Startup centrum TUKE podporilo nové projekty: víťazi súťaže Máš nápad?

Porotu zaujali startupy zamerané na hry, wellness, cestovný ruch aj inovatívne aplikácie. Kto bude mať jednoduchšiu cestu k realizácii nápadu a čo víťazi získali?

V stredu, 9.6.2021, sa konalo v priestoroch UVP TECHNICOM už 13. kolo jednej z najstarších súťaží startupov na Slovensku – Máš nápad?, ktorú vyhlasuje od roku 2014 dvakrát ročne rektor Technickej univerzity v Košiciach prostredníctvom Startup centra Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM. Toto kolo bolo navyše organizované v úzkej spolupráci so startup centrom „innovlab“. Pozrite sa, ktoré nápady zaujali porotu.

Víťazi súťaže Máš nápad? – univerzálna vernostná karta aj predajná aplikácia pre študentov

Do finále 13. kola súťaže postúpilo 8 inovatívnych projektov (z 12 prihlásených). Porota do pred inkubačného pobytu v Startup centre vybrala 6  projektov:

  • 21Games OZ - zameriava sa na inovatívne budovanie hernej vývojárskej komunity na Slovensku;
  • beautyslovakia -  cieľom je vývoj portálového riešenia pre podporu cestovného ruchu na Slovensku;
  • Gamescrunch – zameriava sa na organizáciu aktivít zameraných na problematiku herného priemyslu;
  • storePredictor – predmetom záujmu startupu je predikcia obratov elektronických obchodov;
  • wellnesso – zameriava sa na trh služieb v oblasti wellness a beauty aktivít;
  • Sigred – cieľom je vývoj aplikácie ponúkajúcej predaj a nákup tovarov pre študentskú komunitu na báze využitia videa ako hlavného sprostredkovateľského nástroja;

Porota navyše navrhla priamy postup do Inkubátora vzhľadom na stupeň rozvoja projektu strartupu:

  • Univerzálna vernostná karta – cieľom je ponuka riešenia, ktoré nahradí množstvo existujúcich vernostných kariet.

Čo víťazi získali?

Startupy súťažili o pobyt v Startup centre, v rámci ktorého absolvujú 6 mesačný intenzívny akceleračný program zameraný na podporu rozvoja ich inovatívnych projektov a majú možnosť využívať výskumno-vývojovú infraštruktúru, kapacity a priestory UVP TECHNICOM. Ocenení však boli nielen víťazi, ale aj každý startup, ktorý prišiel na súťaž – účastníci dostali knihu 39 rád, ako budovať svetovú firmu s investorom.

Kto o finalistoch rozhodoval?

O postupujúcich startupoch rozhodla odborná komisia pod vedením jej predsedu prorektora TUKE – A. Čižmára. Členmi komisie boli zástupcovia súkromnej a verejnej sféry: zástupcovia TUKE – M. Chovanec, F. Jakab, P. Čižmár, A. Lavrin, M. Michalko, P. Feciľak, V. Fedák, Ľ. Kolesár, Ľ. Biňas, M. Kubiš (CVTI SR) a M. Varga (Deutsche Telekom IT Solution Slovakia).

O Startup centre UVP TECHNICOM

Startup centrum UVP TECHNICOM vzniklo v roku 2014 a je jedným z kľúčových komponentov ekosystému akcelerácie podnikania na TUKE v rámci štruktúry Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM. Jeho cieľom je poskytnúť prostredie pre zabezpečenie akceleračného procesu pre vznik malých a stredných „Hi-Tech“ firiem („Start-up a Spin-off“ firiem). Za krátke obdobie svojej činnosti, získalo Startup centrum dobré meno organizáciou aktivít na identifikáciu a podporu inovatívnych riešení a stali sa významným elementom inovačného potenciálu regiónu s celoslovenským dopadom. Výber startupov do Startup centra je realizovaný prostredníctvom súťaže inovatívnych projektov „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“, ktorá je organizovaná každých 6 mesiacov. Od roku 2014 sa do  súťaže sa zapojilo takmer 180 inovatívnych projektov a viac ako 70 startupov získalo možnosť absolvovať 6 mesačný pred-inkubačný pobyt.

Viac informácií o ekosystéme akcelerácie inovácií a technologického transferu TUKE je možné nájsť na stránke www.uvptechnicom.sk.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Slovensko pozná Mladého inovatívneho podnikateľa roka 2023

Vo finále súťaže zaujali samoobslužné sauny, výber vína pomocou umelej inteligencie či poradenstvo pri expanzii firmy. Kto sa stal víťazom a čo finalisti získali?

Brikety z konského trusu Fluf: predsudky strieda úspech

Nápad košických gymnazistov ľudia brali ako vtip. Ide pritom o ekologickú a cenovo dostupnú alternatívu vykurovania. Ako búrajú predsudky a čím si získavajú zákazníkov?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: zaujali inovácie v oblasti technológií, zdravotníctva aj obuvi

Meno Mladého inovatívneho podnikateľa roku 2022 je známe. Čím zaujal víťaz a aké ďalšie nápady sa dostali do finále?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: súťaž o prestížny titul a atraktívne ceny

Už 16. ročník súťaže Mladý inovatívny podnikateľ je „za rohom“. Kto a dokedy sa môže prihlásiť, ako na to a čo môžu finalisti získať?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky