Poďme k veci: Strasti a slasti podnikania vo futbale

Hospodársky najvýnosnejšími futbalovými klubmi na Slovensku sú ŠK Slovan Bratislava, MŠK Žilina a AS Trenčín. Na čom zarába slovenský futbal a ako funguje podnikanie v športe?

Spoločnosť Deloitte zverejnila rebríček Futbalovej finančnej ligy, ktorý ukazuje, že futbal sa stáva dôležitou súčasťou slovenskej ekonomiky. Celkové výnosy všetkých klubov Fortuna ligy za sezónu 2017/2018 boli 42 miliónov eur, čo v priemere predstavuje 3,5 milióna eur na klub.

Víťazom rebríčka sa stal ŠK Slovan Bratislava s výnosmi cez 9 miliónov eur. V tesnom závese za ním skončila MŠK Žilina a tretím najúspešnejším klubom z finančného hľadiska je AS Trenčín s výnosmi vyše 5 miliónov eur.

Sú výnosy tvorené prevažne príjmom z komerčných zdrojov alebo z predaja hráčov? A ako veľmi ovplyvňuje hospodárenie klubov účasť na európskych futbalových súťažiach? 

V najnovšom dieli talkshow Poďme k veci na otázky zodpovie predseda predstavenstva a generálny manažér futbalového klubu AS Trenčín Robert Rybníček a senior manažér spoločnosti Deloitte Peter Hennel.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Prihlásenie zamestnanca do Sociálnej poisťovne v roku 2022 – platí už aj pre športovcov

Nová povinnosť pre zamestnávateľov, ktorí zamestnávajú športovcov – prihlásiť ich do registra Sociálnej poisťovne a odvádzať za nich poistné na sociálne poistenie. Ako postupovať?

Zdaňovanie príjmov športovcov

Zdanenie príjmov športovcov závisí od typu príjmu. Zatriedenie príjmov športovcov a športových odborníkov podľa zákona o dani z príjmov nájdete v prehľadných tabuľkách.

Príspevky pre športovcov a športové kluby v súvislosti s koronavírusom

Praktická pomôcka pre športovcov, ktorí sa potrebujú zorientovať v príspevkoch na preklenutie korona krízy a tom, na ktoré z príspevkov majú nárok.

Poďme k veci: Byrokracia naša každodenná

Byrokraciu označujú podnikatelia už roky za jeden z top problémov slovenského biznis prostredia. I keď sa ju vláda snaží zmierniť rôznymi balíčkami, zásadné zmeny a úľavy neprináša. Byrokracii sa venuje aj najnovší diel talkshow Poďme k veci.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky