BLOG: Vitajte v krajine zázrakov...

Kde bolo, tam bolo... alebo aj podnikanie ako zázračná krajina. Vitajte na prvom osobnom blogu na portáli Podnikajte.sk, ktorý pre Vás píše freelance copywriterka a mladá podnikateľka Ivica Ďuricová. Chcete sa dozvedieť viac o každodennom podnikateľskom živote, zaujímajú Vás príbehy úspešných alebo chcete pochytiť drobné užitočné rady a tipy z praxe? Potom ste na správnom mieste. Podnikanie, ako ho možno nepoznáte. Podnikanie inými očami...

Vitajte v krajine zázrakov...

Kde bolo, tam bolo... tak sa začínajú takmer všetky rozprávky. Jednoduchý štandardizovaný úvod, ktorý poznajú celé generácie. A predsa sa pri ňom vždy pousmejú, pretože práve vďaka týmto štyrom jednoduchým slovám možno vstúpiť do krajiny zázrakov, kde je všetko možné.
Podobnou zázračnou krajinou je pre mňa aj podnikanie. Aj môj osobný podnikateľský príbeh sa začal písať takmer „rozprávkovo“. Jedného úplne obyčajného jarného dňa, keď sa mesto práve otriasalo z prvej búrky a vo vzduchu sa vznášala vôňa práve rozkvitnutých čerešní, som čakajúc na električku dostala nápad... A „kde bolo, tam bolo“ mohlo začať...


Vraví sa, že keď človek niečo veľmi chce, celý vesmír sa spojí, aby mu pomohol. A tak sa aj mne začali zrazu diať neuveriteľné „náhody“, ktoré mali za celkový výsledok až to, že o pár mesiacov po „rozprávkovom“ jarnom dni som bola jednou zo štatutárok svojej prvej spoločnosti. Rozbehnutý vlak sa z miestneho rýchlika zmenil na „ícéčko“ a mne sa v súčasnosti pridružila aj ďalšia podnikateľská dcéra, tentokrát menom Adlervia. Projekt, ktorému som punc zázračnej krajiny prisúdila už od jeho vzniku. Funguje totiž ako továreň, ktorá príbehy priamo vyrába. Čierne na bielom, písmenká na papieri. Iným slovom aj copywriting. Ak toto slovo počujete prvýkrát, možno Vás len pletie angličtina. Nechcem však teraz dlho písať o niečom, čo patrí už inému článku, preto Vás odkážem len na môj web – www.adlervia.com.

Článok pokračuje pod reklamou


Píšem rada a nielen vo voľnom čase. Podnikanie sa pre mňa stalo spojením príjemného s užitočným. A možno práve táto moja vášeň bola jedným z podnetov, prečo začať písať blog na portáli Podnikajte.sk. Nie som fundovaný odborník na dane a neporadím Vám ani v prípade, že Vám v schránke zakotvila súdna žaloba. Poznám však svoje osobné „kde bolo, tam bolo“ a teda viem, čím musí mladý začínajúci podnikateľ prejsť, kým si môže spokojne sadnúť do prvej triedy svojho rozbehnutého biznis-vlaku.


Budem Vám teda prinášať všetky možné rady a tipy, ako miestny regionálny motoráčik zmeniť na medzinárodný super-rýchlik, čomu sa na trati úspešného podnikania vyhnúť, v ktorých staniciach naopak zastaviť a kde na palubu nalodiť šikovných ľudí, ktorých nikdy nie je dosť. Tiež Vám budem prinášať inšpirujúce podnikateľské príbehy tých, ktorí to už niekam dotiahli ale aj tých, ktorých žiarivá hviezda ešte len vychádza. Podelím sa s Vami aj o moje vlastné skromné skúsenosti, ktoré často vznikali formou pokus-omyl, no sú o to cennejšie. Budem veľmi rada, ak si na mojom osobnom blogu na portáli Podnikajte.sk každý nájde niečo pre seba. Moje články budú zmesou užitočných informácií a ľudského pohľadu, na ktorý sa v podnikaní často zabúda.


A čím je podnikanie pre mňa? Krajinou neobmedzených možností... Je to radosť z úspechu projektu, ktorý by väčšina nazvala nerealizovateľným. Je to tvorba niečoho celkom nového, čo nemá v našom bežnom pozemskom svete obdobu. Podnikanie je jednoducho krajina, kde Vás každý deň postretne niečo nové a jedinečné...

Budem sa tešiť, ak Vás do tejto krajiny budem môcť občas aspoň prostredníctvom článkov na tomto blogu zobrať. Teším sa na Vás, do čítania! ;)

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Živnosť vs. s. r. o. v roku 2024

Aké sú rozdiely medzi podnikaním formou živnosti a s.r.o. v roku 2024 pri zakladaní, ručení, účtovníctve, daňovo-odvodovom zaťažení, aj pri prípadom ukončovaní podnikania, sa dočítate v článku.

Živnosť vs. s. r. o. v roku 2023

Plánujete začať podnikať a neviete sa rozhodnúť, či by bolo pre vás lepšie založiť s.r.o., alebo začať podnikať ako živnostník? Porovnanie, výhody aj nevýhody vám prinášame v tomto článku.

Porovnanie živnosti a s. r. o. v roku 2022

Neviete, či je pre vás lepšie zvoliť si živnosť alebo založiť spoločnosť s ručením obmedzeným (s. r. o.)? O výhodách, nevýhodách a kritériách pri rozhodovaní, sa dočítate v článku.

Freelancing vs práca v korporáte: čo je lepšie?

Je práca „na voľnej nohe“ vhodná pre každého? Porovnali sme výhody a nevýhody freelancingu aj zamestnania v korporácii.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky