Ako rozbehnúť eshop bez nutnosti vôbec prísť do kontaktu s tovarom?

Rozmýšľali ste niekedy nad vlastným eshopom, no odrádzali vás povinnosti, ktoré má každý prevádzkovateľ eshopu? Naskladňovanie tovaru, balenie, odosielanie, vybavovanie reklamácií, pomalé napĺňanie eshopu tovarom ...

Chceli by ste jednoducho rozšíriť sortiment vo Vašom eshope?

V tom prípade je práve pre vás určená táto nová služba - www.AffilNET.sk, ktorej využívanie je úplne bezplatné.

AffilNET pomáha majiteľom eshopov navzájom obchodovať novými spôsobmi, medzi ktoré patrí najmä preposielanie objednávok a dropshipping.

Stačí si zvoliť dodávateľa tovaru, typ spolupráce (viď nižšie) a naplniť váš eshop tovarom za pomoci pripravených produktových exportov. Koniec prácnemu vkladaniu tovaru.Spôsoby spolupráce s dodávateľmi:

 1. preposielanie objednávok
 2. dropshipping
 3. veľkoobchod

Preposielanie objednávok

Preposielanie objednávok je najjednoduchší spôsob prevádzkovania eshopu, ktorý radi volia práve začínajúci podnikatelia, nakoľko pri tejto forme obchodovania majú najmenej povinností.

Pri preposielaní objednávok figuruje majiteľ eshopu len ako sprostredkovateľ predaja. Úlohou majiteľa eshopu je starať sa len o marketing eshopu. Preposlaním objednávky (ktoré môže byť taktiež automatizované) vaša práca končí.

O vybavenie objednávky sa stará dodávateľ. Rovnako sa dodávateľ stará aj o prípadné vybavenie reklamácie. Zákazník si teda vytvorí objednávku vo Vašom eshope, zaplatí za ňu však Vášmu dodávateľovi. Tovar dostane s faktúrou dodávateľa, na zásielke bude rovnako uvedená adresa dodávateľa.

Dodávateľ v zásielke neuvádza adresu svojho internetového obchodu, t.j. možné je vybudovať si stálu klientelu.

Do kontaktu s tovarom teda vôbec neprichádzate, samozrejme treba voliť takého dodávateľa, v ktorého tovare sa vyznáte aspoň čiastočne a dokážete zákazníkovi poradiť ak sa na vás obráti s otázkou.

Pri preposielaní objednávok vám dodávateľ uhrádza províziu z preposlaných objednávok. Výška provízie sa štandardne pohybuje v rozmedzí 10 - 20% z objednávky.

Výhody:

 • minimum povinností,
 • zodpovednosť za reklamácie preberá dodávateľ

Nevýhody:

 • váš zisk je závislý od provízie, ktorú určuje dodávateľ

Preposielaním objednávok môžete zistiť, po ktorom sortimente je vo Vašom eshope najväčší dopyt. Tieto produkty môžete následne od dodávateľa nakúpiť v rámci veľkoobchodného odberu za výhodnejších podmienok a profitovať na ich predaji s vlastnou cenotvorbou.

Dropshipping

Dropshipping kombinuje výhody preposielania objednávok a klasického obchodného modelu.

Hlavnou výhodou dropshippingu je spôsob zasielania tovaru. Na rozdiel od štandardného predaja, kde tovar pošle dodávateľ vám (zaplatíte 1. poštovné), následne ho prebalíte a pošlete zákazníkovi (zákazník zaplatí 2. poštovné), pri dropshippingu pošle tovar dodávateľ priamo vášmu zákazníkovi.

Šetríte prostriedky na prepravu a umožňujete predávať tovar, ktorý reálne nemáte skladom pri dodacích lehotách, akoby sa tovar odosielal priamo od Vás. Na zásielke bude uvedená adresa dodávateľa. V zásielke dodávateľ pribalí Vašu faktúru. Dodávateľ opäť nikde v zásielke neuvádza adresu svojho eshopu.

Pri dropshippingu teda nakupujete tovar od dodávateľa v okamihu, keď získate objednávku. Tovar predávate za nákupnú cenu + vašu maržu, ktorú si stanovíte.

Výhody:

 • vlastná cenotvorba,
 • nestaráte sa o skladovanie,
 • balenie a zasielanie tovaru

Nevýhody:

 • plná zodpovednosť za reklamácie tovaru

Veľkoobchod

Systém AffilNET umožňuje obchodovať aj tradičným veľkoobchodným spôsobom. Ak to dodávateľ umožňuje, viete si nárokovať veľkoobchodné zľavy v závislosti na obrate za istý časový úsek.

Výhody:

 • možnosť dosahovať najvyšších marží

Nevýhody:

 • vyššia počiatočná investícia do naskladnenia tovaru, reklamácie

Okrem nových spôsobov predaja slúži AffilNET takisto aj pre obchodníkov, ktorí uprednostňujú klasickú formu predaja so všetkými výhodami, ktoré veľkoobchod ponúka.

Máte už eshop so zabehnutou logistikou a radi by ste získali nových odberateľov?

AffilNET je otvorený aj pre nových dodávateľov tovaru. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Registrácia dodávateľa je bezplatná.

Prečítajte si tiež

Ak ešte eshop nemáte na stránke www.AffilNET.sk si ho môžete nechať vytvoriť vrátane napojenia na jedného alebo viacerých dodávateľov tovaru na mieru Vašim požiadavkám.

Bez ohľadu na spôsob predaja je potrebné dodržiavať všetky náležitosti, ktoré musí každý internetový obchod zabezpečiť. Patrí medzi ne napríklad registrácia na úrade pre ochranu osobných údajov, správna formulácia potvrdzovacích tlačidiel v objednávke, obchodné podmienky, reklamačné tlačivá a pod.

 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Rozbeh e-shopu: 10 krokov, ktoré treba urobiť

Rozbehnúť úspešne online obchod nie je len tak. Ako ho založiť, na čo dať pozor pri tvorbe domény či mailovej adresy a ako si získať prvých zákazníkov?

B2B predaj ako príležitosť rásť: na čo dať pozor?

Pôsobenie na B2B trhu má výrobcovi pomôcť a nie uškodiť. Preto ak firma tento krok plánuje, mala by poznať možné riziká. Na čo sa treba pripraviť?

Ako si vybrať kuriéra (prepravnú spoločnosť) pre e-shop?

Aké faktory by mali prevádzkovatelia e-shopov brať do úvahy pri výbere kuriéra a čo si všímať pri uzatváraní prepravných zmlúv? Poradili podnikatelia a odborníci z praxe.

Ako zvýšiť predaj na e-shope a udržať si zákazníkov?

Ako môže webová stránka, sociálne siete či vhodný ERP systém zvýšiť šancu, že e-shop na trhu zaujme a získa zákazníkov? Na čo by mali podnikatelia myslieť, radia odborníci z praxe.
Videonávod podania návrhu na zápis údajov do obchodného registra

Ako zvládnete zápis do 30.9.2022 svojpomocne krok po kroku.

Zistiť viac
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky