Moderná fakturácia, ktorá šetrí váš čas a financie

Viete, že aj v dnešnej dobe sa nájdu podnikatelia, ktorí využívajú na vystavovanie faktúr Word alebo iné nemoderné a zastarané spôsoby? Tieto neefektívne metódy sú zdĺhavé a zaberajú kopu času, ktorý by mohli využiť oveľa lepšie.

Viete, že už existujú spôsoby, kde za pár minút vystavíte plnohodnotnú faktúru, máte prístup k evidencií a histórií faktúr a tiež komplexný prehľad o hospodárení? Nehovoriac o tom, že automatické spracovanie faktúr má potenciál ušetriť až 60 – 80 % nákladov podnikateľov, ako uvádza štúdia Billentis Report o elektronickej fakturácii.

Už aj na slovenskom trhu sú rôzne zaujímavé riešenia, ktoré Vám prácu uľahčia a zároveň poskytnú nadštandardné služby, čo určite oceníte. Dnes už existujú biznis aplikácie, ktoré Vám ponúknu komfort v oblasti spracovania dokladov, poskytnú Vám ucelený pohľad na Vaše podnikanie a ešte k tomu šetria Váš čas a financie. Jednou z nich je aj úplná novinka a ideálne riešenie v oblasti online fakturácie – moderný a prehľadný ekonomický softvér HELIOS One.

Pre porovnanie Vám uvádzame koľko času priemerne strávite pri vyhotovení faktúry klasickou cestou, povedzme pomocou Excelu, a koľko trvá vystavenie faktúry s HELIOS One. Samozrejmosťou tiež ostáva, že s HELIOS One si kedykoľvek môžete z prehľadnej histórie všetky faktúry ľahko vyhľadať, editovať alebo vytlačiť.

Bežný spôsob fakturácie Počet minút Helios One fakturácia Počet minút
prístup  z  pracovného PC 10 prístup  zo smartfónu 0
pridanie fakturačných údajov dodávateľa 3 pridanie fakturačných údajov dodávateľa 0
pridanie fakturačných údajov odoberateľa 3 pridanie fakturačných údajov odoberateľa /z číselníka firiem/ 1
vyplnenie poradového čísla faktúry 2 vyplnenie poradového čísla faktúry 0
označenie tovaru a sumy 10 označenie tovaru a sumy /z číselníka produktov/ 1
prepočítanie položiek 3 prepočítanie položiek 0
potrebné dátumy faktúry 1 potrebné dátumy faktúry 1
splatnosť faktúry 1 splatnosť faktúry 0
doručenie účtovníkovi na kontrolu ? doručenie účtovníkovi na kontrolu 1
doručiť zákazníkovi - elektronicky 2 doručiť zákazníkovi - elektronicky 1
Spolu 35 minút Spolu 5 minút

Vďaka HELIOS One budete vystavovať faktúry oveľa pohodlnejšie a rýchlejšie, prakticky odkiaľkoľvek a kedykoľvek. HELIOS One (od spoločnosti Asseco Solutions, a.s.) je cloudovým riešením, čo znamená, že pre jeho využívanie nie je potrebná žiadna inštalácia programu, stačí Vám pripojenie k internetu a môžete pracovať online - ihneď odkiaľkoľvek a kedykoľvek. HELIOS One Vám umožňuje registráciu ako „podnikateľ“ s tým, že v tomto profile môžete využívať funkcie fakturácie a evidencie. Druhým profilom pod ktorým sa môžete zaregistrovať je „účtovník“, kde môžete viesť a spracovávať kompletné účtovníctvo (jednoduché aj podvojné). HELIOS One sa od ostatných ekonomických systémov líši práve tým, že v sebe spája tieto dve funkcionality – účtovníctvo a fakturáciu. HELIOS One tak môžu využívať účtovníci na vedenie profesionálneho účtovníctva, rovnako ako aj podnikatelia na vystavovanie faktúr.

Čo je obojstranný prístup?

HELIOS One poskytuje ako prvý a jediný na Slovensku unikátny obojstranný prístup, ktorý podporuje online spoluprácu a zdieľanie dát medzi podnikateľom a jeho účtovníkom. Jedinou podmienkou je, aby mali oba subjekty – podnikateľ aj účtovník - vytvorené vlastné kontá, a potom jednoducho môže ktokoľvek z nich iniciovať spojenie prostredníctvom tlačidla „spojiť sa s používateľom“. V praxi to znamená, že účtovník bude mať ihneď prístup k vystaveným faktúram, ktoré vytvoril jeho klient. Nemusí teda čakať na to, kým mu klient prinesie kvantum faktúr a nárazovo ich spracovávať. Na druhej strane, podnikateľ má vždy prístup k základným informáciám o svojom podnikaní. Môže vystavovať a editovať faktúry, má prehľad o platbách, dlžníkoch a pod. HELIOS One neznamená len vystavovať faktúry online, ale mať pod kontrolou aj svoje účtovníctvo.

HELIOS One – vždy aktuálny a dostupný

Tento ekonomický softvér môžete vďaka responzívnemu dizajnu využívať na všetkých zariadeniach s prístupom k internetu, dokonca postačí aj wifi. Pre smartfóny je vyvinutá mobilná aplikácia, ktorá zabezpečí, že budete mať najdôležitejšie informácie stále so sebou vo svojom telefóne. Samozrejmosťou je synchronizácia na všetkých zariadeniach. Stačí sa prihlásiť a pracovať, či už z tabletu, notebooku alebo z Vášho počítača.

Prečítajte si tiež

S HELIOS One nemusíte sťahovať a inštalovať žiadne nové verzie alebo moduly. Softvér je vždy aktuálny podľa platnej (slovenskej alebo českej) legislatívy. Nemusíte sledovať legislatívne zmeny a môžete sa naplno venovať Vášmu podnikaniu.

HELIOS One podnikateľom ponúka:

  • jednoduchú registráciu pomocou mena a hesla
  • rýchlu fakturáciu – vyhotovenie faktúr odkiaľkoľvek a kedykoľvek
  • bezpečnosť a stabilitu systému
  • vďaka QR kódu rýchlu úhradu faktúr
  • špeciálne vyvinutú mobilnú aplikáciu
  • automatické predvyplnenie potrebných údajov
  • dokonalý prehľad o podnikaní, všetky prehľady a grafy na jednom mieste
  • okamžité zobrazenie vybraných štatistík

(prehľad prijatých a vystavených faktúr, zoznam dlžníkov, katalóg produktov, a pod.)

Viac informácií nájdete na stránke: www.heliosone.eu.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Archivácia účtovných dokladov v elektronickej podobe: problémy z praxe

V súvislosti s elektronizáciou účtovníctva sú časté otázky, napríklad či je potrebné uchovávať aj listinný originál dokladu. Odpovede na prípady z praxe prinieslo Finančné riaditeľstvo SR.

KROS Fakturácia – moderná aplikácia pre podnikateľov

Čo si všímať pri výbere fakturačnej aplikácie a aké výhody ponúka tá od spoločnosti KROS?

Ako si vybrať dobrý mzdový softvér?

Na čo si dať pozor pri výbere nového alebo pri výmene mzdového softvéru? Aké ďalšie kritériá okrem ceny zvažovať a prečo je potrebné myslieť aj na elektronizáciu?

Digitalizácia mení pracovný trh, zvládať zmeny pomáha vzdelávací projekt

Dopyt po digitálnych kompetenciách rastie, Slovensko je v digitalizácii v rámci EÚ na posledných priečkach. Pomôcť môžu kurzy zamerané na prácu s jedným z najrozšírenejších podnikových softvérov.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky