Franchisingová ponuka: otvorte si vlastný športový klub podľa úspešného konceptu Mrs. Sporty!

Dynamicky sa rozvíjajúci franchisingový systém športových klubov pre ženy Mrs. Sporty ponúka spoluprácu podnikavým ľuďom, ktorí hľadajú ideálny spôsob prevádzkovania vlastnej obchodnej činnosti. Za franchisingovým systémom Mrs. Sporty sa ukrýva úspešné podnikanie a viac ako 600 športových klubov v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Slovensku a v Taliansku. Mrs. Sporty sa teší veľkej obľube a stále rastie - v priemere otvára 10 nových klubov mesačne.

I. Základné informácie o franchisingovom koncepte Mrs. Sporty
Obchodné meno poskytovateľa franchisy: Mrs. Sporty GmbH
Názov franchisingovej značky Mrs. Sporty
Odvetvie: šport, fitness, zdravie
Krajina pôvodu franchisingového systému: Nemecko
Rok vzniku franchisingového systému: 2004
Celkový počet prijímateľov franchisy celosvetovo (franchisee)* 597
Počet prijímateľov franchisy (franchisee) v Slovenskej republike*: 3
Počet prijímateľov franchisy (franchisee) v Českej republike*: 0
Možnosť zakúpenia master licencie pre Slovenskú republiku: áno


II. Popis hlavného produktu
Koncepcia Mrs. Sporty

Pri tvorení programu Mrs. Sporty sme sa zamerali na zdravotné potreby a špeciálne požiadavky žien. Naším cieľom je motivovať ženy k športu a zdravému spôsobu stravovania. Dosiahnuť vytýčené ciele, zbaviť sa bolesti a zdravotných problémov, alebo sa jednoducho starať o seba a svoje telo na tréningoch spolu so svojimi priateľkami. Je to veľmi príjemný spôsob ako začať so športom.

Pre mnohé ženy to však dosiaľ samozrejmosťou nebolo. My ženy máme veľa práce okolo detí, domácnosti, sme zavalené prácou, potrebujeme čas na svojich blízkych. A nám ešte niekto hovorí o zdravom životnom štýle? To je predsa na človeka priveľa. Naším cieľom je vytvoriť priateľskú a uvoľnenú atmosféru, v ktorej si môžete zatrénovať neďaleko svojho bydliska, pričom nepotrebujete žiadne špeciálne vedomosti ani veľké skúsenosti so športom.

Najúčinnejší tréning na svete

Tréningovú koncepciu Mrs. Sporty vyvinuli v spolupráci s tenistkou Steffi Grafovou a Ústavom pre prevenciu a rehabilitáciu v Kolíne a je najúčinnejším tréningom na svete. V minimálnom čase si vďaka tréningu Mrs. Sporty precvičíte všetky hlavné svalové skupiny, vytrvalosť a koordináciu. Stačia tri 30-minútové tréningy týždenne.

Pohyb + zdravá výživa

V kombinácii s individuálnym stravovacím programom je Mrs. Sporty skutočnou alternatívou k ostatným fitnes klubom alebo frustrujúcim diétam. Koncepcia stravovania Mrs. Sporty je zameraná na dlhodobú zmenu návykov. Ak ju sprevádza primeraný pohyb, dosiahneme želaný úbytok hmotnosti.

Váš priateľský športový klub v okolí

Flexibilne trénujete vo svojom najbližšom okolí a navyše máte k dispozícii osobného trénera. Sama rozhodnete, kedy a kde chcete urobiť niečo pre svoje zdravie. Týmto spôsobom môžete ideálne začleniť tréning do svojho denného programu. Nepretržitá starostlivosť, príjemná atmosféra a tréning s ľuďmi, ktorých máte rada, pôsobia motivačne a prinášajú novú radosť zo života.


III. Popis franchisingového konceptu
Ako z jednej myšlienky vyrástlo za päť rokov viac ako 600 klubov?

„Podporujem franchisingových partnerov Mrs. Sporty, ktorí neobyčajným spôsobom menia svoje okolie. Učia ženy v každom veku a s rôznymi potrebami ako žiť zdravšie a dlhšie. Poskytujú im širokú podporu, aby mohli byť zdravšie a dosiahnuť svoj osobný úspech pri znížení telesnej hmotnosti".
Steffi Grafová

Naša vízia

Všetko sa začalo víziou, aby sa čo najväčší počet žien nadchol pre aktívny a zdravý životný štýl. Rýchlymi krokmi sa blížime k cieľu, ktorým je Mrs.Sporty ako obľúbený partner žien vo sfére športu a výživy.

Dejiny nášho úspechu

Stačilo päť rokov, aby sa Mrs. Sporty stala vedúcou značkou na trhu. Pod týmto názvom sa ukrýva úspešný podnik s viac ako 600 športovými klubmi v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku, Slovensku a v Taliansku. Neustále sa rozvíjame; mesačne otvárame v priemere 10 nových klubov Mrs. Sporty a už teraz viac ako 150-tisíc žien týždenne cvičí vo svojich miestnych športových kluboch. Náš úspech je výsledkom presvedčivého obchodného nápadu a spoločného úsilia všetkých pracovníkov, obchodných a franšízových partnerov, ako aj každého člena klubu Mrs. Sporty. Pozývame vás do našej rozrastajúcej sa rodiny klubov Mrs. Sporty! Využite know-how zakladateľského tímu, zhromaždeného okolo tenistky Steffi Grafovej, ktorý sa môže pochváliť vyše štyridsaťročnými skúsenosťami a poznatkami v oblasti zdravia a fitnesu, ako aj úspechmi pri vytváraní skupiny samostatných subjektov pôsobiacich spoločne v oblasti fitnesu, ktorá je najväčšia na svete.

Mrs. Sporty ponúka ideálne podmienky pre vlastnú obchodnú činnosť

Vďaka klubu Mrs. Sporty je možné nielen vytvoriť si svoju vlastnú profesionálnu budúcnosť, ale aj pomôcť množstvu žien začať zdravo žiť. Na základe objektívnych analýz spokojnosti je zrejmé, že podnikatelia sú s formou franchisingu oveľa spokojnejší.

Výhody franchisingovej koncepcie Mrs. Sporty v skratke:

zisková firma s potenciálom silného rastu,
program všestranného školenia s dobrou prípravou na otvorenie a vedenie klubu, ktorý sa teší záujmu,
franchisingoví  partneri Mrs. Sporty slobodne rozhodujú o vlastnej obchodnej činnosti a riadia vlastný tím,
podpora pri výbere lokality a získaní financií,
pripojenie sa k veľkej sieti podnikateľov,
neustále rastúca cieľová skupina zvyšuje šancu na úspech vlastnej firmy našich franchisingových partnerov,
systematický rozvoj produktu ako odpoveď na meniace sa potreby trhu,
oporou našich franchisingových partnerov je silná a sympatická značka, ktorú podporuje Steffi Grafová,
znalosť značky vďaka vysokej kvalite ponúkaných služieb a častej prítomnosti v médiách.

Viac informácií na tému franšízy, rady a kontrolné zoznamy získate prostredníctvom nášho kontaktného formulára.


IV. Základné finančné informácie o franchisingovom koncepte Mrs. Sporty
Potreba vlastného kapitálu v Eurách (bez vstupného poplatku): 10 000 Eur
Výška vstupného poplatku do systému (cena licencie): 14 900 Eur
Ročné prevádzkové poplatky (v % z tržieb): 8 % z tržieb bez DPH
Typická dĺžka nábehovej fázy tržieb v mesiacoch: 6 mesiacov
Typická dĺžka doby do otvorenia prevádzky (sprevádzkovania podnikania) v mesiacoch: 5 mesiacov


V. Popis výhod franchisingovej spolupráce
Služby poskytované franchisorom pred štartom podnikania
Posúdenie atraktivity lokality prevádzky: áno
Úvodné školenie áno, v dĺžke 2 týždňov
Pomoc s vypracovaním podnikateľského plánu: áno
Zabezpečenie zásob/tovaru a pomoc so zariadením prevádzky: áno
Pomoc s realizáciou úvodnej marketingovej kampane: áno
Poskytnutie teritoriálnej exkluzivity: áno
Služby franchisora poskytované pravidelne počas podnikania:
Realizácia globálnych marketingových kampaní: áno
Denná podpora a konzultácie áno
Dodávky zásob áno
Možnosť spätného odkúpenia tovaru a zásob áno
Prevzatie prevádzky v prípade neúspešného podnikania áno
Franchisingový systém Mrs. Sporty je založený na čestnom partnerstve. Je to partnerstvo, ktoré prináša obojstranné výhody – centrála systému získava na spolupráci s aktívnym podnikateľom a franchisingový partner využíva osvedčený a stále zdokonaľovaný obchodný model. Mrs. Sporty od svojich začiatkov podporuje svojich franchisingových partnerov preto, aby prostredníctvom ich slobodne vykonávanej hospodárskej činnosti mohli zamerať svoju pozornosť na to, čo je najdôležitejšie: na svoje členky a ich úspechy.

Koncepcia tréningov a výživy

Základom úspechu športového klubu je komplexná a účinná koncepcia tréningov a výživy, vďaka ktorej členky klubu dosahujú vytýčené ciele. Koncepcia tréningov a výživy Mrs. Sporty, vypracovaná špeciálne podľa potrieb žien, presviedča svojou univerzálnosťou a veľkou účinnosťou. V rámci Akadémie Mrs. Sporty absolvujú franchisingoví partneri intenzívne školenia na tému tréningovej metódy a koncepcie výživy tak, aby mohli zaistiť jej bezpečné využívanie členkami klubu. Všetci franchisingoví partneri vlastnia trénerskú licenciu B alebo ju onedlho dostanú. Koncepcia tréningov a výživy Mrs. Sporty funguje dokonale. Zvlášť presvedčivé sú úspechy našich členiek.

Cenová koncepcia a model biznisu

Akú sumu sú členky klubu ochotné zaplatiť za ponúkaný produkt? Aké sú priemerné trhové ceny? Ako vyzerajú prípadné zisky a náklady? Aby sa športový klub v danej lokalite ujal, rozvíjal a zaznamenal dlhodobý finančný úspech, je nevyhnutný dobrý biznis plán a inteligentná cenová koncepcia, čiže presne to, čo dostávajú franšízoví partneri Mrs. Sporty. Na základe know-how skúseného zakladateľského tímu a skúseností stoviek franšízových partnerov môžeme vyznačiť svoje ciele a naplánovať úspech.

Lokalizácia a vybavenie klubu

Aké je ideálne miesto na činnosť klubu? Čím by malo byť charakteristické? Aké je nevyhnutné vybavenie, aby sa cieľová skupina cítila dobre, a aby boli súčasne splnené bezpečnostné požiadavky a podmienky pre realizáciu tréningov? Vedomosti získané počas otvárania 450 klubov Mrs.Sporty vo veľkých mestách, ako aj v malých obciach, podrobné inštrukcie pre analýzu lokalizácie s možnosťou jej prevedenia na mieste, určite pomôžu nájsť vhodné miesto pre novootváraný klub. Look & Feel klubov Mrs.Sporty bol prispôsobený potrebám a očakávaniam cieľovej skupiny; má za úlohu aktívne pomáhať pri získavaní nových členiek klubu a vernosti aktuálnych členiek.

Školenia personálu a spolupracovníkov

Dobre motivovaný a angažovaný personál je ďalší dôležitý prvok, ktorý rozhoduje o úspechu klubu, umožňuje udržať vysokú mieru spokojnosti členiek a zaručuje kvalitu poskytovaných služieb. Mrs. Sporty poskytuje metódy, ktoré pomáhajú pri prijímaní personálu a vďaka pravidelným školeniam a vzdelávacím materiálom v sieti disponujú majitelia klubov a pracovníci najnovšími poznatkami na tému fitnesu, zdravia a marketingu.

Obdobie pred predajom a koncepcia otvorenia klubu

Ako dosiahnuť, aby už novootvorený klub mal skupinu členiek, a aby čo najrýchlejšie začal prinášať zisky? Je to možné vďaka podrobne vypracovanej koncepcii obdobia pred predajom a koncepcii otvorenia klubu, ktorá prihliada na marketingovú stránku. V Akadémii Mrs. Sporty poskytujeme vedomosti o všetkých nevyhnutných etapách, dôležitých ukazovateľoch a možnostiach analýz v záujme bezproblémového napredovania v podnikaní. V období pred predajom ponúka poradenstvo aj club coach. Počas otvárania klubu zabezpečí pomoc pri reklame a starostlivosti o nové členky, aby nič nenarušilo úspešný začiatok fungovania klubu.

Marketing a PR

Akým spôsobom zaujať ponukou vo svojom regióne? Čo robiť, aby sa názov klubu objavil v nadregionálnej tlači? Franchisingoví partneri sú súčasťou medzinárodnej značky Mrs. Sporty, ktorá spolupracuje s tlačou s prihliadnutím na potreby siete a vedie reklamnú kampaň s dôrazom na predaj, pričom dbá na to, aby cieľová skupina spoznala značku, a aby našla novootvárané kluby vo svojom okolí.

Systém získavania členiek klubu

Podstatou klubu sú jeho členky. Akým spôsobom ale presvedčiť osoby, ktoré prejavili záujem, aby sa zapísali do klubu? Našim franchisingovým partnerom dávame k dispozícii najúčinnejšie argumenty a techniky.

Vernostné nástroje

Spokojné a motivované členky klubu sú lojálnymi klientkami, ktoré ho ochotne odporúčajú iným. Každý franchisingový partner Mrs. Sporty sa dozvie, akým spôsobom pripútať klientky k svojmu klubu a ako v klube vytvoriť ideálnu atmosféru; dotýkame sa pritom takých problémov ako primeraný štandard tréningov, osobná starostlivosť o členky klubu a správne nasmerovaná motivácia. Na nadregionálnej úrovni sme okrem toho vytvorili Svet Mrs. Sporty, s ktorým sa členky našich klubov môžu stotožniť, a ktorý môžu tvoriť spoločne s nami.

Administratíva a controlling

Úspešné biznisové predsavzatie si vyžaduje systematickosť a dôkladnosť v administratíve a hlavne v patričnej kontrole tam, kde sú v hre čísla. Na základe skúseností a spätných informácií od franšízových partnerov Mrs. Sporty sme vytvorili optimálne možnosti využitia informácií na tému členiek a štruktúru reportov a analýz, ktoré umožňujú nielen rýchlo získať informáciu o tom, v akom bode vývoja sa nachádza vaša firma, ale umožňujú tiež porovnávanie v rámci systému. Vďaka tomu je vždy jasné, čo si vyžaduje zvláštnu pozornosť alebo nápravu.

Záruka kvality

Vysoké štandardy kvality sú v Mrs. Sporty veľmi dôležité. Chceme ich udržať, preto pracujeme na vývoji produktu, akým je Mrs. Sporty. Chceme, aby spĺňal požiadavky neustále meniaceho sa trhu, a aby využíval inovácie. Uskutočňujeme to spoluprácou s aktuálnymi franchisingovými partnermi, pracovníkmi centrály systému a externými odborníkmi. Dodávaním vzdelávacích materiálov a organizovaním školení dbáme na to, aby naši franchisingoví partneri a ich spolupracovníci mali všetky dostupné poznatky a využívali ich v praxi.


VI. Požiadavky na prijímateľov franchisy
Všeobecné požiadavky na lokalitu:

Klub vo Vašom okolí, na sídliskách veľkých a stredne veľkých miest
Na prízemí
s veľkými oknami smerom na verejnosť,
Veľkou výhodou je prítomnosť lokálnej infraštruktúry ako napr.: malé obchody, školy, detské škôlky, pobočka pošty, banky.

Všeobecné požiadavky na prijímateľa franchisy (franchisant):

Dynamicky sa rozvíjajúci podnik Mrs. Sporty ochotne nadviaže spoluprácu s novými franchisingovými partnermi. Berieme do úvahy ženy, aj mužov. Radi privítame ľudí, ktorí doteraz pracovali v iných oblastiach, sú podnikaví a hľadajú ideálny spôsob na otvorenie vlastnej obchodnej činnosti. Správna kandidátka (alebo kandidát) musí kladne odpovedať na nasledujúce otázky:
Chceli by ste si založiť vlastnú firmu podľa osvedčeného nápadu?
Chceli by ste pomáhať ženám pri prežívaní zdravšieho, lepšieho a šťastnejšieho života?
Máte radi tímovú prácu a chcete viesť spolupracovníkov?
Chceli by ste aktívne približovať ženám z okolia klubu neobyčajne účinnú koncepciu tréningov a výživy a tešiť sa spoločne s nimi z ich úspechu?
Máte radi šport a zaujímate sa o zdravú výživu?
Radi motivujete iných, aby viedli zdravý spôsob života?Ste ambiciózna/y?
Chcete spoluvytvárať nezvyčajnú franšízovú sieť a zároveň slobodne podnikať?
Máte základné vedomosti o ekonomike podniku alebo ste pripravená/ý oboznámiť sa s ňou?
You speak English or German fluently?

Odborné požiadavky:

skúsenosť s riadením podnikania,
skúsenosti s marketingom,
skúsenosť s aktívnym športovaním nie je podmienkou


VII. Fotogaléria

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Franchising od McDonald's: Svetová značka ponúka Slovákom svoje prevádzky

McDonald´s hľadá na Slovensku franchisingových partnerov pre svoje existujúce aj nové reštaurácie. Unikátna príležitosť pre tých, ktorí chcú podnikať so svetovou značkou.

Franchisingová príležitosť od spoločnosti Kinekus, s.r.o.

Slovenský franchisový koncept KINEKUS ponúka zaujímavú podnikateľskú príležitosti v oblasti predaja domácich potrieb, záhradných a stavebných náradí, elektrických náradí a podobne. Kinekus, ktorý má viac ako 25-ročné skúsenosti na slovenskom trhu v oblasti maloobchodu, ponúka záujemcom o franchising pomoc od prvotných fáz plánovania podnikania až po dennodenný kontakt pri prevádzkovaní Vašej vlastnej predajne.

Mortimer English Club - franchisingová ponuka

Chcete rozbehnúť vlastnú jazykovú školu? Predstavujeme vám franchisingovú ponuku originálneho konceptu výuky anglického jazyka - Mortimer English Club, ktorý sa rozširuje už aj na Slovensko. Rozbehnite výučbu jazykov s partnerom, ktorý ma viac ako 20 rokov skúseností.

Založte si jazykovú školu s overeným know-how – licenčný systém EMPIRE

Vybudovanie úspešnej jazykovej školy nie je v dnešnej dobe jednoduchou záležitosťou. Výsledok vášho podnikania sa bude odvíjať od mnohých faktorov. Spolupráca so silným partnerom vám môže poskytnúť benefity, vďaka ktorým môže byť úspech v podnikaní s jazykovou školou oveľa pravdepodobnejší.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky