Ako vybudovať silnú rodinnú firmu? Zistíte na unikátnom podujatí

Inšpiráciu či vedomosti od skúsených expertov ponúkne Medzinárodný kongres rodinných firiem. Už o pár dní sa o skúsenosti podelí aj 46. nástupca najstaršieho rodinného hotela na svete.

Aktualizované 02.09.2021

Druhý ročník Medzinárodného kongresu rodinných firiem, ktorého partnerom je aj Združenie podnikateľov Slovenska, sa uskutoční 8. septembra 2021 v kaštieli Studené v Moste pri Bratislave a privíta viac ako 200 hostí z rodinných firiem a odbornej verejnosti. O svoje praktické skúsenosti a odborné vedomosti sa podelia spíkri z Japonska, Poľska, Talianska, Slovenska a Českej republiky. Účastníci kongresu budú mať zároveň možnosť zúčastniť sa praktických workshopov zameraných na právne, finančné a obchod rozvíjajúce aspekty rodinného podnikania.

Akým témam sa na kongrese budú venovať slovenskí a zahraniční odborníci a hostia?

Hlavnými témami a bodmi programu kongresu budú:

  • podpora rodinného podnikania na Slovensku,
  • inovatívne stratégie rozvoja rodinnej firmy,
  • realizácia Rodinných rád a zriadenie Rodinnej ústavy,
  • implementácia hodnôt do riadenia rodinnej firmy,
  • dedičské plánovanie v rodinnom podniku,
  • rodinné holdingy a právna ochrana rodinného majetku,
  • a mnoho iných tém.

Sila rodiny určuje silu firmy, dôkazom je najstarší rodinný hotel na svete

Zengoro Hoshi. <br> Zdroj: https://www.tharawat-magazine.com/
Zengoro Hoshi.
Zdroj: https://www.tharawat-magazine.com/

Ako povedala Erika Matwij, prezidentka Inštitútu Rodinného Businessu: „Pri práci na rôznych projektoch a medzigeneračných rozvojových stratégiách som presvedčená, že potenciál rodinných podnikov spočíva v sile obchodných rodín. Je to sila rodiny, ktorá určuje silu firiem, ktoré chcú a sú schopné budovať silné a dlhotrvajúce firmy.”

Príkladom takejto silnej rodinnej firmy je aj najstarší rodinný hotel na svete, japonský Hoshi Ryokan a jeho 46. nástupca, Zengoro Hoshi, ktorého inštitút na kongres prináša.

Rodiny a podnikanie čaká dôležitý deň, plný získavania praktických rád, inšpirácií a nových pracovných a rodinných kontaktov. Budujte silnú firmu so svojou rodinou!

Lístky sú v predaji na www.irbslovensko.sk.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


INOFEST 2022: tretí ročník festivalu inovácií sa blíži

Prezentácie od popredných odborníkov, tematické workshopy aj networkingové stretnutia ponúka nadchádzajúci INOFEST. Čo ďalšie je pripravené, kedy a kde sa uskutoční a pre koho je určený?

Technologická konferencia Metro ON Line 2022 bude zameraná na ekológiu aj mladých ľudí

22.6.2022 otvorí svoje brány medzinárodná technologická konferencia Metro ON line, ktorá bude prezentáciou integrovania technológií do sveta. Venovaná bude aj motivácii mladých ľudí a dôvodom, prečo podnikať. Čo ešte na účastníkov čaká?

Online festival vzdelávania 2022: digitalizácia účtovníctva či inflácia očami odborníkov

Ako optimalizovať dane, šetriť náklady vďaka digitalizácii či ako sa vyrovnať s infláciou bez nutnosti zdražovať produkty? Nielen v týchto témach poradia experti z praxe na treťom ročníku Online festivalu vzdelávania.

Dohoda o vyporiadaní podielového spoluvlastníctva

Akým spôsobom sa možno dohodnúť na zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva a na čo spoluvlastníci nemôžu zabudnúť? Je možné trvať na zachovaní spoluvlastníctva aj proti vôli spoluvlastníka?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky