Podnikatelia, buďte aktívni! V banke získate výhody

Hoci v tomto roku pravdepodobne ekonomika spomalí, pesimistické scenáre by sa nemali naplniť. Stále viac sa darí priemyslu aj vybraným službám. Banky predpokladajú, že chuť podnikateľov pustiť sa do nových alebo do odkladaných investícií, bude stále väčšia. Živnostníci alebo malé firmy by nemali mať problém získať financie na rozvoj svojej firmy.

Úver na prevádzku aj na investície

Napríklad najväčšia banka u nás, Slovenská sporiteľňa, ponúka menším firmám a podnikateľom výhodné bezúčelové úvery na podporu podnikania. Tieto sú okrem podnikateľov a malých firiem s ročným obratom do 1 milióna eur určené aj advokátom, notárom, exekútorom, audítorom, daňovým poradcom, lekárnikom, lekárom, zubným lekárom, veterinárom, reštaurátorom, geodetom, kartografom, architektom a stavebným inžinierom. Na prevádzku či na investovanie do podnikania si tak môžu požičať až 200 tisíc eur so splatnosťou 10 rokov, ak úver zabezpečia nehnuteľnosťou, a 65 tisíc eur bez zabezpečenia so splatnosťou 4 roky. Účelový aj bezúčelový úver pre podnikateľov, ktoré sú zabezpečené, sa úročia úrokovou sadzbou 1-mesačný EURIBOR plus marža banky. Nezabezpečený bezúčelový úver pre podnikateľov a rýchly bezúčelový úver pre slobodné povolania sa úročia ročnou úrokovou sadzbou od 8,10 %. Výška splátky a periodicita splácania úveru je možné po dohode s bankou flexibilne nastaviť.

Bez zbytočných papierov

Aktívnym podnikateľom, ktorí aktívne využívajú svoj účet, môže banka na základe obratov na účte určiť sumu, ktorú si môžu jednoducho a veľmi rýchlo požičať vo forme bezúčelového úveru alebo povoleného prečerpania. To umožňuje flexibilne čerpať prostriedky kedykoľvek a na čokoľvek. Ide v podstate o "bežný úver", avšak spôsob jeho získania je oveľa jednoduchší a rýchlejší. Nie sú k tomu potrebné žiadne finančné výkazy, stačí iba predložiť oprávnenie preukazujúce podnikateľskú činnosť. Na získanie peňazí často stačí jediná návšteva banky.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Získanie úveru v roku 2022: čo všetko má vplyv?

S čím treba počítať pri žiadaní o hypotéku v roku 2022, na čo sa sústredí banka pri schvaľovaní žiadostí a aké sú podmienky?

Zvýhodnené financovanie pre malé a stredné firmy: čo môžu získať?

EXIMBANKA SR poskytuje podnikateľom úver so zníženou úrokovou sadzbou. Aké sú podmienky a na aký účel konkrétne možno úvery využiť?

O zvýhodnené úvery pre podnikateľov možno žiadať do júna 2022

Ministerstvo financií predĺžilo termín, dokedy môžu podnikatelia požiadať o zvýhodnené úvery. Aké sú podmienky?

SIH antikorona kapitál pre inovatívne spoločnosti postihnuté pandémiou COVID-19

SIH v spolupráci so Slovenskou alianciou pre inovatívnu ekonomiku a podporou Ministerstva financií pripravili finančný nástroj na podporu inovatívnych spoločností. SIH zverejnila výzvu pre malé a stredné podniky.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky