Lenka Šenkýřová

Ing. Lenka Šenkýřová

Absolventka odboru Hospodárska politika a správa Masarykovej univerzity v Brne. Špecializuje sa na témy z oblasti hospodárstva a trhu práce.


INVEA-TECH: Náskok je potrebné udržať

Brnenská spoločnosť INVEA-TECH sa dva roky po sebe dostala do rebríčka 50 najrýchlejšie rastúcich technologických firiem v Európe - Deloitte Technology Fast 50. Aký je recept na úspech?

investAukce: kombinácia investovania, aukčného obchodovania a faktoringu

Adam Šoukal vymyslel spôsob pre podnikateľov, ako vo veľmi krátkom časovom horizonte financovať faktúry s dlhšou dobou splatnosti. Vo svojom podnikateľskom nápade dohromady spojil investovanie, aukčné obchodovanie a faktoring.

Petr Ryšávka: Nikdy by ma nenapadlo, čo ma bude živiť

„Keď som sa na začiatku projektu zmienil niektorým spoluvlastníkom firmy o zámere vyrábať dámske hygienické vložky s probiotikami, bol som im na smiech,“ hovorí o podnete pre rozbehnutie podnikateľskej činnosti Petr Ryšávka, zakladateľ spoločnosti Pharmaceutical Biotechnology so sídlom v Brne.

Firemná kreditná karta - výhody a nevýhody

Ak podnikateľ rieši problém, ako zaplatiť za tovar či službu, má okrem povoleného prečerpania na účte možnosť využiť výhody bezúročného obdobia kreditnej karty. Jej používanie má pre podnikateľa mnoho ďalších kladných stránok. Ale i úskalí.

Získajte tisícky eur s povoleným prečerpaním pre podnikateľov

Podnikáte a potrebujete akútne preklenúť nedostatok prostriedkov na financovanie prevádzkových aktivít? Požiadajte banku o zriadenie povoleného prečerpania k vášmu podnikateľskému účtu (tzv. kontokorent) a čerpajte z neho viac peňazí, než na ňom skutočne máte!


Biometrická platobná karta: namiesto PIN kódu priložíte prst

S biometrickou bezkontaktnou platobnou kartou budúcnosti už nebudete musieť zadávať PIN kód. Má totiž v sebe zabudovaný senzor na odtlačok prsta.

Platby kartou tvoria len desatinu transakcií podnikateľov

Firemná platobná karta slúži na jednoduchú a efektívnu správu výdavkov firiem. Podnikatelia, mikropodniky či malé a stredné podniky ich síce používajú, no platia s nimi len zriedkakedy.

Skrátený pracovný úväzok Slováci takmer nepoznajú

Kým každý druhý Holanďan pracuje na skrátený úväzok, Slováci ho takmer nepoznajú. Slovensko je v miere využívania skráteného úväzku na chvoste spomedzi krajín Európskej únie.


To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky