Testy k lekciám podnikateľského vzdelávania

Učebnica podnikateľského vzdelávania spracovaná v rámci projektu Kvalitní v škole – úspešní v živote ponúka takmer vo všetkých lekciách mnoho námetov na samostatnú alebo skupinovú prácu žiakov. Okrem toho učebnica obsahuje aj testy, ktoré umožnia porovnať žiakov navzájom a/alebo so stanovenými kritériami. Testy obsahujú niekoľko klasických testových úloh v rôznych formátoch a niekoľko otvorených, tvorivých úloh.

Učebnica podnikateľského vzdelávania je bezplatne dostupná pre stredoškolských učiteľov v našom eshope a má šesť modulov:

  1. Modul - Základy ekonómie,
  2. Modul - Štart podnikania,
  3. Modul - Financovanie a plánovanie podnikania,
  4. Modul - Manažment a marketing,
  5. Modul - Komunikačné zručnosti,
  6. Modul - Etika v podnikaní a sebapoznanie.

Každý z uvedených modulov je rozdelený do niekoľkých kurzov. Napríklad modul - Základy ekonómie obsahuje tieto kurzy:

  • Čo je ekonómia,
  • Trh, trhový mechanizmu sa tvorba ceny,
  • Hospodárska politika,
  • Medzinárodný obchod a mena.

Zvládnutie každého kurzu si študenti môžu overiť testom. Jednotlivé testy sú súčasťou učebnice a sú bezplatne dostupné na stiahnutie v textovom formáte (*.doc) v našom e-shope.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Rozvíjať podnikateľské zručnosti na školách pomôžu firmy: pilotné projekty štartujú v januári

Podnikateľské zručnosti sú blízke kľúčovým kompetenciám potrebným na presadenie sa na pracovnom trhu. Rozvíjať ich u detí a mládeže pomôžu nové systémové nástroje so zapojením firiem.

Moderná učebná pomôcka zoznámi študentov s daňami a pripraví ich na život aj podnikanie

Daňové vzdelávanie nemusí byť strašiakom, nudným či príliš zložitým učivom. Ako dane fungujú a prečo sa platia, učí deti a mládež portál TAXEDU.

Objavte potenciál umelej inteligencie na konferencii Podnikanie budúcnosti

Ako využiť potenciál umelej inteligencie vo vašom podnikaní? Bude pomocníkom účtovníkov alebo ich nahradí? Odpovede prezradia špičkoví experti 07. 11. 2019 v Bratislave. Registrácia je bezplatná.

Night of Chances, na ktorom prisľúbil účasť aj primátor Matúš Vallo, ti prinesie horúce novinky zo sveta biznisu

Už čoskoro sa koná 9. ročník najväčšieho kariérno-vzdelávacieho podujatia Night of Chances pre všetkých, ktorým je blízka téma biznisu. Si to práve ty? V tom prípade je pre teba pripravený večer plný nielen životných šancí, ale aj zaujímavých workshopov, aktuálnych tém či inšpiratívnych rečníkov. Príď už 9.10. stráviť NOC na FIIT, STU v Bratislave.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky