Inovatívne startup nápady majú šancu získať podporu na rozvoj

Kreatívne projekty môžu v súťaži „Máš nápad? Prezentuj svoj startup“ získať kontakty, priestory aj investorov. Ako a kto sa môže prihlásiť?

Mať dobrý nápad na rozbeh podnikania tak úplne nestačí. Ale môže byť základom na získanie ďalších potrebných náležitostí. Univerzitný vedecký park TECHNICOM vyhlasuje 13. kolo pravidelne organizovanej súťaže inovatívnych nápadov a projektov s názvom „Máš nápad? Prezentuj svoj startup“.

Ak máte nápad, ktorý chcete ďalej rozvíjať, alebo je váš projekt pripravený na rýchly rast a potrebujete na to vhodné podmienky, určite sa prihláste. Súťaž vyhlasuje rektor Technickej univerzity v Košiciach prostredníctvom Startup centra UVP TECHNICOM.  

Ako a kto sa môže prihlásiť do súťaže „Máš nápad?“

Pre prihlásenie sa do súťaže je potrebné vyplniť online formulár na stránke www.startupcentrum.sk, ktorý nájdete v časti Ako sa zapojiť. Prihlášky do 13. kola súťaže je možné zasielať do 4. júna 2021.

Zapojiť sa môže akákoľvek fyzická alebo právnická osoba aj projekty v tzv. pred-inkubačnej dobe, čiže v štádiu nápadu. Lokalita nehrá rolu – prihlásiť sa môže projekt z Košíc, Banskej Bystrice aj Bratislavy, z ktoréhokoľvek kúta Slovenska, a tiež zahraničné projekty. Tie by ale mali plánovať realizáciu svojej činnosti na Slovensku.

Čo môžu startupy získať?

Startup centrum TUKE ponúka nádejným podnikateľom možnosť získať:

  • priestory zdarma v Startup Centre TUKE,
  • možnosť využitia potrebnej kapacity unikátnych odborných pracovísk, laboratórií a iných zariadení TUKE,
  • pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov a ďalšie benefity,
  • expertnú a mentorskú podporu,
  • sériu webinárov a workshopov.

Ako bude prebiehať posudzovanie projektov?

Prezentácia zapojených startupov pred odbornou porotou bude prebiehať online 9. júna 2021 (streda). Po zhodnotení registrovaných projektov odbornou komisiou budú vybrané tímy pozvané na prezentáciu, ktorá sa uskutoční pred odbornou porotou. Súťaž pre startupy ponúka vybraným startupom účasť v šesťmesačnom akceleračnom programe.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Súťaž startupov má svojich víťazov: kto ohúril porotu?

Vďaka súťaži startupov s názvom „Máš nápad?“ získa 12 inovatívnych projektov možnosť rozvíjať sa v Startup centre. Ktoré začínajúce firmy zaujali porotu?

Podpora startupov: príležitosť vzdelávania aj získania partnerov

Začínajúce startupy a inovatívne projekty majú možnosť získať podporu, kontakty či investorov. Blíži sa 12. kolo súťaže inovatívnych projektov „Máš nápad?“

Mladý inovatívny podnikateľ 2020 má svojich víťazov

Porota v súťaži Mladý inovatívny podnikateľ 2020 vybrala piatich finalistov. Aké nápady ju zaujali a kto sa stal absolútnym víťazom tohto ročníka?

Si mladý inovatívny podnikateľ? Zapoj sa do súťaže a vyhraj zájazd do Bangkoku

Máš v sebe inovačného ducha? Prihlás sa do štrnásteho ročníka súťaže Mladý inovatívny podnikateľ pochádzajúceho z dielne Junior Chamber International Slovakia a Združenia podnikateľov Slovenska.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky