alebo skúsenosti, pracovať pre podnikateľov alebo byť podnikateľom nie je pre slabé povahy. Titul MBA negarantuje úspech, ale poskytne vám celý rad nástrojov, ktoré budete v podnikaní potrebovať. Počas štúdia MBA sa ocitnete v úplne novej komunite ľudí, ktorí vám pomôžu zrealizovať vašu myšlienku - a v budúcnosti sa môžu napríklad stať finančným partnerom vášho podnikania. Vášeň, načasovanie a dobrý nápad budú okrem titulu MBA hrať dôležitú úlohu pre váš úspech. Pozrime sa spoločne na tri hlavné dôvody, prečo by mal podnikateľ vynaložiť úsilie na získanie prestížneho titulu MBA:

  1. MBA programy lákajú špičkové talenty

Mnohí študenti MBA už v minulosti riadili alebo založili úspešné firmy, strávili roky v zahraničí a precestovali svet buď z pracovných, alebo zo súkromných dôvodov. MBA programy sú veľmi konkurenčné, čo znamená, že počas štúdia sa budete stretávať s ľuďmi so zaujímavými pracovnými skúsenosťami. Títo ľudia majú potenciál stať sa vašimi budúcimi obchodnými partnermi. Budete sa zapájať do diskusií, vďaka ktorým uvidíte mnohé problémy v novom svetle. Zároveň si vytvoríte novú sieť aktívnych osobných kontaktov, ktoré Vám v budúcom podnikaní pomôžu.

  1. Štúdium MBA môže byť začiatkom vašej novej firmy

Zatvorte na chvíľu oči a predstavte si to: Máte 18 mesiacov, kedy ste obklopení chytrými a ambicióznymi ľuďmi, ktorí si všetci želajú váš úspech. Máte prístup k aktuálnym výskumom a špičkovým profesorom, ktorí vám budú dávať feedback, pomáhať vám vymýšľať a realizovať vaše myšlienky. Ak niekde v projekte urobíte chybu počas MBA programu, náklady na túto chybu budú mnohonásobne nižšie, než keby ste rozbiehali svoj ​​vlastný start-up v reálnom svete.

  1. MBA program poskytne podporu vášmu podnikaniu

University of New York in Prague založila "Podnikateľské Centrum", aby podporila podnikateľské úsilie svojich študentov. MBA program na UNYP je jedným z najviac prakticky zameraných študijných programov v Českej republike a na Slovensku. Každý bude asi súhlasiť, že štrukturovaný mentoring, aplikovanie riešených problémov, hranie rolí a simulácie všemožných situácií v biznise sú pomocou pre súčasných a budúcich podnikateľov.

Na University of New York in Prague môžete študovať prestížny program MBA so zameraním na podnikanie, alebo si môžete vybrať program s iným zameraním, a to v závislosti na vašich potrebách (napr. financie a bankovníctvo, riadenie ľudských zdrojov, riadenie informačných systémov, marketing, projektové riadenie alebo všeobecný management ). UNYP nedávno dosiahla veľkého medzinárodného uznania tým, že pre svoj ​​MBA program získala kvalitnú americkú akreditáciu IACBE. Na UNYP sú všetky MBA programy optimálne uspôsobené pre profesionálov, ktorí nemôžu byť dlho mimo svoju firmu za účelom štúdia. Všetky kurzy prebiehajú počas víkendov a umožňujú študentom pokračovať v ich práci alebo podnikaní a pritom sa ďalej vzdelávať. Štúdium na UNYP zmení vašu budúcnosť a posilní vaše podnikanie. Prijímanie nových študentov na rok 2014/2015 práve prebieha.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Biznis koučing alebo aj vy majte svojho Sokrata

Ako prebieha biznis koučing, čo od neho očakávať a na čo treba byť pripravený?

Keď skúsenosti už nestačia – alebo ako sa dnes vzdeláva moderný podnikateľ?

Aj vy hltáte nové informácie, čítate články, kupujete biznis knihy alebo počúvate rôzne audio nahrávky v snahe, že vám dajú nejaký návod? Že sa dozviete niečo zásadné a budete opäť krok pred konkurenciou?

Začína sa najrozsiahlejšia vzdelávacia aktivita v oblasti softvéru pre živnostníkov a firmy

Slovenskí podnikatelia sa opäť môžu zadarmo vzdelávať v oblasti ekonomických a stavebných programov. Na akcii Dni otvorených dverí 2017 sú pre nich pripravené stovky bezplatných termínov školení a konzultácií po celom Slovensku.

Online vzdelávaním k úspešnému biznisu

Chcete sa naučiť niečo nové a zároveň pomôcť svojej firme rásť a napredovať? Nikdy to nebolo jednoduchšie. Vďaka online kurzom sa môžete zdokonaliť v marketingu, manažovaní, ale napríklad aj v programovaní či grafike. Pozrite si niekoľko kurzov a platforiem, ktoré vám v tom môžu pomôcť. Pod každou platformou nájdete aj cenu a info o tom, či si kurzy môžete robiť cez smartfón – ak máte málo času, určite to oceníte. :)
Videonávod na zápis konečného užívateľa výhod

Ako zvládnete zápis svojpomocne krok po kroku.

Zistiť viac
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky