Private equity firma získala ocenenie za podporu venture podnikov z ohrozených regiónov

Private equity firma CVC Capital Partners zožala filantropické ocenenie 2014 International Venture Philantrophy Award. Pýtate sa ako je to možné?

Private equity investície, ktoré predstavujú vstup investora do vlastného imania firmy majú veľa pozitívnych efektov. Okrem toho, že podporujú rast podniku a jeho rozvoj po viacerých stránkach, zvyšujú zamestnanosť a podporujú ekonomiku v regióne. Navyše dokážu pomáhať aj ľuďom zo znevýhodnených oblastí, čoho dôkazom je aj udelenie filantropickej ceny spoločnosti CVC Capital Partners a jej biznis partnerovi Istvanovi Szoke. Cenu získali za to, že podporili sociálne podniky v strednej Európe, ktorých zakladateľom je nezisková organizácia NESsT.

NESsT podporuje vznik sociálnych firiem na rozvíjajúcich sa trhoch tým, že šikovným ľuďom s dobrými podnikateľskými nápadmi, no z nízkopríjmových rodín poskytuje venture kapitál, ale aj rôzne druhy poradenstva a pomáha im pri založení firmy a prežití v prvých rokoch. Nazýva sa to tzv. venture filantropia.  Nepredstavujme si pod sociálnymi podnikmi inštitúcie aké boli zakladané pred pár rokmi aj na Slovensku, kde pracovali dlhodobo nezamestnaní. V tomto prípade ide o firmy, ktoré si zakladajú ľudia s nízkymi príjmami, no majú svoj podnikateľský potenciál a šancu na trhu prežiť. V spolupráci s podporou CVC Capital Partners  dokázali v rokoch 2013 a 2014 pomôcť viac ako 7000 mladým ľuďom z nízko príjmových rodín v našom regióne. Akým spôsobom? Založeným sociálnym firmám ponúkli obchodné poradenstvo a kvalitný mentoring mladých ľudí. Keďže majú v tejto oblasti mnohoročné úspešné skúsenosti, vedeli ich nasmerovať tým správnym smerom.

CVC Capital Partners sa orientuje na podporu rastúcich podnikov v oblasti private equity investícií.  Dnes zbiera kapitál od viac ako 300 investorov a jej fondy investujú do desiatok spoločností po celom svete, ktoré zamestnávajú viac ako 400 000 ľudí.

Jej fond, ktorý pôsobí  v Európe, robí investície v minimálnej hodnote 150 miliónov dolárov. Sektorovo sa orientuje na prierezové odvetvia priemyslu a služby. Zaujímavé sú pre neho podniky, ktoré majú silnú obchodnú stratégiu a pozíciu na trhu, stabilné cash flow, nadané a skúsené tímy a atraktívne vyhliadky na rast.

Viac informácií o venture filantropii pre ľudí z ohrozených regiónov a nízkopríjmových rodín na www.nesst.org.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


CB ESPRI Impact One: nový fond na financovanie projektov s pozitívnym spoločenským vplyvom

Na Slovensku vznikol fond zameraný na podniky s merateľným spoločenským dopadom. Koľko plánuje investovať, do akých firiem a aké podmienky treba splniť?

GymBeam získal najväčšiu e-commerce investíciu v histórii Slovenska

Najrýchlejšie rastúca e-commerce platforma v strednej a východnej Európe získala investíciu od Crowdberry a Slovak investment holding.

Nová možnosť financovania pre slovenské firmy cez dlhopisy! CVI prináša 50 miliónov eur

Slovenské firmy majú novú možnosť, ako financovať svoj rast. Spoločnosť Credit Value Investments (CVI), ktorá poskytuje financovanie ziskových firiem s rastovým potenciálom cez odkup súkromných dlhopisov, tu chce investovať 50 miliónov eur. V lete tohto roka rástla vďaka nej aj známa sieť so športovými potrebami Exisport.

Private equity fond Genesis podporil fúziu reťazca Datart s majiteľom predajní Euronics a Hej

Na trhu maloobchodného predaja spotrebnej elektroniky prišlo v nedávnom čase k česko-slovenskej fúzii HP Tronicu (Hej.sk, Kasa.cz, Euronics) a DATARTu, vďaka čomu vznikol subjekt so zhruba 20 % podielom na trhu, 130 špecializovanými predajňami a silnou pozíciou v on-line predaji. Celá transakcia bola zrealizovaná s finančnou podporou fondu Genesis Private Equity Fund III.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky