Predstavujeme víťazné aplikácie medzinárodnej súťaže Sieň slávy biznisu

Predstavujeme víťazné aplikácie medzinárodnej súťaže Sieň slávy biznisu
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Aké aplikácie obsadili popredné priečky v medzinárodnej súťaži Sieň slávy biznisu. Nájdite si medzi nimi tú, ktorá uľahčí život podnikateľa aj vám.

Cieľom projektu s názvom Sieň slávy biznisu nájsť aplikácie, ktoré uľahčia každodenný život a prácu malým a stredne veľkým podnikom. Úmyslom skupiny operátorov, do ktorej patrí aj Slovak Telekomu bolo nájsť a odmeniť inovatívny softvér z dielne nezávislých vývojárov softvéru či zakladateľov start-upov. Aplikácie, ktoré získali najviac hlasov vo verejnom hlasovaní podnikateľov, sa dostali pod odborné oko porotcov. Tí z nich vybrali národného víťaza z každej zúčastnenej krajiny, a tiež najlepšiu medzinárodnú aplikáciu a najlepší start-up. Autori víťazných aplikácií vďaka partnerstvu s Telekomom mohli osloviť až 1,3 milióna zákazníkov v šiestich krajinách a získali tiež marketingovú kampaň vo výške 30 000 eur.

Súťažilo sa až v šiestich krajinách, a to okrem Slovenska aj u našich susedov : v Českej republike, Maďarsku a Poľsku, ale aj v Rumunsku a Chorvátsku. Víťaz špeciálnej kategórie Najlepší start-up získal investíciu 80 000 eur od poľského inkubátora hub:raum Krakow. Pozrite sa, aké aplikácie najviac zaujali podnikateľskú verejnosť v jednotlivých krajinách a ktoré sa stali absolútnymi víťazmi s benefitmi, ktoré im ako víťazom súťaže prislúchajú. Život podnikateľa môžu uľahčiť aj vám. Tu sú.

Na Slovensku bodovala Zelená pošta!

Priznajme si, kto z nás sa aspoň raz v priebehu týždňa neposťažuje, že sa mu nechce ísť na poštu? Vďaka aplikácii Zelená pošta tam už chodiť nemusíte. Stačí, ak všetky dokumenty, ktoré chcete odoslať, pošlete cez www.zelenaposta.sk alebo ich nahráte do aplikácie Zelená tlačiareň, a je to vybavené! Viac už nemusíte vaše dokumenty tlačiť a nosiť na poštu – tieto činnosti nahradí pár kliknutí na internete. Vašu poštu vytlačia, zaobálkujú a pohodlne odošlú namiesto vás. Príjemca zásielky sa navyše môže zaregistrovať na webstránke Zelenej pošty a dokumenty prijímať elektronicky.

Tesne za projektom Zelená pošta sa na druhej priečke umiestnila aplikácia DriveBizz, ktorá si u našich západných susedov dokonca vybojovala prvé miesto. Vďaka tomu sa stane marketingovou hviezdou spoločnosti T-Mobile Česká republika. Hodnota celej kampane dosiahne až 1 milión českých korún. O čo v tejto aplikácii ide? DriveBizz je aplikácia, ktorá vám, obrazne povedané, ponúka všetko pod jednou strechou a pritom sľubuje zvyšovanie predaja. A to bez náročnej inštalácie a navyše funguje na akomkoľvek zariadení, kdekoľvek sa práve nachádzate. Jediným kliknutím sa pohodlne dostanete k svojim e-mailom, dokumentom či termínom schôdzok alebo adresáru. Vaše dáta máte navyše bezpečne uchované v certifikovaných dátových skladoch. Vďaka štatistike tiež môžete získať jednoduchý, ale komplexný prehľad o chode vašej spoločnosti.

Tretie miesto v rámci Slovenskej republiky obsadila aplikácia s názvom Keepi. Tá umožňuje viesť účtovníctvo jednoducho, zadarmo a online, či už ste živnostník, obchodná spoločnosť alebo zastupujete účtovnú spoločnosť . Pracujete s ňou zadarmo, a to bez obmedzení na čas, počet dokladov či firiem. Vďaka Keepi si hravo poradíte s podvojným a jednoduchým účtovníctvom či daňovou evidenciou. Kedykoľvek a kdekoľvek s prístupom na internet. A to práve vďaka jednoduchej obsluhe a intuitívnemu spracovaniu údajov.

Špeciálnu cenu poroty si na Slovensku vyslúžila aplikácia Livechatoo, ktorá vám pomáha efektívnejšie komunikovať s návštevníkmi vašej stránky. Tí sa tak z návštevníkov menia na zákazníkov. Vývojári tejto aplikácie sľubujú až o 20% viac zákazníkov a o 25% objemnejší nákup. Takáto online zákaznícka podpora môže byť zvlášť atraktívna pre internetové obchody, webhostingy či dokonca banky . Vďaka nej totiž môžete pohodlne a efektívne zodpovedať otázku návštevníkovi vašej stránky prostredníctvom špeciálne prispôsobeného chatu. Ten si môžete prispôsobiť vlastnému dizajnu; pracovať s vlastným logom, farbami či zvukmi. K dispozícii je aj multichat či monitoring návštevníkov. Z tých sa možno aj vďaka Livechatoo stanú vaši noví zákazníci.

Poľsko si získala aplikácia ifirma.pl

Víťazná aplikácia v rámci Poľska ifirma.pl umožňuje komfortný prístup k všetkým firemným materiálom či údajom. Pohodlne a bez papierov – stačí vám len pripojenie na internet. Vy tak môžete mať svoju spoločnosť pod palcom, nech ste kdekoľvek. V rámci jednej aplikácie riadite svoje projekty, staráte sa o účtovníctvo, e-mailujete či spravujete e-shop. Vďaka nej tiež môžete nielen plánovať, ale aj kontrolovať vaše výdavky . Všetko ovládate veľmi jednoducho a intuitívne, kým systém inštinktívne eliminuje možné chyby. Aplikácia vás tiež odbremení od starostí s účtovníctvom – dokáže totiž automaticky dekódovať elektronické faktúry a vám umožní ich jednoduché vystavovanie. Vývojári tak argumentujú ušetreným časom, energiou a tiež peniazmi.

Aplikácia Limdesk, ktorá obsadila v rámci Poľska druhé miesto, vám zasa pomôže zlepšiť komunikáciu a vzťahy so zákazníkmi, zvýšiť ich spokojnosť a odporúčania. Jej mottom je zbaviť sa bariér a neefektívnosť v komunikácii. A pritom nezáleží na tom, aké komunikačné kanály používate. Pýtate sa ako? Vývojári ponúkajú jednoslovnú odpoveď: efektívne! Všetko čo potrebujete, nájdete vďaka nej na jednom mieste. Prehľad o dianí vo vašej firme, databázu klientov či zoznam otázok a odpovedí. Táto aplikácia vám totiž umožní všetky otázky, pripomienky či nejasnosti vašich klientov, vznesené prostredníctvom e-mailu, telefónu alebo chatu zavesiť na vašu webovú stránku, na jedno miesto. Vaši zákazníci sa už nebudú musieť pýtať a vy zasa dookola odpovedať na to isté. Limdesk tiež ponúka možnosť odpovedať na hovory prostredníctvom webového prehliadača a vybudovať si vašu vlastnú informačnú linku.

Bronzové miesto u našich severných susedov obsadila aplikácia Younity App. Tá umožní vašej firme alebo spoločnosti posielať špeciálne ponuky vašim potenciálnym zákazníkom. Ponuku, ktorá je aktuálna a momentálne k dispozícii zašle v reálnom čase, keď sa zákazník nachádza v blízkosti vašej predajne, alebo je priamo v nej. Využíva pritom informácie nielen o polohe, ale aj záujmoch potenciálneho zákazníka , ktoré dokáže zúročiť pri zasielaní špeciálne prispôsobených ponúk pre daného človeka. Ten sa vďaka tejto aplikácii môže stať vaším zákazníkom.

Hrdinom spomedzi aplikácii z Maďarska sa stala aplikácia MiniCRM

Aplikácia s panáčikom vo farebnom logu sľubuje lepšiu organizáciu, zvýšenie predaja a úsporu času. Teda takmer všetko, po čom bežný podnikateľ túži. Jej výrobcovia ju tiež označujú ako nasledujúcu a dokonalejšiu generáciu marketingových pomocníkov vo vašom smartfóne, tablete či notebooku. Umožní vám totiž nielen si vytvoriť databázu klientov, ale aj získať komplexný prehľad o histórii akéhokoľvek vášho zákazníka a cielene mu zasielať rôzne správy či upozornenia. Vďaka MiniCRM by ste mali mať vo všetkom poriadok a dokonalý prehľad o tom, ak povinnosti vás čakajú, či aké sú vaše možnosti na trhu. Tešiť sa môžete aj na rozmanité tipy na zlepšenie organizácie či zvýšenie efektivity vo vašej firme.

Chorvátov si získala aplikácia OliveBox

Organizujte vaše dokumenty či spravujte e-maily efektívnejšie! Pomôcť vám má aplikácia OliveBox, ktorá láka zmysluplnou organizáciou vášho času a zároveň jednoduchým ovládaním bez potreby učiť sa s ňou pracovať. Aplikácia v sebe spája fakturáciu, marketingové aktivity, efektívnu organizáciu vašich stretnutí a schôdzok, ale aj hotelový rezervačný systém. Ako sú olivy symbolom zdravia, tak aplikácia OliveBox sľubuje zdravý chod vášho podnikania. Vy sa vďaka nej môžete sústrediť na svoje obchody a stretnutia, nie na administratívu.

Národným víťazom súťaže v Rumunsku je aplikácia Smart Bill Cloud

Nejeden boj s administratívou a fakturáciou sľubuje vyhrať jednoduchou a efektívnou cestou aplikácia s názvom Smart Bill Cloud. Podľa jej autorov môžete dať zbohom všetkým problémom, chybám a stratenému času, ktorý ste faktúram venovali . Ide o najpopulárnejšiu rumunskú aplikáciu tohto druhu, ktorá je dostupná na všetkých zariadeniach, a to kdekoľvek s prístupom na internet. Svoju obchodnú činnosť a aktuálny stav faktúr tak môžete monitorovať takmer vždy a všade. Používateľov láka jednoduchým ovládaním s možnosťou bezplatnej pomoci zákazníkom. O tú sa postará tím renomovaných odborníkov v tejto oblasti.

Druhú priečku v rumunskom rebríčku obhájila aplikácia Topchecks. Ak chcete vsadiť v podnikaní na istotu, táto aplikácia by mala byť tým, čo vám pomôže. Dokáže vás totiž v reálnom čase informovať o aktuálnych finančných alebo právnych problémoch vašich obchodných partnerov. Vy sa tak vyhnete potenciálnemu rizikovému obchodu s nimi. Upozornenie dostanete v reálnom čase, a to prostredníctvom e-mailu alebo SMS. Ak sa rozhodnete pre túto aplikáciu, časovo náročnú analýzu stoviek partnerov môžete hodiť za hlavu. Vyplývajúce riziká totiž dokážete pomocou tejto aplikácie identifikovať behom niekoľkých minút.

V Rumunsku zaujala aj aplikácia Sedona POS, ktorá v tejto krajine obsadila tretie miesto. Aplikácia garantuje kontrolu zásob a zamestnancov z akéhokoľvek miesta. Pri ľahkom používaní ponúka osvedčený spôsob na zvýšenie predaja a počtu zákazníkov. Viaceré funkcie umožňujú intuitívne maximalizovať vaše zisky, a pritom ušetriť váš čas aj peniaze. Upozorní vás na dochádzanie zásob v sklade, umožní vám fakturovať a platiť dodávateľom rôznymi spôsobmi alebo získať si verných zákazníkov a ponúknuť im vernostné výhody, či automaticky zálohovať dáta. Prostredníctvom aplikácie môžete dokonca spravovať viacero firiem naraz. Výnimočné na tejto aplikácii je, že pracuje v režime off-line. Pri akomkoľvek pohybe a zmene sa však pripojí na internet. Všetky potrebné informácie tak má dostupné kedykoľvek a kdekoľvek.

Zoznámte sa s medzinárodnými víťazmi súťaže!

Označenie najlepší medzinárodný aplikačný koncept si vyslúžila už vyššie spomínaná víťazná aplikácia z Maďarska: MiniCRM. Tá bude vďaka svojmu víťazstvu integrovaná do marketingového portfólia spoločnosti Telekom vo všetkých šiestich krajinách. Jej vývojárom bude navyše umožnené absolvovať výlet do Berlína s cieľom navštíviť tzv. T-laboratórium.

Označením najlepší start-up sa môže popýšiť projekt Ziteboard . Ako víťazi tejto špeciálnej kategórie jeho tvorcovia získali investíciu až 80 000 eur od poľského inkubátora hub:raum Krakow a pozvanie na tzv. Noc start-upov. Ide o poprednú akciu developerov v Berlíne, ktorá je tiež organizovaná ľuďmi zoskupenými okolo T-laboratória. Ziteboard je prehliadač založený na vizuálnej spolupráci a interaktívnom prezentačnom nástroji. Dostupná je na všetkých zariadeniach, zachovávajúc pôvodný vizuálny obsah vašich pracovných informácií a materiálov. Označovaná je ako budúcnosť v online spolupráci a prezentácii. Umožní vám totiž bez problémov prezentovať vaše myšlienky, nápady a idey prakticky kdekoľvek.

Máte za sebou prehľad najúspešnejších aplikácií, zapojených do súťaže Sieť slávy biznisu, ktorú na Slovensku zrealizoval Slovak Telekom. Vedeli by ste si predstaviť, že by niektoré z týchto aplikácií uľahčili život podnikateľa aj vám? Alebo zatiaľ svoj podnikateľský nápad nosíte len ticho ukrytý vo vašich myšlienkach? Ak veríte v jeho silu a potenciál, neváhajte sa prihlásiť do najväčšej podnikateľskej súťaže na Slovensku; Podnikateľský nápad roka 2014. Kategória Orange Startapp ponúka podobné benefity ako Sieň slávy biznisu. Čas máte len do 30. septembra. Možno sa práve vám vďaka tejto súťaži otvoria dvere do sveta úspešných podnikateľov.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Slovensko pozná Mladého inovatívneho podnikateľa roka 2023

Vo finále súťaže zaujali samoobslužné sauny, výber vína pomocou umelej inteligencie či poradenstvo pri expanzii firmy. Kto sa stal víťazom a čo finalisti získali?

Brikety z konského trusu Fluf: predsudky strieda úspech

Nápad košických gymnazistov ľudia brali ako vtip. Ide pritom o ekologickú a cenovo dostupnú alternatívu vykurovania. Ako búrajú predsudky a čím si získavajú zákazníkov?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: zaujali inovácie v oblasti technológií, zdravotníctva aj obuvi

Meno Mladého inovatívneho podnikateľa roku 2022 je známe. Čím zaujal víťaz a aké ďalšie nápady sa dostali do finále?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: súťaž o prestížny titul a atraktívne ceny

Už 16. ročník súťaže Mladý inovatívny podnikateľ je „za rohom“. Kto a dokedy sa môže prihlásiť, ako na to a čo môžu finalisti získať?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky