Ako vybudovať silnú rodinnú firmu? Zistíte na unikátnom podujatí

Inšpiráciu či vedomosti od skúsených expertov ponúkne Medzinárodný kongres rodinných firiem. Už o pár dní sa o skúsenosti podelí aj 46. nástupca najstaršieho rodinného hotela na svete.

Aktualizované 02.09.2021

Druhý ročník Medzinárodného kongresu rodinných firiem, ktorého partnerom je aj Združenie podnikateľov Slovenska, sa uskutoční 8. septembra 2021 v kaštieli Studené v Moste pri Bratislave a privíta viac ako 200 hostí z rodinných firiem a odbornej verejnosti. O svoje praktické skúsenosti a odborné vedomosti sa podelia spíkri z Japonska, Poľska, Talianska, Slovenska a Českej republiky. Účastníci kongresu budú mať zároveň možnosť zúčastniť sa praktických workshopov zameraných na právne, finančné a obchod rozvíjajúce aspekty rodinného podnikania.

Akým témam sa na kongrese budú venovať slovenskí a zahraniční odborníci a hostia?

Hlavnými témami a bodmi programu kongresu budú:

  • podpora rodinného podnikania na Slovensku,
  • inovatívne stratégie rozvoja rodinnej firmy,
  • realizácia Rodinných rád a zriadenie Rodinnej ústavy,
  • implementácia hodnôt do riadenia rodinnej firmy,
  • dedičské plánovanie v rodinnom podniku,
  • rodinné holdingy a právna ochrana rodinného majetku,
  • a mnoho iných tém.

Sila rodiny určuje silu firmy, dôkazom je najstarší rodinný hotel na svete

Zengoro Hoshi. <br> Zdroj: https://www.tharawat-magazine.com/
Zengoro Hoshi.
Zdroj: https://www.tharawat-magazine.com/

Ako povedala Erika Matwij, prezidentka Inštitútu Rodinného Businessu: „Pri práci na rôznych projektoch a medzigeneračných rozvojových stratégiách som presvedčená, že potenciál rodinných podnikov spočíva v sile obchodných rodín. Je to sila rodiny, ktorá určuje silu firiem, ktoré chcú a sú schopné budovať silné a dlhotrvajúce firmy.”

Príkladom takejto silnej rodinnej firmy je aj najstarší rodinný hotel na svete, japonský Hoshi Ryokan a jeho 46. nástupca, Zengoro Hoshi, ktorého inštitút na kongres prináša.

Rodiny a podnikanie čaká dôležitý deň, plný získavania praktických rád, inšpirácií a nových pracovných a rodinných kontaktov. Budujte silnú firmu so svojou rodinou!

Lístky sú v predaji na www.irbslovensko.sk.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Štát podporí rodinné podniky: akčný plán má pomôcť aj s nástupníctvom

Ministerstvo hospodárstva predstavilo návrh akčného plánu pre rozvoj rodinných podnikov. Čoho sa navrhované zmeny týkajú a čo na ne hovoria daňoví odborníci?

Poradenstvo pre rodinné firmy: s nástupníctvom pomôžu profesionáli

Generačná výmena môže byť vďaka Slovak Business Agency jednoduchšia. Akú podporu môžu rodinné podniky získať, ako a dokedy o ňu požiadať?

Rodinný podnik bude definovaný v zákone: čo na to odborníci?

Vyrieši nový register či jasné vymedzenie znakov rodinných firiem ich reálne problémy? Čo by mal urobiť štát, aby uľahčil podnikanie rodín?

Expertka o rodinnej rade: Učí rodiny rešpektu a pomáha určiť smerovanie firmy

Rodinná rada je nástroj, ktorý podľa Eriky Matwij uľahčuje generačnú výmenu v rodinných podnikoch, no tiež pomáha udržať dobré rodinné vzťahy. V rozhovore prezradila, kto sa má rady zúčastniť, aké problémy sa tam riešia aj pre koho je tento nástroj vhodný.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky