Ako vybudovať silnú rodinnú firmu? Zistíte na unikátnom podujatí

Inšpiráciu či vedomosti od skúsených expertov ponúkne Medzinárodný kongres rodinných firiem. Už o pár dní sa o skúsenosti podelí aj 46. nástupca najstaršieho rodinného hotela na svete.

Aktualizované 02.09.2021

Druhý ročník Medzinárodného kongresu rodinných firiem, ktorého partnerom je aj Združenie podnikateľov Slovenska, sa uskutoční 8. septembra 2021 v kaštieli Studené v Moste pri Bratislave a privíta viac ako 200 hostí z rodinných firiem a odbornej verejnosti. O svoje praktické skúsenosti a odborné vedomosti sa podelia spíkri z Japonska, Poľska, Talianska, Slovenska a Českej republiky. Účastníci kongresu budú mať zároveň možnosť zúčastniť sa praktických workshopov zameraných na právne, finančné a obchod rozvíjajúce aspekty rodinného podnikania.

Akým témam sa na kongrese budú venovať slovenskí a zahraniční odborníci a hostia?

Hlavnými témami a bodmi programu kongresu budú:

  • podpora rodinného podnikania na Slovensku,
  • inovatívne stratégie rozvoja rodinnej firmy,
  • realizácia Rodinných rád a zriadenie Rodinnej ústavy,
  • implementácia hodnôt do riadenia rodinnej firmy,
  • dedičské plánovanie v rodinnom podniku,
  • rodinné holdingy a právna ochrana rodinného majetku,
  • a mnoho iných tém.

Sila rodiny určuje silu firmy, dôkazom je najstarší rodinný hotel na svete

Zengoro Hoshi. <br> Zdroj: https://www.tharawat-magazine.com/
Zengoro Hoshi.
Zdroj: https://www.tharawat-magazine.com/

Ako povedala Erika Matwij, prezidentka Inštitútu Rodinného Businessu: „Pri práci na rôznych projektoch a medzigeneračných rozvojových stratégiách som presvedčená, že potenciál rodinných podnikov spočíva v sile obchodných rodín. Je to sila rodiny, ktorá určuje silu firiem, ktoré chcú a sú schopné budovať silné a dlhotrvajúce firmy.”

Príkladom takejto silnej rodinnej firmy je aj najstarší rodinný hotel na svete, japonský Hoshi Ryokan a jeho 46. nástupca, Zengoro Hoshi, ktorého inštitút na kongres prináša.

Rodiny a podnikanie čaká dôležitý deň, plný získavania praktických rád, inšpirácií a nových pracovných a rodinných kontaktov. Budujte silnú firmu so svojou rodinou!

Lístky sú v predaji na www.irbslovensko.sk.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Vstupenky zdarma na Online festival vzdelávania 2024

Tri dni nabité užitočnými tipmi pre biznis. Na čo sa môžete tešiť na 5. ročníku Online festivalu vzdelávania a ako sa zúčastniť?

Podnikanie vo dvojici: keď sa zo životných partnerov stanú partneri aj v biznise

Inšpiratívne príklady z praxe, kedy rozhodnutie podnikať s partnerom/partnerkou či manželom/manželkou bolo tým správnym.

Generačná výmena môže biznis posunúť vpred: príkladom je prešovská textilná firma

Zakladateľ OZEX Control System zveril firmu deťom, výsledkom je rozšírenie výroby a nová značka oblečenia. Čomu vďačia za hladký priebeh nástupníctva a prečo kladú dôraz na firemnú kultúru?

Registrácia a evidencia rodinných podnikov očami odborníkov

Čo podnikajúcim rodinám prináša začlenenie rodinných firiem do zákona o sociálnej ekonomike? Má zmysel registrovať či evidovať rodinnú firmu?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky