Milión bločkov z virtuálnej registračnej pokladnice

Finančná správa eviduje už viac ako 1 000 000 bločkov zaregistrovaných cez virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP). Táto bezplatná služba má za sebou päť mesiacov prevádzky. Za toto obdobie zamestnanci finančnej správy rozposlali asi 20 tisíc prihlasovacích údajov.

Projekt virtuálnej registračnej pokladnice je určený pre subjekty, ktoré sa riadia zákonom o používaní elektronickej registračnej pokladnice a majú od 1. apríla 2015 povinnosť viesť evidenciu tržieb. VRP je bezplatne prístupná online na portáli finančnej správy podnikateľom poskytujúcich vybrané služby. Od 1. januára 2016 však vzniká možnosť používať túto aplikáciu všetkým podnikateľov, ktorí využívajú elektronickú registračnú pokladnicu.

Podnikatelia môžu používať virtuálnu registračnú pokladnicu aj cez počítač alebo smartphone. Aplikáciu Pokladnica využíva doteraz vo svojich mobiloch či tabletoch vyše 7 500 podnikateľov. Virtuálna registračná pokladnica umožňuje:

  • vytvárať a následne tlačiť pokladničné doklady,
  • spravovať tovar a služby,
  • vytvárať uzávierky.

Úspešne sa etablovala aj ďalšia mobilná aplikácia finančnej správy Over doklad, cez ktorú si pravosť vydaných pokladničných dokladov overilo viac ako 20 tisíc užívateľov.

V prípade záujmu o využívanie virtuálnej registračnej pokladnice je potrebné, aby sa podnikateľ zaregistroval. Následne mu finančná správa pošle prihlasovacie údaje a od 1. januára 2016 môže bezplatne využívať všetky výhody spojené s virtuálnou registračnou pokladnicou.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Strata/zabudnutie prihlasovacích údajov do VRP: ako postupovať?

Ak podnikateľ zabudne prihlasovacie údaje do virtuálnej registračnej pokladnice, daňový úrad ich neobnoví ani nevygeneruje nanovo. Čo vtedy robiť?

Čo musí obsahovať pokladničný doklad z e-Kasy?

Aké sú povinné náležitosti pokladničného dokladu z e-Kasy? Ako si overiť pravosť bločku a ako zjednodušiť prácu účtovníkovi, ktorý prichádza do styku s pokladničnými dokladmi?

Kontroly eKasy od mája 2022

Finančná správa spúšťa od mája akciu zameranú na kontrolu evidencie tržieb v eKase a vydávanie bločkov. Ktoré prevádzky sa majú pripraviť a ako kontrola prebehne?

Virtuálna registračná pokladnica: zmeny od marca 2022

Používať bezplatnú aplikáciu VRP prostredníctvom operačného systému Android bude možné len po nainštalovaní si novej verzie – tá je dostupná od 10.3.2022. Kde ju nájdete a čo ešte sa mení?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky