Inovatívne startup nápady majú šancu získať podporu na rozvoj

Kreatívne projekty môžu v súťaži „Máš nápad? Prezentuj svoj startup“ získať kontakty, priestory aj investorov. Ako a kto sa môže prihlásiť?

Mať dobrý nápad na rozbeh podnikania tak úplne nestačí. Ale môže byť základom na získanie ďalších potrebných náležitostí. Univerzitný vedecký park TECHNICOM vyhlasuje 13. kolo pravidelne organizovanej súťaže inovatívnych nápadov a projektov s názvom „Máš nápad? Prezentuj svoj startup“.

Ak máte nápad, ktorý chcete ďalej rozvíjať, alebo je váš projekt pripravený na rýchly rast a potrebujete na to vhodné podmienky, určite sa prihláste. Súťaž vyhlasuje rektor Technickej univerzity v Košiciach prostredníctvom Startup centra UVP TECHNICOM.  

Ako a kto sa môže prihlásiť do súťaže „Máš nápad?“

Pre prihlásenie sa do súťaže je potrebné vyplniť online formulár na stránke www.startupcentrum.sk, ktorý nájdete v časti Ako sa zapojiť. Prihlášky do 13. kola súťaže je možné zasielať do 4. júna 2021.

Zapojiť sa môže akákoľvek fyzická alebo právnická osoba aj projekty v tzv. pred-inkubačnej dobe, čiže v štádiu nápadu. Lokalita nehrá rolu – prihlásiť sa môže projekt z Košíc, Banskej Bystrice aj Bratislavy, z ktoréhokoľvek kúta Slovenska, a tiež zahraničné projekty. Tie by ale mali plánovať realizáciu svojej činnosti na Slovensku.

Čo môžu startupy získať?

Startup centrum TUKE ponúka nádejným podnikateľom možnosť získať:

  • priestory zdarma v Startup Centre TUKE,
  • možnosť využitia potrebnej kapacity unikátnych odborných pracovísk, laboratórií a iných zariadení TUKE,
  • pomoc pri tvorbe podnikateľského plánu, získavaní partnerov, vyhľadávaní potenciálnych investorov a ďalšie benefity,
  • expertnú a mentorskú podporu,
  • sériu webinárov a workshopov.

Ako bude prebiehať posudzovanie projektov?

Prezentácia zapojených startupov pred odbornou porotou bude prebiehať online 9. júna 2021 (streda). Po zhodnotení registrovaných projektov odbornou komisiou budú vybrané tímy pozvané na prezentáciu, ktorá sa uskutoční pred odbornou porotou. Súťaž pre startupy ponúka vybraným startupom účasť v šesťmesačnom akceleračnom programe.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Mladý inovatívny podnikateľ 2022: zaujali inovácie v oblasti technológií, zdravotníctva aj obuvi

Meno Mladého inovatívneho podnikateľa roku 2022 je známe. Čím zaujal víťaz a aké ďalšie nápady sa dostali do finále?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: súťaž o prestížny titul a atraktívne ceny

Už 16. ročník súťaže Mladý inovatívny podnikateľ je „za rohom“. Kto a dokedy sa môže prihlásiť, ako na to a čo môžu finalisti získať?

Študentská firma LIGO búra stereotypy: zubná pasta ako cukríky

Žiaci z Košíc vyrábajú inovatívnu zubnú pastu a patria medzi najlepšie európske študentské firmy. V čom sú výnimoční, ako oslovujú zákazníkov a koľkokrát museli „prehryznúť“ neúspech, kým našli správnu receptúru?

Víťazi súťaže startupov – ktoré inovatívne projekty ohúrili porotu?

Vďaka súťaži „Máš nápad?“ bude mať 9 začínajúcich firiem možnosť rozvíjať sa v Startup centre. Ktoré projekty porota vybrala do pred inkubačného pobytu?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky