O slovenský startup sa bijú investori. OrderLord získal už dve investície spolu za 240 000 eur

Slovenská aplikácia OrderLord láka investorov, za pár mesiacov majitelia získali už dvoch, ktorí do podniku vložili 240 000 eur.

V auguste tohto roka sme priniesli správu, že tri slovenské startupy boli vybraté medzi 9 najúspešnejších podnikov v súťaži pražského akcelerátora Wayra. Jedným z nich bol aj startupu OrderLord, ktorý vymyslel aplikáciu pre bezchybný a efektívnejší rozvoj jedla.

Šikovní slovenskí začínajúci podnikatelia chceli pomôcť majiteľom reštaurácií pri rozvoze jedla. Ich aplikácia OrderLord im od teraz pomáha mať úplnú kontrolu nad všetkými fázami celého procesu objednávania. Vďaka nej sa skrátil čas dovozu a zvýšila sa efektivita celého procesu. Okrem toho, že sa zvýšila spokojnosť zákazníkov, reštauráciám navyše poklesli prevádzkové náklady.

Ako prvého investora získali mladí majitelia pražský akcelerátor Wayra, ktorý im okrem financií poskytuje aj odbornú a poradenskú pomoc. V dnešných dňoch ohlásili ďalšieho investora Neuology Ventures, ktorý podporí podnik sumou 200 000 eur. Prečo sa Neuology Ventures rozhodla do začínajúceho startupu investovať keď online dodávky jedla vlastne nie sú ničím novým? Investičný manažér Neuology Ventures Jaro Lupták vysvetľuje: OrderLord sa pozerá na tento trh dodávok jedál z odlišnej perspektívy. Chaos pri spracovaní zákazníckych objednávok ich aplikácia nahradila prehľadnými a jasnými postupmi a značným počtom inovácií.“ Investor verí v globálny potenciál tohto riešenia a očakáva ďalší progres vo vývoji, pretože tím v akcelerátore Wayra zatiaľ strávil len 4 mesiace. 200 000 eur od Neuology Ventures má napomôcť v ďalšom rozvoji a raste projektu.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


GymBeam získal najväčšiu e-commerce investíciu v histórii Slovenska

Najrýchlejšie rastúca e-commerce platforma v strednej a východnej Európe získala investíciu od Crowdberry a Slovak investment holding.

METRO Group & Techstars vyberajú inovátorov pre multikanálový predaj

Na základe minuloročného úspešného ročníku sa aj tento rok môžu start-upy zo Slovenska prihlásiť do projektu METRO Retail Accelerator v spolupráci s Techstars. Desať najlepších získa príležitosť zapojiť sa do trojmesačného akceleračného programu v Berlíne, kde sa im bude venovať viac ako 100 mentorov z celého sveta a môžu získať investíciu až 120 000 eur. Start-upy sa môžu prihlásiť až do 2. februára 2018.

Nová možnosť financovania pre slovenské firmy cez dlhopisy! CVI prináša 50 miliónov eur

Slovenské firmy majú novú možnosť, ako financovať svoj rast. Spoločnosť Credit Value Investments (CVI), ktorá poskytuje financovanie ziskových firiem s rastovým potenciálom cez odkup súkromných dlhopisov, tu chce investovať 50 miliónov eur. V lete tohto roka rástla vďaka nej aj známa sieť so športovými potrebami Exisport.

Private equity fond Genesis podporil fúziu reťazca Datart s majiteľom predajní Euronics a Hej

Na trhu maloobchodného predaja spotrebnej elektroniky prišlo v nedávnom čase k česko-slovenskej fúzii HP Tronicu (Hej.sk, Kasa.cz, Euronics) a DATARTu, vďaka čomu vznikol subjekt so zhruba 20 % podielom na trhu, 130 špecializovanými predajňami a silnou pozíciou v on-line predaji. Celá transakcia bola zrealizovaná s finančnou podporou fondu Genesis Private Equity Fund III.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky