Testy k lekciám podnikateľského vzdelávania

Učebnica podnikateľského vzdelávania spracovaná v rámci projektu Kvalitní v škole – úspešní v živote ponúka takmer vo všetkých lekciách mnoho námetov na samostatnú alebo skupinovú prácu žiakov. Okrem toho učebnica obsahuje aj testy, ktoré umožnia porovnať žiakov navzájom a/alebo so stanovenými kritériami. Testy obsahujú niekoľko klasických testových úloh v rôznych formátoch a niekoľko otvorených, tvorivých úloh.

Učebnica podnikateľského vzdelávania je bezplatne dostupná pre stredoškolských učiteľov v našom eshope a má šesť modulov:

  1. Modul - Základy ekonómie,
  2. Modul - Štart podnikania,
  3. Modul - Financovanie a plánovanie podnikania,
  4. Modul - Manažment a marketing,
  5. Modul - Komunikačné zručnosti,
  6. Modul - Etika v podnikaní a sebapoznanie.

Každý z uvedených modulov je rozdelený do niekoľkých kurzov. Napríklad modul - Základy ekonómie obsahuje tieto kurzy:

  • Čo je ekonómia,
  • Trh, trhový mechanizmu sa tvorba ceny,
  • Hospodárska politika,
  • Medzinárodný obchod a mena.

Zvládnutie každého kurzu si študenti môžu overiť testom. Jednotlivé testy sú súčasťou učebnice a sú bezplatne dostupné na stiahnutie v textovom formáte (*.doc) v našom e-shope.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Objavte potenciál umelej inteligencie na konferencii Podnikanie budúcnosti

Ako využiť potenciál umelej inteligencie vo vašom podnikaní? Bude pomocníkom účtovníkov alebo ich nahradí? Odpovede prezradia špičkoví experti 07. 11. 2019 v Bratislave. Registrácia je bezplatná.

Night of Chances, na ktorom prisľúbil účasť aj primátor Matúš Vallo, ti prinesie horúce novinky zo sveta biznisu

Už čoskoro sa koná 9. ročník najväčšieho kariérno-vzdelávacieho podujatia Night of Chances pre všetkých, ktorým je blízka téma biznisu. Si to práve ty? V tom prípade je pre teba pripravený večer plný nielen životných šancí, ale aj zaujímavých workshopov, aktuálnych tém či inšpiratívnych rečníkov. Príď už 9.10. stráviť NOC na FIIT, STU v Bratislave.

Učitelia budúcich podnikateľov: Základom je motivácia a nadčasovosť biznis nápadu

Nepretržitá komunikácia, riešenie krízových situácií či organizácia výberových konaní. To je bežná súčasť práce pedagógov, ktorí pripravujú študentov na svet podnikania.

Zo školských lavíc priamo k biznisu. Veľtrh podnikateľských talentov ukázal nádejných biznismenov

Počítačová myš dobíjaná solárnym panelom, prístroj pomáhajúci zbaviť sa račkovania či špeciálne viazanie na lyže pri cestovaní. Nápady slovenských študentov môžu plnohodnotne konkurovať biznisom skúsených podnikateľov.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky