Inšpiratívny podnikateľský nápad (č.30) – Adrenalín vo vrcholcoch stromov

Nápad, ktorý vám dnes predstavíme, nie je až taký revolučný. Čo je na ňom inovatívne je ale jeho celkové poňatie, prezentácia pred verejnosťou či tvorba pridanej hodnoty. To všetko s relatívne nízkonákladovou prevádzkou a nízkymi vstupnými nákladmi. A čo je hlavné – ide o podnikanie v nádhernom prostredí!

Biznis v lese

Chceli by ste raz začať podnikať, ale odrádza vás fakt, že by ste boli neustále ponorení do papierov niekde v kancelárii alebo večne pobehovali po meste či po firme a niečo vybavovali? Nemusí to tak byť. Ďalšie a ďalšie inovatívne podnikateľské nápady svedčia o tom, že biznis môže mať pokojne aj nálepku outdoor.
Presne tak je to aj v nasledujúcom prípade. Zakladatelia britského adrenalínového lesného parku GoApe si zrejme povedali, že robiť biznis vnútri je nuda. Vyhliadli si teda peknú lesnú lokalitu a otvorili svoj prvý adrenalínový lesný park, ktorý sľubuje dobrodružstvo a la Tarzan.

V praxi ide o lezenie vo vysokých stromoch, k dispozícii sú lanové mostíky, spúšťanie sa na „liane“ dolu svahom, lanové siete a steny, drevené tunely a ešte oveľa viac. Na začiatku vás čaká krátke 30 minútové školenie odborným lektorom, ktorý tiež neskôr celý čas dozerá na bezpečnosť návštevníkov. Park môžu navštíviť dospelí a deti (od 10 r.) individuálne, no GoApe nezabúda ani na firemných klientov. Park ponúka firemné eventy spojené s adrenalínovými aktivitami, vlastnou vedúcou „opicou“ (rozumej lektor), teambuildingové aktivity, catering alebo rovno Tarzan party s barbecue a tímovým africkým bubnovaním. Ak chce teda firma zažiť ten pravý „odvaz“, GoApe presne vie, ako na to. A aby sa nezabudlo, park nie je iba jeden... vo Veľkej Británii je ich hneď 27!

Článok pokračuje pod reklamou


Jednoduchý nápad, výnimočná stratégia

Lanové parky a rôzne dobrodružné atrakcie v horách poznáme aj u nás. Nejde teda o nič svetoborné, s čím by ste urobili dieru do sveta podnikania. Háčik je však v niečom celkom inom. Ak máte pozemok po dedovi, môžete na stromy povešať laná, dať reklamu do miestneho inzertného týždenníka a čakať na návštevníkov, ktorí možno nikdy neprídu. Alebo to môžete urobiť celkom inak!
GoApe stavili na pútavú prezentáciu celého projektu a v prvom rade predávajú zážitok. Nejdete teda loziť po stromoch, idete sa zahrať na opicu alebo na Tarzana. Idete objaviť druhú stránku svojho ja, idete zažiť obrovské dobrodružstvo alebo idete na chvíľu uniknúť z bežnej šedivej reality.

Inakosť prezentácie môžeme vidieť aj na webstránke projektu. Má jednoduchý, no pekný dizajn, ktorý určite nie je lacnou šablónou. Texty sú takisto poňaté kreatívne, a tak napríklad na stránke nenájdete klasický cenník typu dospelí a deti, ale pojmy gorily a malé opičky. Milé, čo poviete? Návštevník webu sa chytí, odporučí stránku ďalej a sám si chce lozenie po vrcholkoch stromov vyskúšať. Takmer 18 tisíc fanúšikov Facebook stránky GoApe tiež svedčí o tom, že takáto forma zábavy je pre ľudí rozhodne zaujímavá. A to najmä vďaka tomu, že je myšlienka podaná lákavo. Na biznis sa v GoApe myslí stále a ďalší príjem parku sa momentálne črtá v podobe pripravovaného merchandise e-shopu. Tričká či darčekové poukazy do parku... to všetko prináša ďalší zisk aj keď je napríklad práve škaredé počasie!


Adrenalín v slovenských lesoch?

Ak by sme sa mali na nápad pozrieť slovenskými ale aj globálnymi očami, získal by zrejme v pomyselnom hodnotení veľa bodov. Na Slovensku máme lesov dosť, na okolí ich tiež nie je málo. Potenciálny slovenský tarzan-park je teda rozšíriteľný nielen na domácej pôde, ale aj v stredoeurópskom regióne. Nápad nepýta na začiatok veľa, tiež nie je extrémne náročný na prevádzku a poskytuje veľmi veľa možností, ako myšlienku poňať kreatívne a ako budovať jej pridanú hodnotu.
Nudí vás „klasické“ podnikanie? A čo tak vytvoriť si ho v najbližšom lese?

Seriál o inšpiratívnych podnikateľských nápadoch je spoločnou iniciatívou portálu Podnikajte.sk a Združenia mladých podnikateľov Slovenska.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Darčeky, pozvánky či menovky pre svadobných hostí: originálne nápady podnikateľov

Aby každá svadba bola nezabudnuteľnou pre ženícha, nevestu aj hostí, podnikatelia prichádzajú s rôznymi kreatívnymi nápadmi a produktmi. Čo netradičné ponúkajú?

Podnikanie vo dvojici: keď sa zo životných partnerov stanú partneri aj v biznise

Inšpiratívne príklady z praxe, kedy rozhodnutie podnikať s partnerom/partnerkou či manželom/manželkou bolo tým správnym.

Unloc rieši problém s kľúčmi a zlepšuje mobilitu aj logistiku v Nórsku

Mnohým ľuďom sa už stalo, že si zabudli kľúče a museli čakať, kým sa domov niekto vráti. Nórska spoločnosť Unloc našla riešenie pre situácie, kedy by bola vítaná možnosť zdieľať kľúč s inými ľuďmi.

Parížsky startup Heuritech dokáže vďaka umelej inteligencii predpovedať módne trendy

Inovatívny nápad, inšpirovaný svetoznámym módnym návrhárom Louisom Vuittonom - čo sa bude nosiť o pár mesiacov, vie umelá inteligencia už dnes.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky