Pracovná zdravotná služba (PZS) - zabezpečíme v rámci celej SR

V zmysle novely zákona č. 355/2007 Z. z o Ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia (204/2014 Z. z.) je každý zamestnávateľ (aj keď zamestnáva len jedného dohodára) do 31.12.2014 povinný zabezpečiť pracovnú zdravotnú službu.

Pracovná zdravotná služba (PZS) je odborná poradenská služba pre zamestnávateľa v oblasti ochrany zdravia pri práci, ktorá vykonáva zdravotný dohľad – to znamená že vykonáva činnosti, ktoré sa týkajú pracovných podmienok, pracovného prostredia, spôsobu vykonávania práce z hľadiska vplyvu na zdravie a posudzovanie zdravotnej spôsobilosti na prácu vrátane výkonu preventívnych lekárskych prehliadok vo vzťahu k práci. Podrobnejšie o obsahu a zmenách v pracovnej zdravotnej službe sa venujeme v tomto článku.

Spôsoby zabezpečenia pracovnej zdravotnej služby (PZS)

Zamestnávateľ môže pracovnú zdravotnú službu zabezpečiť dvoma spôsobmi:

  • vlastnými zamestnancami - v tomto prípade je zamestnávateľ povinný mať dostatočný počet vlastných zamestnancov, ktorými môže byť len lekár s určenou špecializáciou, verejný zdravotník, bezpečnostný technik alebo autorizovaný bezpečnostný technik. Tieto osoby môžu zabezpečovať vykonávanie PZS len pre zamestnancov prvej a druhej kategórie.
  • alebo dodávateľským spôsobom - s poskytovateľom, ktorý je na výkon tejto služby oprávnený.

Za nezabezpečenie pracovnej zdravotnej služby hrozí zamestnávateľovi od orgánu verejného zdravotníctva pokuta vo výške od 150 do 20 000 eur.

Výhody zabezpečenia pracovnej zdravotnej služby prostredníctvom podnikajte.sk

  1. Overený poskytovateľ PZS - o pracovnú zdravotnú službu sa vám postará overený poskytovateľ PZS v SR
  2. Služby v rámci celého územia SR - pokrývame celé územie SR.
  3. Transparentne dohodnutá cena bez skrytých poplatkov zohľadňujúca veľkosť a potreby Vašej spoločnosti - máme výhodné riešenia pre malé firmy.

Nezáväznú cenovú ponuku vám radi pripravíme na základe vyplneného kontaktného formulára.

Máte záujem o naše služby alebo sa len potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás prostredníctvom nášho formulára alebo telefonicky v pracovných dňoch od 9:00 do 16:30.

PZS – odborne, komplexne a na kľúč, kontaktujte nás

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku od overeného poskytovateľa PZS.           

Kliknutím na tlačidlo ODOSLAŤ súhlasíte so spracovaním Vami zadaných údajov za účelom zodpovedania otázky či podnetu adresátom správy, ktorým je spoločnosť ENDORF s.r.o., IČO: 50403184. Bližšie informácie o spracovaní a ochrane osobných údajov nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.  


Súvisiace služby

To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky