Reklama platená podielom z predaja - affiliate marketing

Predávate na webe produkty alebo služby? Chceli by ste rozšíriť predaj a osloviť nových zákazníkov? Hľadáte efektívnu reklamu, ktorá prinesie 100 % predaj? V tom prípade máme pre Vás riešenie - affiliate marketing.

Affiliate marketing je spôsob predaja za pomoci ďalších sprostredkovateľov. Na rozdiel od bežného obchodného modelu, pri ktorom sú sprostredkovateľmi obchodní zástupcovia platení väčšinou mesačnou mzdou bez ohľadu na ich výkonnosť + odmenami, pri affiliate marketingu platíte len toho sprostredkovateľa, ktorý prinesie skutočný predaj.

Sprostredkovateľ (alebo affiliate partner) je väčšinou majiteľ blogu / tematickej web stránky, na ktorej robí reklamu aj Vám. Sprostredkovanie predaja nieje jeho hlavou činnoťou, preto preňho nerobí žiaden problém, ak ho odmeníte len za reálny predaj.

Zhrňme si to, všetko sa to deje na webe – obchodníci ponúkajú prevádzkovateľom rôznych webových stránok finančnú odmenu, za privedenie nového zákazníka. Na rozdiel od iných foriem platenej reklamy však obchodníci vyplatia províziu len za reálneho zákazníka, ktorý na vašom e-shope / webe urobí nákup, prípadne inú aktivitu (napríklad registráciu, vyplnenie formulára, dohodnutie stretnutia), ktorá je pre Vás cenná a vedie ku následnému predaju.

Ako funguje affiliate marketing v praxi?

Predstavte si, že ste prevádzkovateľom e-shopu, v ktorom predávate knihy. Na spoluprácu oslovíte blogera, ktorý sa venuje písaniu recenzií. Bloger umiestni (podľa svojho uváženia) na svojich stránkach reklamu na váš eshop, napríklad vo forme banneru, prípadne ju v článku prelinkuje na konkrétnu knihu. Čitateľa blogu recenzia zaujme a rozhodne sa knihu ihneď kúpiť. A vďaka odkazu na váš e-shop, nakúpi u vás. Vy predáte knihu a možno získate nového zákazníka aj do budúcna. Prevádzkovateľ blogu dostane za sprostredkovanie obchodu províziu.

Takúto spoluprácu ale musíte zastrešiť pomocou nejakého nástroja, ktorý všetko potrebné zorganizuje za vás.

A tu prichádza na scénu affiliate software AffilPie.com

Affilate software od slovenských vývojárov vám pomôže vybudovať si vlastnú sieť predajcov alebo obchodných zástupcov, ktorí budú propagovať vaše produkty a služby. AffilPie.com môže využívať každý, kto na webe predáva prostredníctvom predajného formulára, registrácie alebo online objednávky.

Ako to funguje?

Po registrovaní do systému AffilPie.com, dostane váš partner unikátny identifikátor. V prípade, že návštevník tohto webu klikne na reklamný baner vášho e-shopu a nakúpi tu, systém to zaznamená a objednávku spáruje s konkrétnym partnerom. Za sprostredkovanie tohto predaja potom dostane províziu, ktorej výšku si nastavujete vy sami (tu je dôležité myslieť na priemernú hodnotu objednávky, aby spolupráca bola zaujímavá aj pre vášho partnera).

Prečítajte si tiež

Systém dokáže kontrolovať aj objednávky, ktoré návštevníci webu vášho partnera neurobili ihneď, ale až po určitom čase. Funguje to vďaka dočasným súborom tzv. cookies, ktoré si ukladá každý webový prehliadač. Opäť je len na vás akú platnosť cookies si zvolíte. Aj tento faktor ale môže vášho partnera presvedčiť alebo naopak odradiť.

Čo ak Vás partner propaguje aj mimo internetu ?

Aj s tým si software AffilPie.com poradí za pomoci zľavových kupónov. Partner si dokáže vygenerovať (a následne aj vytlačiť) zľavové kupóny, ktoré bude rozdávať svojim zákazníkom osobne.

Keďže každý zákazník rád využije menšiu zľavu, za pomoci zľavového kupónu dokážete identifikovať daného partnera a následne ho aj adekvátne odmeniť. Táto funkcia bude čoskoro dostupná priamo v systéme AffilPie.com.

Nasadenie systému AffilPie.com do praxe

Nasadenie systému je veľmi jednoduché, stačí na Váš web umiestniť sledovací a konverzný kód. Je to podobné, ako keď nastavujete službu Google Analytics.

Sledovací kód sa vloží do každej podstránky webu (ideálne do hlavičky). Konverzný kód na ďakovnú stránku (napr. posledný krok objednávky). K dispozícii budete mať aj nástroj na overenie správnosti vloženia kódov a prípadnú asistenciu, ak by ste si s touto technickou záležitosťou nevedeli poradiť.

Máte záujem?

Affiliate software AffilPie.com s prehľadným rozhraním a množstvom funkcií môžete mať už za 129 eur na rok. K licencii navyše dostanete aj možnosť konzultácií, ktoré Vám pomôžu nastaviť optimálne podmienky Vašich kampaní.

Predbehnite svoju konkurenciu už dnes - zakúpte si AffilPie.com a uchmatnite si svoj kúsok tejto unikátnej webovej propagácie.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


55 tipov a návodov na úspešný e-shop: to najpodstatnejšie v jedinej knihe

Viac ako 50 expertov zdieľalo svoje skúsenosti v e-commerce (nielen) so začínajúcimi podnikateľmi. Čo v knihe možno nájsť a „ochutnávku“ niekoľkých rád, ponúkol jeden z autorov Štefan Polgári.

Slovensko v affiliate marketingu zaostáva, inšpiráciu ponúka zahraničie

Affiliate marketing sa v zahraničí teší úspechu. V čom Slovensko zaostáva a ako by sa mohlo globálnym trhom inšpirovať?

Prečo zabúdate pri online stratégii na affiliate marketing?

V online marketingovej stratégii majú stabilné miesta oblasti ako SEO, PPC, E-mailing, a Content marketing. Prečo sa však zabúda na affiliate marketing?

Ako rozbehnúť eshop bez nutnosti vôbec prísť do kontaktu s tovarom?

Rozmýšľali ste niekedy nad vlastným eshopom, no odrádzali vás povinnosti, ktoré má každý prevádzkovateľ eshopu? Naskladňovanie tovaru, balenie, odosielanie, vybavovanie reklamácií, pomalé napĺňanie eshopu tovarom ...
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky