Domáci varič piva Brewie

Domáci varič piva Brewie
Lýdia Hamarčáková

Som človek, ktorý nemá nikdy na nič čas a aj ak ho má vždy si ho nejako rozvrhne. Popri štúdiu a priateľoch si ho rada vypĺňam písaním článkov, ktoré i mňa vždy obohatia o nové informácie. „Neškatuľkujem sa“, a preto ma zaujímajú témy z rôznych oblastí (rada prepínam): ráno politické, popoludní podnikateľské a večer spoločenské. Ako typická žena, nemám problém sa prispôsobiť v akejkoľvek situácii, a to o mne tvrdia i iní. Pri mojich aktivitách je dopingom jednoznačne káva, no i dobrá nálada a príjemní ľudia.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Mnoho mužov rieši problém ako si dopriať v horúcich letných dňoch pohár kvalitného čapovaného piva bez toho, aby naštvali svoju manželku slovami: „Idem do krčmy...“ Tomu však už môže byť koniec, prichádza domáci varič piva Brewie.

Vhodný i pre úplných začiatočníkov

Tento unikátny vynález si od prvej chvíle obľúbia všetci milovníci dobrého, chladeného, čapovaného piva. Spôsob prípravy je jednoduchý a poradí si s ním i úplný laik. Je vhodný i pre väčšie záhradné party nakoľko na jednu várku dokáže uvariť naraz až 20 litrov piva.

Toto zariadenie je špeciálne tým, že všetko spraví za vás. Vy o varení piva nemusíte vedieť vôbec nič. Vhodné je pri prvom použití skúsiť set pre začiatočníkov, v ktorom je vo vrecku už namiešaný potrebný pomer chmeľu, sladu a kvasníc. Nemyslite si však, že budete zakaždým piť to isté pivo. Pripravených zmesí má Brewie hneď niekoľko a je len na Vás, aké si vyberiete. Na výber máte dokonca i známe plzenské pivo.

Uvarte si vlastné pivo

Pre tých, ktorí sú už viac skúsení a neboja sa experimentovať ponúka Brewie možnosť uvariť si pivo podľa vlastnej chuti. Je tu však i tretia možnosť, ktorú Brewie ponúka a to pripraviť si vlastné pivo podľa priložených receptov pív rôznych krajín svet. Celkovo je pribalených až vyše 200 automatických receptov (české, nemecké, belgické, no nechýbajú i tmavé pivá).

Komunikuje s vaším smartfónom

Vrátane týchto receptov je súčasťou zariadenia i RFID karta, pomocou ktorej zadáte prístroju príkaz k tomu, aby začal variť pivo podľa konkrétneho receptu. Na ovládanie Brewie slúži dotykový displej. Ďalšou skvelou súčasťou je i možnosť aplikácie na iOS, Android, či Windows Phone a prístup do siete WLAN, vďaka čomu vám do vášho telefónu príde hneď informácia o tom, že pivo je už dovarené a vy sa máte ponáhľať domov. Jediné čo Brewie vyžaduje je neustály prístup k vode.

Článok pokračuje pod reklamou

Všetko dokáže sám

Celková doba prípravy piva trvá 5 – 14 dní, pričom samotné varenie prebieha len 5 – 6 hodín. Zvyšný čas je určený na kvasenie, ktoré je nevyhnutné, aby malo pivo tú správnu chuť.

Jeho ďalšou výhodou je, že po uvarení si sám stroj stočí pivo do 5 litrového súdka a následne sa pomocou programu sám vyčistí. Žiadna ďalšia práca pre vás. Nakoľko ide o takúto super „mašinu“ je potrebné si vyhradiť i dostatočný priestor, pretože nejde o nejakú malú škatuľku. Jeho rozmery sú 71 x 32,5 x 45 cm a jeho celková hmotnosť je 25 kg.

Pivo lacnejšie než v krčme

Kto by predpokladal, že takýto skvelý vynález bude zaiste pochádzať z Česka, Nemecka, či inej pivovarníckej krajiny, mýli sa, jeho domovom je Maďarsko. S prvotnou myšlienkou prišiel Andrew Winter, ktorý mal už od mala vášeň pre domáce varenie. Ten vnukol nápad skonštruovania stroja, ktorý by to uľahčil svoju priateľovi Marcelovi Palovi a tak sa zrodila myšlienka domáceho variča piva. Ich tím sa postupne rozrastal a dnes tvorí okruh šiestich ľudí, bez ktorých by Brewie nebol tým čím je. Peniaze na realizáciu projektu sa im podarilo získať cez crowfundingovú kampaň a niet pochýb, že vyzbieranie peňazí nebolo príliš ťažké. Veď tam kde ide o pivo, tam sa startupom jednoznačne darí :). Tento vynález očaril ľudí všade po svete a záujem oň prejavili nie len Európania, ale i obyvatelia Severnej a Južnej Ameriky, Ázie, či dokonca Austrálie.

A čo nás všetkých ešte zaiste zaujíma je jeho cena. Tá je stanovená na 1 599 dolárov, no v porovnaní s inými mini-pivovarmi ide o najlacnejší svojho druhu. Po jednoduchej kalkulácii nám vyšlo, že z domáceho pivovaru Brewie si doprajete malé pivo len za úžasných 23 centov.

To čo nám ešte ostáva povedať je termín kedy sa Brewie dostane oficiálne na trh. Dátum je však bohužiaľ stanovený až na september 2015 a teda na letné grilovačky s pivovarom Brewie môžete zatiaľ zabudnúť. No veríme, že o rok sa už bez tohto skvelého zariadenia žiadna grilovačka nezaobíde.

Máte aj vy podobne skvelý nápad? Nebojte sa ho zrealizovať!

Ak aj vy nosíte v hlave podobné inšpiratívne podnikateľské nápady, nebojte sa ich rozvíjať. Pomocnú ruku nájdete v coworkingových centrách, inkubátoroch, ale napríklad aj v podobe podporných programov Slovak Business Agency, ktoré začínajúcim podnikateľom ponúkajú tak finančnú ako aj nefinančnú pomoc.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Lýdia Hamarčáková
Lýdia Hamarčáková

Som človek, ktorý nemá nikdy na nič čas a aj ak ho má vždy si ho nejako rozvrhne. Popri štúdiu a priateľoch si ho rada vypĺňam písaním článkov, ktoré i mňa vždy obohatia o nové informácie. „Neškatuľkujem sa“, a preto ma zaujímajú témy z rôznych oblastí (rada prepínam): ráno politické, popoludní podnikateľské a večer spoločenské. Ako typická žena, nemám problém sa prispôsobiť v akejkoľvek situácii, a to o mne tvrdia i iní. Pri mojich aktivitách je dopingom jednoznačne káva, no i dobrá nálada a príjemní ľudia.


Darčeky, pozvánky či menovky pre svadobných hostí: originálne nápady podnikateľov

Aby každá svadba bola nezabudnuteľnou pre ženícha, nevestu aj hostí, podnikatelia prichádzajú s rôznymi kreatívnymi nápadmi a produktmi. Čo netradičné ponúkajú?

Podnikanie vo dvojici: keď sa zo životných partnerov stanú partneri aj v biznise

Inšpiratívne príklady z praxe, kedy rozhodnutie podnikať s partnerom/partnerkou či manželom/manželkou bolo tým správnym.

Unloc rieši problém s kľúčmi a zlepšuje mobilitu aj logistiku v Nórsku

Mnohým ľuďom sa už stalo, že si zabudli kľúče a museli čakať, kým sa domov niekto vráti. Nórska spoločnosť Unloc našla riešenie pre situácie, kedy by bola vítaná možnosť zdieľať kľúč s inými ľuďmi.

Parížsky startup Heuritech dokáže vďaka umelej inteligencii predpovedať módne trendy

Inovatívny nápad, inšpirovaný svetoznámym módnym návrhárom Louisom Vuittonom - čo sa bude nosiť o pár mesiacov, vie umelá inteligencia už dnes.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky