O slovenský startup sa bijú investori. OrderLord získal už dve investície spolu za 240 000 eur

Slovenská aplikácia OrderLord láka investorov, za pár mesiacov majitelia získali už dvoch, ktorí do podniku vložili 240 000 eur.

V auguste tohto roka sme priniesli správu, že tri slovenské startupy boli vybraté medzi 9 najúspešnejších podnikov v súťaži pražského akcelerátora Wayra. Jedným z nich bol aj startupu OrderLord, ktorý vymyslel aplikáciu pre bezchybný a efektívnejší rozvoj jedla.

Šikovní slovenskí začínajúci podnikatelia chceli pomôcť majiteľom reštaurácií pri rozvoze jedla. Ich aplikácia OrderLord im od teraz pomáha mať úplnú kontrolu nad všetkými fázami celého procesu objednávania. Vďaka nej sa skrátil čas dovozu a zvýšila sa efektivita celého procesu. Okrem toho, že sa zvýšila spokojnosť zákazníkov, reštauráciám navyše poklesli prevádzkové náklady.

Ako prvého investora získali mladí majitelia pražský akcelerátor Wayra, ktorý im okrem financií poskytuje aj odbornú a poradenskú pomoc. V dnešných dňoch ohlásili ďalšieho investora Neuology Ventures, ktorý podporí podnik sumou 200 000 eur. Prečo sa Neuology Ventures rozhodla do začínajúceho startupu investovať keď online dodávky jedla vlastne nie sú ničím novým? Investičný manažér Neuology Ventures Jaro Lupták vysvetľuje: OrderLord sa pozerá na tento trh dodávok jedál z odlišnej perspektívy. Chaos pri spracovaní zákazníckych objednávok ich aplikácia nahradila prehľadnými a jasnými postupmi a značným počtom inovácií.“ Investor verí v globálny potenciál tohto riešenia a očakáva ďalší progres vo vývoji, pretože tím v akcelerátore Wayra zatiaľ strávil len 4 mesiace. 200 000 eur od Neuology Ventures má napomôcť v ďalšom rozvoji a raste projektu.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


CB ESPRI Impact One: nový fond na financovanie projektov s pozitívnym spoločenským vplyvom

Na Slovensku vznikol fond zameraný na podniky s merateľným spoločenským dopadom. Koľko plánuje investovať, do akých firiem a aké podmienky treba splniť?

Riaditeľ UVP TECHNICOM: ako prezentovať startup na súťaži či pred investorom

František Jakab radí, na čo dať pozor pri prezentovaní inovatívneho nápadu na súťaži a približuje, kto a ako môže využiť tzv. inkubátor či s čím pomáhajú experti z Technickej univerzity v Košiciach.

GymBeam získal najväčšiu e-commerce investíciu v histórii Slovenska

Najrýchlejšie rastúca e-commerce platforma v strednej a východnej Európe získala investíciu od Crowdberry a Slovak investment holding.

METRO Group & Techstars vyberajú inovátorov pre multikanálový predaj

Na základe minuloročného úspešného ročníku sa aj tento rok môžu start-upy zo Slovenska prihlásiť do projektu METRO Retail Accelerator v spolupráci s Techstars. Desať najlepších získa príležitosť zapojiť sa do trojmesačného akceleračného programu v Berlíne, kde sa im bude venovať viac ako 100 mentorov z celého sveta a môžu získať investíciu až 120 000 eur. Start-upy sa môžu prihlásiť až do 2. februára 2018.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky