Poďme k veci: Strasti a slasti podnikania vo futbale

Hospodársky najvýnosnejšími futbalovými klubmi na Slovensku sú ŠK Slovan Bratislava, MŠK Žilina a AS Trenčín. Na čom zarába slovenský futbal a ako funguje podnikanie v športe?

Spoločnosť Deloitte zverejnila rebríček Futbalovej finančnej ligy, ktorý ukazuje, že futbal sa stáva dôležitou súčasťou slovenskej ekonomiky. Celkové výnosy všetkých klubov Fortuna ligy za sezónu 2017/2018 boli 42 miliónov eur, čo v priemere predstavuje 3,5 milióna eur na klub.

Víťazom rebríčka sa stal ŠK Slovan Bratislava s výnosmi cez 9 miliónov eur. V tesnom závese za ním skončila MŠK Žilina a tretím najúspešnejším klubom z finančného hľadiska je AS Trenčín s výnosmi vyše 5 miliónov eur.

Sú výnosy tvorené prevažne príjmom z komerčných zdrojov alebo z predaja hráčov? A ako veľmi ovplyvňuje hospodárenie klubov účasť na európskych futbalových súťažiach? 

V najnovšom dieli talkshow Poďme k veci na otázky zodpovie predseda predstavenstva a generálny manažér futbalového klubu AS Trenčín Robert Rybníček a senior manažér spoločnosti Deloitte Peter Hennel.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Zdaňovanie príjmov športových odborníkov od 1.1.2024

Od roku 2024 bude možné zdaniť príjmy športových odborníkov aj zrážkou, podobne ako to v platí pre autorov. Úprava má znížiť administratívu, avšak nie je zrejmé, koľko športových odborníkov ju využije.

Prihlásenie zamestnanca do Sociálnej poisťovne v roku 2022 – platí už aj pre športovcov

Nová povinnosť pre zamestnávateľov, ktorí zamestnávajú športovcov – prihlásiť ich do registra Sociálnej poisťovne a odvádzať za nich poistné na sociálne poistenie. Ako postupovať?

Zdaňovanie príjmov športovcov

Zdanenie príjmov športovcov závisí od typu príjmu. Zatriedenie príjmov športovcov a športových odborníkov podľa zákona o dani z príjmov nájdete v prehľadných tabuľkách.

Príspevky pre športovcov a športové kluby v súvislosti s koronavírusom

Praktická pomôcka pre športovcov, ktorí sa potrebujú zorientovať v príspevkoch na preklenutie korona krízy a tom, na ktoré z príspevkov majú nárok.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky