Podnikatelia, buďte aktívni! V banke získate výhody

Podnikatelia, buďte aktívni! V banke získate výhody

Vzdelávajte a informujte svojich potenciálnych zákazníkov prostredníctvom praktických článkov a PR správ na podnikajte.sk - najväčšom špecializovanom podnikateľskom portáli v SR. Prečítajte si bližšie informácie o podmienkach textovej inzercie u nás.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Hoci v tomto roku pravdepodobne ekonomika spomalí, pesimistické scenáre by sa nemali naplniť. Stále viac sa darí priemyslu aj vybraným službám. Banky predpokladajú, že chuť podnikateľov pustiť sa do nových alebo do odkladaných investícií, bude stále väčšia. Živnostníci alebo malé firmy by nemali mať problém získať financie na rozvoj svojej firmy.

Úver na prevádzku aj na investície

Napríklad najväčšia banka u nás, Slovenská sporiteľňa, ponúka menším firmám a podnikateľom výhodné bezúčelové úvery na podporu podnikania. Tieto sú okrem podnikateľov a malých firiem s ročným obratom do 1 milióna eur určené aj advokátom, notárom, exekútorom, audítorom, daňovým poradcom, lekárnikom, lekárom, zubným lekárom, veterinárom, reštaurátorom, geodetom, kartografom, architektom a stavebným inžinierom. Na prevádzku či na investovanie do podnikania si tak môžu požičať až 200 tisíc eur so splatnosťou 10 rokov, ak úver zabezpečia nehnuteľnosťou, a 65 tisíc eur bez zabezpečenia so splatnosťou 4 roky. Účelový aj bezúčelový úver pre podnikateľov, ktoré sú zabezpečené, sa úročia úrokovou sadzbou 1-mesačný EURIBOR plus marža banky. Nezabezpečený bezúčelový úver pre podnikateľov a rýchly bezúčelový úver pre slobodné povolania sa úročia ročnou úrokovou sadzbou od 8,10 %. Výška splátky a periodicita splácania úveru je možné po dohode s bankou flexibilne nastaviť.

Bez zbytočných papierov

Aktívnym podnikateľom, ktorí aktívne využívajú svoj účet, môže banka na základe obratov na účte určiť sumu, ktorú si môžu jednoducho a veľmi rýchlo požičať vo forme bezúčelového úveru alebo povoleného prečerpania. To umožňuje flexibilne čerpať prostriedky kedykoľvek a na čokoľvek. Ide v podstate o "bežný úver", avšak spôsob jeho získania je oveľa jednoduchší a rýchlejší. Nie sú k tomu potrebné žiadne finančné výkazy, stačí iba predložiť oprávnenie preukazujúce podnikateľskú činnosť. Na získanie peňazí často stačí jediná návšteva banky.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

PR článok

Vzdelávajte a informujte svojich potenciálnych zákazníkov prostredníctvom praktických článkov a PR správ na podnikajte.sk - najväčšom špecializovanom podnikateľskom portáli v SR. Prečítajte si bližšie informácie o podmienkach textovej inzercie u nás.


Ako fungujú kolektívne pôžičky?

Potrebujete si požičať, ale v bankách ste z rôznych dôvodov nepochodili? Nemusíte zúfať. Riešením pre vás môžu byť aj kolektívne pôžičky. Prečítajte si o výhodách, ale aj nevýhodách tohto moderného typu úverov.

Ako na hypotéku pre podnikateľa

Mnoho živnostníkov a podnikateľov zvažuje financovanie nehnuteľnosti hypotékou. Získať hypotéku môžu aj SZČO, avšak proces vybavovania je o poznanie zdĺhavejší a zložitejší, ako keď o hypotéku žiada zamestnanec.

Úvery pre začínajúcich podnikateľov

Začínajúci podnikatelia nemajú veľa možností v tom, ako získať väčší objem peňazí na svoje podnikanie. Existujú však dve inštitúcie, ktoré poskytujú úvery aj začínajúcim podnikateľom.

Bankový úver pre začínajúcich podnikateľov

Nie je úplne bežné, že banka poskytne úver aj začínajúcemu podnikateľovi, ktorý ešte nemá žiadne výsledky. Jedna taká však existuje aj na Slovensku. Pozrite sa na jej ponuku.