Call centrum Finančnej správy bude fungovať dlhšie

Finančná správa predĺžila fungovanie call centra v súvislosti s blížiacim sa termínom na podanie kontrolného výkazu DPH.

Finančná správa predlžuje úradné hodiny Call Centra, ktoré bude k dispozícii počas pracovných dní od 8:00 do 19:00 hod. Počas víkendu 22. – 23. februára 2014 bude možné sa poradiť v čas medzi 8:00 – 16:00 hod. V posledný deň podávania kontrolných výkazov DPH, teda 25. 02. 2014, budú operátori na linkách až do polnoci.  

Na čísle 048/431 72 22 dostane verejnosť odpovede na daňové aj colné otázky. Operátori call centra Finančnej správy SR sú tiež pripravení odpovedať na otázky v rámci technickej podpory. Finančná správa predĺžila fungovanie call centra v súvislosti s blížiacim sa termínom na podanie kontrolného výkazu DPH. Firmy, ktoré sú platiteľmi DPH ho majú povinnosť podať do 25. 02. 2014.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Kontrolný výkaz k DPH

Kto je povinný podať kontrolný výkaz k DPH? Aká je lehota na jeho podanie? Má platiteľ dane vždy povinnosť podať kontrolný výkaz? Aké údaje a časti obsahuje kontrolný výkaz?

Zásielkový predaj a DPH

Stále častejšie kupujú občania z iných členských štátov výrobky zo slovenských e-shopov. Aké povinnosti sa týkajú dodávateľa, ktorý dodáva tovary občanom z iných členských štátov formou zásielkového predaja, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Kontrolný výkaz k DPH od 1.1.2017

Od 1.1.2017 sa bude používať nový vzor kontrolného výkazu k DPH. Prvýkrát sa bude nový kontrolný výkaz k DPH podávať vo februári. V nasledujúcom článku sa dozviete, aké zmeny v kontrolnom výkaze k DPH nastanú od roku 2017.

Daňová kontrola odhalila fiktívne reklamné služby

Dôležitú úlohu pri kontrole DPH v Považskej Bystrici zohrali kontrolné výkazy, ktoré prispeli k odhlaneiu fiktívnych obchodných transakcií s reklamnými službami. Výsledkom kontroly bol rozdiel na dani z pridanej hodnoty takmer pol milióna eur.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky