Preddavky na daň z príjmov PO


Preddavky na daň z príjmov právnických osôb v roku 2021

Ktorá právnická osoba má povinnosť platiť preddavky na daň z príjmov v roku 2021? Ako vypočítať výšku preddavkov, aká je ich splatnosť, či ako ich započítať s daňou na úhradu?

Preddavky na daň z príjmov právnických osôb v roku 2020

Od roku 2020 sa zvyšuje dolná hranica pre platenie preddavkov a mení sa aj spôsob výpočtu dane na účely určenia výšky preddavkov na daň z príjmov právnických osôb. Kto a ako platí preddavky na daň v roku 2020?

Preddavky na daň z príjmov právnických osôb v roku 2019

Povinnosť platiť preddavky na daň z príjmov právnickej osobe v roku 2019 vznikne, ak daň za prechádzajúce zdaňovacie obdobie presiahne sumu 2 500 eur. Postup výpočtu preddavkov na daň z príjmov právnickej osoby nájdete v tomto článku.

Preddavky na daň z príjmov právnickej osoby v roku 2018

Kedy je právnická osoba povinná platiť preddavky na daň z príjmov? Ako vyrátať výšku preddavkov na daň v roku 2018?

Odložené daňové priznanie a preddavky právnickej osoby

Ako ovplyvní odložené daňové priznanie preddavky na daň z príjmov právnickej osoby (napr. s.r.o.)? Nesprávnym načasovaním sa firma môže dostať do finančných problémov.


Platenie dane z príjmov právnických osôb za rok 2015 a preddavkov na daň v roku 2016

Daň z príjmov právnických osôb za rok 2015 je splatná do konca marca 2016. Na aký účet je potrebné daň (daňovú licenciu) zaplatiť a akým variabilným symbolom túto platbu dane (daňovej licencie) označiť? Kde platiť a ako označovať preddavky na daň z príjmov právnickej osoby v roku 2016?

Preddavky na daň z príjmov právnickej osoby na rok 2016

Kedy vzniká právnickej osobe (napr. s.r.o.) povinnosť platiť preddavky na daň z príjmov v roku 2016. V článku nájdete informácie aj o tom, ako vypočítať výšku preddavkov a do kedy sú splatné.

Preddavky na daň z príjmov právnickej osoby od 1.1.2015 - hospodársky rok

Štvrťročné preddavky na daň z príjmov právnickej osoby, ktorá má zdaňovacie obdobie hospodársky rok, budú splatné do konca príslušného štvrťroka hospodárskeho roka.


To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky