Milión bločkov z virtuálnej registračnej pokladnice

Finančná správa eviduje už viac ako 1 000 000 bločkov zaregistrovaných cez virtuálnu registračnú pokladnicu (VRP). Táto bezplatná služba má za sebou päť mesiacov prevádzky. Za toto obdobie zamestnanci finančnej správy rozposlali asi 20 tisíc prihlasovacích údajov.

Projekt virtuálnej registračnej pokladnice je určený pre subjekty, ktoré sa riadia zákonom o používaní elektronickej registračnej pokladnice a majú od 1. apríla 2015 povinnosť viesť evidenciu tržieb. VRP je bezplatne prístupná online na portáli finančnej správy podnikateľom poskytujúcich vybrané služby. Od 1. januára 2016 však vzniká možnosť používať túto aplikáciu všetkým podnikateľov, ktorí využívajú elektronickú registračnú pokladnicu.

Podnikatelia môžu používať virtuálnu registračnú pokladnicu aj cez počítač alebo smartphone. Aplikáciu Pokladnica využíva doteraz vo svojich mobiloch či tabletoch vyše 7 500 podnikateľov. Virtuálna registračná pokladnica umožňuje:

  • vytvárať a následne tlačiť pokladničné doklady,
  • spravovať tovar a služby,
  • vytvárať uzávierky.

Úspešne sa etablovala aj ďalšia mobilná aplikácia finančnej správy Over doklad, cez ktorú si pravosť vydaných pokladničných dokladov overilo viac ako 20 tisíc užívateľov.

V prípade záujmu o využívanie virtuálnej registračnej pokladnice je potrebné, aby sa podnikateľ zaregistroval. Následne mu finančná správa pošle prihlasovacie údaje a od 1. januára 2016 môže bezplatne využívať všetky výhody spojené s virtuálnou registračnou pokladnicou.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Daniari budú kontrolovať eKasy hneď v januári. Nepripojeným podnikateľom hrozia vysoké pokuty

Len približne dva týždne zostávajú na pripojenie sa k eKase podnikateľom, ktorí ešte eKasu nemajú. Finančná správa hneď po novom roku spúšťa kontroly.

Ako opraviť či stornovať pokladničný doklad vo VRP a ORP (eKase)

Praktický návod ako postupovať pri oprave alebo storne pokladničných dokladov vyhotovených eKasou? Jednotný postup je pri používaní virtuálnej pokladnice (VRP) a líšiť sa môže pri jednotlivých online kasách (ORP).

Pokladničné doklady z eKasy môžu byť zasielané na mail

Pokladničný doklad z eKasy môže podnikateľ sprístupniť v tlačenej alebo elektronickej podobe. Je zasielanie bločkov napr. do e-mailovej schránky možnosť, či povinnosť?

Najviac nepripojených pokladníc k eKase je v pohostinstvách

V systéme eKasa je pripojených a prostredníctvom eKasy vydáva pokladničné doklady už 70 % pokladníc. Najviac zaostáva Bratislavský kraj.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky