Dosť bolo zauzlených šnúrok!

Dosť bolo zauzlených šnúrok!
Lýdia Hamarčáková

Som človek, ktorý nemá nikdy na nič čas a aj ak ho má vždy si ho nejako rozvrhne. Popri štúdiu a priateľoch si ho rada vypĺňam písaním článkov, ktoré i mňa vždy obohatia o nové informácie. „Neškatuľkujem sa“, a preto ma zaujímajú témy z rôznych oblastí (rada prepínam): ráno politické, popoludní podnikateľské a večer spoločenské. Ako typická žena, nemám problém sa prispôsobiť v akejkoľvek situácii, a to o mne tvrdia i iní. Pri mojich aktivitách je dopingom jednoznačne káva, no i dobrá nálada a príjemní ľudia.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

V živote sú činnosti, ktoré sa raz v detstve naučíme a počas života ich robíme milión krát. Napriek tomu patria do skupiny tých najotravnejších. Jednou z takých je i zaväzovanie a rozväzovanie šnúrok na topánkach. S tým je však koniec vďaka magnetom Zubits.

Určený pre deti, dospelých i seniorov

Tento vynález, pochádzajúci z Californie, je určený pre každého kto je lenivý zaväzovať si šnúrky, teda asi pre každého z nás. Zariadenie Zubits, o ktorom hovoríme, je určené pre všetky typy topánok a pre všetky generácie ľudí, nakoľko je dostupný až v troch veľkostiach.

Už žiadne šnurovanie!

Princíp je veľmi jednoduchý a jeho podstata spočíva v tom, že šnúrky je potrebné natiahnuť na magnet, ktorý sa nachádza v strede jazýčka. To zabezpečí potrebné zovretie pri zapnutí a dostatočnú voľnosť pri odopnutí. Šnúrky teda držia pohromade dva malé magnety – Zubits. Pokiaľ si topánky chcete vyzuť, stačí zodvihnúť nohu a tým sa magnety rozpoja. Nakoľko majú rozsah až troch dierok, tak sa môžete obuť rovnako jednoducho a najmä rýchlo i do šnurovacích topánok.

Zubits drží pokope - Na každý deň i na šport

Jej tvorcovia, Ryan a Valeria Wiens, sú rodičia troch malých detí, ktorí si dlhšiu dobu lámali hlavu nad tým, ako deťom uľahčiť zaväzovanie šnúrok. Topánok na suchý zips mali v šatníku hojne, ale klasickým bežným „šnurovačkám“ sa radšej vyhýbali. Vychystať totiž tri deti naraz nie je nič jednoduché. Vyplatilo sa, pretože tento ich skvelý nápad ide dnes na dračku. Podľa manželov je Zubits vhodný na každodenné používanie, ale môžete ho rovnako využívať i na športovanie. Na trhu sa objavil začiatkom tohto roka a jeho orientačná cena sa pohybuje okolo 20 dolárov za pár, pričom predaj prebieha i na ich oficiálnej webovej stránke. Manželia začali financie na výrobu magnetov Zubits zbierať na Kickstarteri, kde sa im namiesto vopred plánovaných 29 000 dolárov podarilo vyzbierať už okolo 200 000, avšak ani táto suma nie je konečná.

Článok pokračuje pod reklamou

Slovenské riešenie problému – Lacefix

S veľmi obdobným nápadom na viazanie, resp. neviazanie šnúrok prišli i dvaja Slováci, ktorých korene pochádzajú zo stredu Slovenska, Banskej Bystrice. Myšlienka sa im zrodila v hlave už pred piatimi rokmi a istý čas trvalo pokiaľ ju previedli do hmotnej podoby. Ich pôvodným zámerom bolo to, aby v teniskách, ktoré nosí väčšina z nás neodstával jazyk a zároveň nebolo vidieť šnúrky. Tvorcovia chceli nahradiť pôvodné hrčky hneď za dierkou, ktoré síce problém riešia, avšak nie sú dizajnovo domyslené niečím vhodnejším. Tak dostali skvelý nápad nazvaný Lacefix.

Ide o malý plastový odliatok, cez ktorý previažeme šnúrku pár špeciálnymi ťahmi. Tento odliatok v prvom rade nemá nedovoliť šnúrke jej prevlečenie. Celkové prevedenie Lacifexu je vhodné pre takmer všetky typy šnúrok. Nakoľko sú tenisky najbežnejšou obuvou prevažne mladých ľudí, je i veková kategória, ktorá bude tento produkt využívať určená najmä pre ľudí vo veku od 14 do 33 rokov.

Tvorcovia sa snažia o postupnú propagáciu, majú hotovú webovú stránku, na ktorej je už o produkt veľký záujem. Ich snahou je však dostať ho postupne i do obchodov. Vlani sa zúčastnili súťaže Podnikateľský nápad roka 2014. Ich nápad síce porotu nezaujal dostatočne na to, aby získali niektoré z ocenení, no vďaka podpore nadšencov premenili svoj nápad na podnikanie a Lacefix má svojich spokojných zákazníkov. Za najmenšie trojbalenie Lacefixu zaplatíte okolo 15 dolárov, pričom výrobcovia garantujú celosvetovo poštovné zadarmo a zároveň v prípade nespokojnosti záruku vrátenia peňazí.

Je teda otázkou, kto prišiel s lepším vynálezom Californčania, alebo Slováci?

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Lýdia Hamarčáková
Lýdia Hamarčáková

Som človek, ktorý nemá nikdy na nič čas a aj ak ho má vždy si ho nejako rozvrhne. Popri štúdiu a priateľoch si ho rada vypĺňam písaním článkov, ktoré i mňa vždy obohatia o nové informácie. „Neškatuľkujem sa“, a preto ma zaujímajú témy z rôznych oblastí (rada prepínam): ráno politické, popoludní podnikateľské a večer spoločenské. Ako typická žena, nemám problém sa prispôsobiť v akejkoľvek situácii, a to o mne tvrdia i iní. Pri mojich aktivitách je dopingom jednoznačne káva, no i dobrá nálada a príjemní ľudia.


Biznis zameraný na deti – 5 úspešných nápadov zo zahraničia

Podnikať sa dá v rôznych oblastiach, avšak biznis cielený na deti asi nikdy nevymizne. Produkty sa totiž nemenia, len inovujú. Sladkosti bez cukru, knižky na mieru alebo bláznivé ponožky. Aj to sú biznis nápady, ktoré dokázali vo svete zarobiť milióny.

Zo školských lavíc priamo k biznisu. Veľtrh podnikateľských talentov ukázal nádejných biznismenov

Počítačová myš dobíjaná solárnym panelom, prístroj pomáhajúci zbaviť sa račkovania či špeciálne viazanie na lyže pri cestovaní. Nápady slovenských študentov môžu plnohodnotne konkurovať biznisom skúsených podnikateľov.

Máte nápad na biznis? Takto si otestujte, či funguje

Asi to poznáte. Zobudíte sa ráno s parádnym nápadom, ktorý určite musí fungovať. Nasleduje hľadanie spôsobov, ako ho uviesť do života. Načo váhať, veď ste predsa čítali, že až trh povie, čo uspeje. Síce to platí, ale dá sa to urobiť aj s menším rizikom finančnej straty. Predtým, než nápad uvediete do života, otestujte ho.

Subscription boxes: dobré „schránkové“ podnikanie

Tak, ako sa dá predplatiť časopis, tak sa dá predplatiť aj akýkoľvek iný druh tovaru. Takzvané „subscription boxes“ sa objavili na trhu, aby nám priniesli to, po čom pištia naše srdcia. Pravidelne každý mesiac a priamo až do našich schránok. Káva, kozmetika či knihy. Stačí si vybrať...