Prečo prejsť vo firme na ekologické čistiace prípravky?

Používaním čistiacich prípravkov na ekologickej báze vo svojej prevádzke či kancelárii šetríte nielen životné prostredie, ale najmä minimalizujete vplyv chemických látok na zdravie vašich kolegov a zamestnancov.

Čistiace prípravky na ekologickej báze neničia naše životné prostredie a hlavne negatívne nevplývajú na zdravie obyvateľov našich domácností. Ide o najefektívnejšie riešenie, hneď ako sa začneme baviť o civilizačných ochoreniach, či už dýchacieho ústrojenstva, pokožky, alebo aj preventívne, ak nás zaujíma zdravie a budúcnosť našich detí. Asi už každý počul, alebo niekde čítal o veľmi škodlivom pôsobení chemických látok na náš organizmus a presne takéto chemické látky obsahujú umývacie prostriedky, vonné sviečky, osviežovače a iné ošetrujúce a čistiace prípravky. Táto problematika je veľmi vážna a stojí za celou radou zdravotných problémov. Viac sa dozviete na stránkach celostnej medicíny.

Ak sa nedokážeme vyhnúť používaniu týchto prostriedkov obsahujúcich formaldehyd, chlór a fosfáty, je potrebné pristupovať k ich užívaniu obozretne a hlavne zbytočne neprekračovať dávkovacie pomery uvedené na každom obale. Chemických látok je v našom okolí dostatok, tak si ich nemusíme zbytočne prisýpať a ničiť si tak vlastné zdravie.

Špeciálnu kapitolu predstavujú pracie prášky a aviváže. Podľa najnovších výskumov najdráždivejšími prímesami sú fosfáty v práškoch a formaldehydy v avivážach. Ak sa im chceme vyhnúť je potrebné vyhľadávať výrobcov, ktorí nepoužívajú formaldehydy a fosfáty. Ich výrobky sú vždy šetrnejšie a oveľa menej dráždia pokožku u ekzematikov a dýchacie cesty u astmatikov. Zároveň však šetríme naše jazerá a rieky, v ktorých sa vďaka odbúraniu týmto chemickým látkam netvorí vodný kvet a voda nie je následne toxicky zaťažená. Podrobnejšie informácie nájdete na stránkach upratovacej firmy Topservis. Topservis www.topservis-pezinok.sk je čistiaca služba, pre ktorú je zákazník a ekológia na prvom mieste.

Najvhodnejšie je uprednostňovať ekologicky šetrné čistiace prostriedky, ktoré sú namiešané z enzýmov a prísad neškodných obnoviteľných zdrojov. Tieto prísady sa bežne vyskytujú v potravinárskom priemysle. Dávajte si pozor na konzervačné látky a zloženie z účinných, no negatívne nepôsobiacich zložiek.

Podľa upratovacej firmy Topservis je najvhodnejšie používať čistiace prostriedky čo najviac skoncentrované, účinné a bez chemicky dráždiacich látok, ideálne vo forme univerzálov. Takýto univerzál patrí do základnej výbavy spoločnosti Topservis www.topservis-bratislava.sk, či už sa chystá umývať okná, alebo ide hĺbkovo tepovať sedačku.

Prednosti a charakteristika univerzálu:

  • Účinne likviduje silné vrstvy mastnoty, aj zapečenej
  • Dôkladne čistí bez zanechania nežiaduceho povlaku
  • Prírodné látky v ňom obsiahnuté výborne umývajú a ošetrujú, preto je možné ich používať aj na drevo
  • Netreba vlastniť veľké množstvá rôznych upratovacích prípravkov
  • Šetrí naše zdravie a zvláčňuje pokožku
  • Príjemná vôňa francúzskych parfumov, bez pridania formaldehydov
  • Vhodný pri čistení kúpeľní, WC a iných priestorov s hojným používaním vody a veľkých nánosov vodného kameňa

Ak Vás zaujíma upratovanie bez chemikálií, viac sa dozviete na stránkach tepovacej firmy Topservis.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Nájom vs kúpa kancelárie – prečo sa oplatí uvažovať nad vlastným priestorom?

Menšie a stredné firmy majú problém nájsť kvalitné kancelárie v dobrej lokalite. Riešením môže byť kúpa priestorov v ZWIRN OFFICE. O čo ide a aké výhody ponúkajú?

Ako označiť prevádzkareň?

Čo je prevádzkareň a ako ju správne označiť? Aké sankcie hrozia podnikateľovi v prípade jej neoznačenia?

Kde môže byť miesto podnikania a sídlo firmy?

V čom sa líši sídlo a miesto podnikania, aké možnosti má firma pri rozhodovaní o tom, akú adresu bude používať a aké praktické otázky musí riešiť?

Sídlo firmy

Určenie sídla spoločnosti je nevyhnutnou podmienkou jej založenia. Aké požiadavky musí spĺňať nehnuteľnosť, aby mohla byť sídlom firmy? Je rozdiel medzi sídlom a miestom podnikania či prevádzkarňou?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky