6 typov aplikácií, ktoré musí mať každý podnikateľ v mobile

6 typov aplikácií, ktoré musí mať každý podnikateľ v mobile
Michal Vojtyla

Vyštudoval manažérske rozhodovanie a informačné technológie. Špecializuje sa na efektívne využívanie a automatizáciu IT v podnikaní. Podnikateľom ponúka viaceré webové služby - konzultácie, tvorbu webových stránok, správu webov a rôzne typy optimalizácií. Zaujíma sa o bezpečnosť a umelú inteligenciu.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Na všetko už existuje aplikácia. Všade samé aplikácie. Bežný človek ich podľa prieskumov používa pravidelne iba sedem. Ako zistiť, ktoré vám pomôžu s prácou? Preskúmali sme niekoľko druhov aplikácií, ktoré by nemali chýbať vo vašom telefón.

V článku nenájdete tipy na najnovšie hry, najsťahovanejšie hity týždňa alebo najväčšie zľavy prémiových aplikácií. Zaujímali nás aplikácie pre podnikateľov, ktoré pomôžu s prácou na cestách. V mobile alebo tablete.

1. E-mailový klient

Najdôležitejšia aplikácia pre každého podnikateľa je mailový klient. Pri jej výbere vyskúšajte rôzne alternatívy a vyberte si tú, ktorú preferujete najviac. Pre systémy iOS určite odporúčame prednastaveného klienta. Je vynikajúco prepracovaný a jednoduchý. Nemusíte nič inštalovať, stačí pridať e-mail. Alternatívami (a najlepšími aplikáciami pre Android) sú Gmail a Inbox by Gmail, ktoré odporúčame pre ich bohatú funkcionalitu, jednoduchosť a grafické spracovanie. Gmail je štandardne nainštalovaný na mobile a mnohí ľudia majú už skúsenosti s počítačovou verziou aplikácie. Inbox je vylepšený Gmail a pravdepodobne aj jeho budúcnosť. Ak patríte medzi aktívnych ľudí a riešite veci radšej elektronicky určite prejdite na Inbox. Inbox by Gmail z obchodov si môžete stiahnuť v App Store aj na Google Play.

2. Kancelársky balík

Úprava dokumentov na mobilných zariadeniach nie je najpohodlnejšia činnosť. Niekedy súrne potrebujete niečo zmeniť alebo pridať a nemáte po ruke notebook. Vtedy budete potrebovať jednu z aplikácií OfficeSuite + PDF Editor, Microsoft Office Mobile (pre iOS sú aplikácie ponúkané samostatne) alebo WPS Office + PDF. Pomocou nich môžete upraviť zmluvy, rozpočty, reporty či prezentácie priamo na ceste. Osobne používam prvú aplikáciu a ešte som nenarazil na problém pri prezeraní či editácií dokumentov. Stiahnite si OfficeSuite + PDF Editor z App Store či Google Play.

3. Správa sociálnej siete

Byť zákazníkom k dispozícií je dôležité. Mladí dnes komunikujú najviac pomocou aplikácií na chatovanie. Je to pre nich prirodzenejšie ako volať alebo písať e-mail. Majú radšej neformálnosť a jednoduchosť. Preto si nainštalujte aplikáciu Pages Manager (iOS, Android), pomocou ktorej môžete spravovať svoju Facebook stránku. Budete rýchlejšie reagovať na otázky a odpisovať na správy, ktoré majú zákazníci ohľadom vášho podnikania.

TIP: Chcete byť zákazníkom na blízku? Kontrolujte a reagujte na hodnotenia zákazníkov s aplikáciami TripAdvisor a Staffino Manager. Ukážte zákazníkom, že si ceníte každého jedného a vaša snaha nezostane nepovšimnutá.

4. Fakturácia

Vystavujte a posielajte faktúry rýchlo a jednoducho. Bez toho, aby ste riešili, aké náležitosti musí mať faktúra.Autor osobne používa aplikáciu iKROS - online faktúry zadarmo, s ktorou je nadmieru spokojný a je dostupná pre operačný systém Android, rovnako ako pre systém spoločnosti Apple. Ak Vám nevyhovuje, skúste iDoklad, bezplatnú aplikáciu v základnej verzií. Populárna služba superfaktura.sk ešte pracuje na mobilných aplikáciách, ktoré by mali byť dostupné koncom leta 2016. Ak si neviete vybrať, pripravili sme pre vás porovnanie cloudových fakturačných aplikácií.

Článok pokračuje pod reklamou

5. Cloudové úložisko

Na výber máte hneď niekoľko vynikajúcich aplikácií: Dropbox, Disk Google či Microsoft OneDrive. Vyskúšali sme každú a nemáme negatívne skúsenosti. Všetky podporujú synchronizáciu s ostatnými zariadeniami a tak máte aktuálne súbory neustále po ruke. Alternatívou k vyššie uvedeným službám môže byť vytvorenie vlastného cloudu, prípadne dátových úložísk tzv. NAS serverov. Ak sa rozhodnete pre ktorúkoľvek alternatívu, odporúčame citlivé dáta pred uložením do cloudu šifrovať. Aplikácia Microsoft OneDrive je dostupná v App Store a Google Play.

6. To Do list

Denne musia podnikatelia a ich zamestnanci riešiť viacero úloh. Na tieto úlohy máme obmedzený čas. Často nestíhame všetko tak, ako by sme chceli. Zabúdame a strácame prehľad. Pomôcť nám môžu „to do“ listy. Slúžia na zaznamenávanie a pripomínanie úloh, ktoré je potrebné spraviť. Najlepšie aplikácie sú Wunderlist a Any.do. Any.do je vhodnejšia pre začiatočníkov. Wunderlist odporúčame pokročilejším užívateľom, resp. užívateľom, ktorí majú veľa úloh.

V prípade, že potrebujete aplikáciu aj na poznámky aj na to do listy, nainštalujte si populárny Evernote, či Google Keep.

Prehľad do aplikácie Wunderlist

Sťahujte Wunderlist z App StoreGoogle Play.

Zaujímavá aplikácia

Naskenujte si všetky vernostné karty do mobilu. Už nemusíte nosiť niekoľko kariet v peňaženke. Pri platení stačí ukázať mobil s kódom a zľava sa vám započíta. Sťahujte si verziu pre iOS alebo Android. Upozorňujeme však, že je k dispozícií iba anglický jazyk.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Michal Vojtyla
Michal Vojtyla

Vyštudoval manažérske rozhodovanie a informačné technológie. Špecializuje sa na efektívne využívanie a automatizáciu IT v podnikaní. Podnikateľom ponúka viaceré webové služby - konzultácie, tvorbu webových stránok, správu webov a rôzne typy optimalizácií. Zaujíma sa o bezpečnosť a umelú inteligenciu.


Digitalizácia a technológie vo firmách: inovácie vs regulácie

Ako politiky Európskej únie ovplyvňujú technologický pokrok vo firmách? A ako môže zvrátiť zaostávanie využívania potenciálu technológií štát či samotní podnikatelia?

Kľúč k vhodnému kyberzabezpečeniu firmy: ocenenie rizík

Únik firemných dát sa podpíše na jej fungovaní aj financiách. Kľúčom k zvoleniu vhodných opatrení je analýza a ocenenie potenciálnych rizík. Ako na to a prečo je to dôležité?

Zabudnutý alebo zablokovaný BOK/KEP kód: čo robiť?

Ako si odblokovať prístupové/podpisové kódy na občianskom preukaze? Kedy ich možno odblokovať online a kedy je potrebné zájsť na políciu osobne?

Regulácia umelej inteligencie v EÚ: aké budú pravidlá?

Na regulácii používania umelej inteligencie sa inštitúcie EÚ zhodli a jej schválenie sa blíži do „finále“. Čo to bude v praxi znamenať pre podnikateľov na Slovensku?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky