Pozor, falošný web Finančnej správy

Finančná správa upozorňuje na podvodnú web stránku a falošnú výzvu na dodanie dokladov. Portál finančnej správy opäť skopírovali podvodníci s cieľom získať údaje od našich klientov. Vyzývame preto návštevníkov webu finančnej správy, aby si poriadne skontrolovali zadanú adresu a v žiadnom prípade nereagovali na zaslané maily.

Podvodníci zasielajú ľuďom mail z adresy [email protected] a žiadajú predložiť transferovú dokumentáciu, pričom sa vyhrážajú pokutou až do 33-tisíc eur, ak tak subjekt neurobí. Na záver odkážu adresáta na webovú stránku, ktorá vyzerá po otvorení presne tak isto ako portál finančnej správy.

Finančná správa oznamuje, že svojim klientom neposiela žiadne maily s výzvou na doloženie transferovej dokumentácie a ani sa daňovým subjektom nevyhráža pokutou do výšky 33-tisíc eur, ak tak neurobia. Finančná správa zároveň oznamuje, že Judita Nováková nie je zamestnankyňou finančnej správy a nemá tak oprávnenie na úkony v mene finančnej správy.

Ukážka falošného e-mailu

Finančná správa upozorňuje subjekty, aby v žiadnom prípade neotvárali žiadne linky zo spomínanej stránky. Portál finančnej správy má adresu www.financnasprava.sk a za akékoľvek iné adresy finančná správa nezodpovedá. Dáta všetkých klientov finančnej správy sú aj naďalej v bezpečí a skopírovanie stránky finančnej správy nemá na nich žiadny vplyv.

Portál finančnej správy prvý raz podvodníci skopírovali začiatkom tohto roka. Vtedy nabádali návštevníkov k inštalácií škodlivého softvéru, ktorý vydávali za „elektronickú komunikáciu.“ Takzvaný „ransomware“ potom zašifroval súbory v počítači a pýtal výkupné za ich odšifrovanie.

Našli ste chybu či nepresnosť v texte? Dajte nám o tom vedieť.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Prístup a disponovanie s elektronickou schránkou: udelenie, úprava a zrušenie oprávnenia

Ako postupovať pri vybavení oprávnenia prístupu k e-schránke, kto a komu ho môže udeliť, čo oprávnená osoba (ne)môže robiť a ako zrušiť či zmeniť rozsah oprávnenia? Praktické info.

Archivácia účtovných dokladov v elektronickej podobe: problémy z praxe

V súvislosti s elektronizáciou účtovníctva sú časté otázky, napríklad či je potrebné uchovávať aj listinný originál dokladu. Odpovede na prípady z praxe prinieslo Finančné riaditeľstvo SR.

Zaručená konverzia dokumentov – zmeny od 1. 4. 2024

Zaručená konverzia umožňuje transformovať napr. listinný dokument do elektronického sveta so zachovaním jeho právnych účinkov. Od 1. 4. 2024 sa jej dotkli zmeny prijaté novelou vyhlášky.

Zabudnutý alebo zablokovaný BOK/KEP kód: čo robiť?

Ako si odblokovať prístupové/podpisové kódy na občianskom preukaze? Kedy ich možno odblokovať online a kedy je potrebné zájsť na políciu osobne?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky