Mladý inovatívny podnikateľ 2017 - poznáme výhercov

V Bratislave sa dnes uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu „Mladý inovatívny podnikateľ 2017". Jeho úlohou bolo vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti mladých kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí sú úspešní vo svojom odvetví podnikania. Zároveň môžu byť inšpirujúcim príkladom pre mladých ľudí, ktorí chcú začať alebo začínajú podnikať.

Organizátori súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2017

Projekt Mladý inovatívny podnikateľ 2017 sa organizoval aj v iných krajinách pod názvom Creative Young Entrepreneur Award. Organizovala ho mimovládna organizácia JCI – Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia) v spolupráci so Združením podnikateľov Slovenska a ekonomickým magazínom Profit. Junior Chamber International - Slovakia je oficiálnou pobočkou Junior Chamber International, ktorá má zastúpenie v 120 krajinách sveta s počtom vyše 200 000 členov. Spoločnosť je medzinárodnou organizáciou mladých lídrov a podnikateľov. V roku 2015 oslávila 100 rokov od svojho založenia. Združenie podnikateľov Slovenska je prvým záujmovým združením súkromných podnikateľov Slovenskej republiky založeným v novembri 1989. Profit je dvojtýždenník o ľuďoch, ktorí svojím prístupom k peniazom, životu a sebe vedia inšpirovať ostatných.

Výhercov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ v roku 2018 nájdete v článku Poznáme víťazov súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2018.

Finalisti súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2017

Odborná komisia podujatia vybrala z prihlásených z celého Slovenska 5 finalistov súťaže.

Tomáš Bátovský (MaryBee)

Jeho otec je včelárom 36 rokov, a vytvoril základ stabilnej, rodinnej včelej farmy, ktorej súčasťou je aj on, ako samostatne podnikajúca osoba. Nakoľko na Slovensku dopyt po pravom včelom mede prevyšuje ponuku, nebol doposiaľ potrebný žiadny marketing ani iné prostriedky na predaj medu, ktorý sa dokázal predať takzvane "z dvora". V roku 2007 obhospodarovali 110 včelstiev, avšak aj napriek dobrému menu rodiny, z neznámeho dôvodu vyhoreli všetky včelstvá na dvoch rozličných stanovištiach. V roku 2008 si zaobstarali prvé včelstvo a svojpomocne každý rok rozmnožovali, až dnes ich majú 50. Ponúkajú inovatívnu možnosť adoptovať si úľ a zároveň budú vysádzať rýchlorastúce stromy Paulownia, ktoré majú slúžiť jednak pre včely a zároveň na predaj dreva.

Pavol Kaleja (VIZUALIZAČKY, s.r.o.)

Jadro spoločnosti VIZUALIZACKY s.r.o. tvorí 6 členný tím, ktorí sa venuje sa službám v oblasti virtuálnej reality a 3D grafiky v stavebníctve, architektúre a dizajne. Spoločnosť realizuje zákazky (ponúkajú balíky služieb) pre klientov zo Slovenska, Česka, Rakúska, Švajčiarska a Chorvátska, pričom na Slovensku majú stálu pozíciu medzi lídrami v tejto oblasti. Vo veľkej miere sa prostredníctvom konateľa Pavla Kaleja venujú vývoju nových technológií, ktoré následne aplikujú v praxi. Aktuálne spoločnosť začala podnikať aj v oblasti interiérových dekorácií.

Gabriel Oprendek (Opre´Cidery, s.r.o.)

Opre' Cidery založili s bratom keď mali 21 rokov resp. 19 rokov a ešte študovali. Na začiatku nevedeli do čoho idú, začali vyrábať cider, ktorý v tom čase na Slovensku nikto nepoznal a nemali žiadne skúsenosti v tom odvetví. Vyrábajú jablkový cider, jeho hruškový variant ako aj chmelený cider. Práve spúšťajú aj výrobu nealkoholických medovo-bylinných limonád. Fungujú primárne v gastro biznise, sústredia sa na kvalitu a hľadajú zákazníkov, ktorí sú ochotní za ňu zaplatiť. Konkurujú im firmy, ktoré predávajú podobné produkty, ale s nimi sa snažia skôr spolupracovať a spoločne budovať povedomie o tomto druhu nápoja.

Viktor Reviliak (Ailes International s.r.o.)

Ailes International sa zaoberá vývojom a distribúciou nabíjacích riešení pre mobilné telefóny pod značkou CulCharge. Kombináciou troch biznis modelov a troch produktových rád ponukajú širokospektrálne nabíjacie portfólio. Spolupracujú s malými, veľkými aj medzinárodnými firmami z rôznych trhových segmentov. Podľa vlastných slov nevedia o žiadnom konkurentovi, ktorý by v Európe takýto komplexný balík ponúkal. Relevatnú konkurenciu vnímajú až v Amerike.

Článok pokračuje pod reklamou

Ing. Zuzana Štefancová - Zuzidekor

Navrhuje, vyrába a ručne maľuje unikátne drevené edukačné hračky, ktoré predáva cez svoj eshop www.sikulkovo.sk. Hračky sú určené pre deti predškolského veku na rozvoj jemnej motoriky a trénovanie mnohých iných zručností. Ďalej realizuje náučné aktivity pre deti v materských školách – buď formou tvorivých dielní alebo náučnou aktivitou s hračkami. Pri náučnej aktivite priamo v škôlke zábavnou formou spoločne s deťmi precvičuje jemnú motoriku. Aktivita prebieha s vlastnými vymyslenými básničkami a príbehmi, ktoré jej dodajú väčší dôraz a záujem u detí.

Ceny v súťaži Mladý inovatívny podnikateľ 2017

  • Cenu JCI – Slovensko za kreatívny podnikateľský nápad získava Ing. Zuzana Štefancová - Zuzidekor. 
  • Cena Profitu za inšpiratívnejší podnikateľský príbeh získava Tomáš Bátovský (MaryBee ,s.r.o.)
  • Hlavnú cenu na základe rozhodnutia odbornej komisie pre posudzovanie nominácií získava a absolútnym víťazom sa stal Viktor Reviliak, MBA – Ailes International, s.r.o.

Partneri súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2017:

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Hľadáme Podnikateľku Slovenska 2018

Poznáte vo svojom okolí šikovnú podnikateľku, ktorá si zaslúži ocenenie? Stretli ste sa s dámou, ktorej podnikanie vám imponuje? Alebo sama patríte medzi podnikateľky a trúfate si uspieť v prestížnej súťaži, ktorá má za sebou už 18 ročníkov? Neváhajte a prihláste sa do 19. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska.

Galavečer Slovenský Goodwill 2018 slávnostne predstavil podnikateľov, ktorých si ľudia vážia

18. októbra 2018 boli slávnostne vyhlásené výsledky a odovzdané ocenenia Slovenský Goodwill 2018. Z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018, verejnosť 642 hlasmi zvolila Miriam Poništovú, ktorá sa stala nositeľkou titulu OSOBNOSŤ Slovenský Goodwill.

Zahlasujte online a zvoľte si Osobnosť Slovenský Goodwill 2018

Do konca septembra môže verejnosť opäť hlasovať a zvoliť novú Osobnosť Slovenský Goodwill. Na výber má z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Hlasovanie prebieha on-line na webe slovenskygoodwill.sk. 26. septembra taktiež zasadne medzinárodná odborná porota, ktorá vyberie víťazov kategórií Tradícia, Inovácia, Partner a Podporovateľ. Tí budú vyhlásení 18. októbra počas slávnostného večera v Bratislave.

Nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill 2018 získalo 37 firiem

37 nominácií bolo prijatých do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Počet nominácií, ktoré sa skončili o polnoci 30. júna, je takmer o 55 % vyšší než počet nominácií prijatých v minulom premiérovom ročníku projektu. Finalisti budú predstavení na webe slovenskygoodwill.sk v sobotu 1. septembra.