Mobilná kancelária vo Vašom smartfóne

Telefóny sa už dávno nepoužívajú iba na telefonovanie, ale pre mnohých ľudí sú niečo ako mobilná kancelária, a tiež nimi nahrádzajú prácu na počítači. Výhoda smartfónov je, že sa používateľ vie veľmi rýchlo a operatívne dostať k potrebnému obsahu na internete, môže pružne reagovať na e-maily, využívať rôzne aplikácie, ktoré často uľahčia život alebo prácu.

Dnes by sme Vám radi predstavili aplikáciu, ktorá slúži všetkým podnikateľom, ktorí potrebujú mať okamžitý online prehľad o stave svojho podnikania a účtovníctva. Aplikácia HELIOS One poskytne rýchly prehľad o stave financií, záväzkov, pohľadávok, aj výške DPH v každej založenej a v programe evidovanej firme osobitne, s plnou podporou slovenskej alebo českej legislatívy.

Táto aplikácia dokáže nasledovné a to vďaka pár kliknutiam ...
 • evidencia odoslaných faktúr
 • prehľad financií na všetkých účtoch a v pokladniach, ako aj vo všetkých menách
 • sumárny prehľad záväzkov do splatnosti aj po splatnosti
 • prehľad financií potrebných na zaplatenie za nakúpené služby alebo tovar dodávateľom
 • očakávané financie za vystavené faktúry, t.j. očakávané platby od odberateľov
 • sumárny prehľad pohľadávok do splatnosti aj po splatnosti
 • prehľadný zoznam najväčších dlžníkov podľa splatnosti
 • aktuálny stav DPH v najbližšom priznaní
 • úložisko všetkých odfotených dokladov (bločkov či faktúr) určených na zaslanie účtovníkovi priamo do systému HELIOS One
 • vytvorenie novej fotky dokladu jednoducho cez ikonu fotoaparátu v menu aplikácie
 • možnosť okamžitého zasielania vytvorených fotografií a dokumentov účtovníkovi

Spojenie s účtovníkom

Pre ešte lepšie využívanie aplikácie je možné aktivovať tzv. „obojstranný prístup“, ktorý umožňuje prácu nad spoločnými dátami pre podnikateľa aj účtovníka v rovnakom čase a online. Výhodou tejto spolupráce je to, že aplikácia prinesie podnikateľovi pomocou základných dashboardov detailnejší a aktuálny prehľad o stave jeho podnikania a účtovníctva. Dáta a údaje sú aktualizované v reálnom čase, podľa toho, ako účtovník spracováva jednotlivé doklady.

Okrem okamžitého prehľadu a prístupu k dátam je veľkou výhodou aplikácie aj jej interaktívna súčasť – využitie technického vybavenia smartfónu - fotoaparátu. Aplikácia prináša možnosť vytvorenia fotografie prostredníctvom ikony fotoaparátu v menu aplikácie. Fotografia sa automaticky ukladá do aplikácie, kde k nej má prístup aj účtovník na druhej strane. Podnikatelia takto môžu svojim účtovníkom okamžite zasielať doklady alebo napríklad pokladničné bloky, ktoré práve uhradili. Účtovník môže okamžite tieto položky spracovať a následne zaúčtovať.

K dispozícií sú aplikácie pre užívateľov smartfónov Apple s verziou s iOS 7 a vyššou, a tiež pre používateľov smartfónov s Android operačným systémom. Presvedčte sa o jednoduchosti a výhodách aplikácie HELIOS One a stiahnite si ju už teraz do Vášho mobilu, čo môžete urobiť priamo na stránkach App store (pre iPhone) alebo Google play (pre Android). Zároveň tu nájdete aj detailnejší prehľad o funkciách aplikácie HELIOS One.

Medzi všeobecné výhody mobilných aplikácií patrí napríklad:

 • Jednoduchosť inštalácie a používania
  Výhodou mobilných aplikácií je, že ich stačí stiahnuť do smartfónu a odvtedy je možné ich ihneď začať používať. Aplikácie sú prispôsobené mobilným telefónom, spravidla majú veľmi prehľadné a intuitívne ovládanie. Pomocou pár základných obrazoviek s jednoduchými pokynmi je zabezpečený prístup k informáciám, ktoré zákazník potrebuje alebo poskytujú požadovanú funkcionalitu.
 • Úspora času - prístup kedykoľvek
  Pre používanie online aplikácií je potrebné mať aktívny prístup k internetu cez wifi alebo mať aktívne dátové služby poskytované mobilným operátorom. Používatelia tak majú prakticky kedykoľvek a odkiaľkoľvek prístup k aplikácií a môžu s ňou online pracovať. Nemusia čakať kým sa vrátia do práce alebo domov k svojmu počítaču, ale môžu využívať svoj telefón napríklad počas cestovania, čakania v reštaurácií a pod.
 • Uľahčenie práce a inovatívny prístup
  Zákazníci využívajú mobilné aplikácie ak sú im nápomocné v oblasti, ktorá ich zaujíma alebo im aplikácie poskytuje pridanú hodnotu ako nadstavbu k samotnému produktu. Môže to byť zjednodušenie a urýchlenie práce, priama komunikácia s proti stranou, okamžitý prístup k potrebným údajom a pod. Ak si klient aplikáciu inštaluje, existuje predpoklad, že má o konkrétnu aplikáciu – značku záujem. Tu je už na strane developerov akú výhodu a odlíšenie od konkurencie aplikáciou prinesú.
 • Budovanie dobrého mena značky
  Mobilné aplikácie sa stávajú prostriedkom ako osloviť potenciálnych klientov, a tiež ako zostať v kontakte s existujúcimi zákazníkmi. Sú dôležité v rámci budovania vzťahu medzi značkou a zákazníkmi, preto je dôležité, aby bola aplikácia jednoduchá na ovládanie, prínosná a inovatívna v smere na ktorý sa spoločnosť orientuje. A hlavne by mala byť vždy bezproblémovo fungujúca.

Užívateľské rozhranie aplikácie HELIOS One

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Druhotná licencia na softvér – riešenie, ktoré šetrí rozpočet firiem

Nakupovanie z druhej ruky je obľúbené už dlhodobo, a to nielen v oblasti oblečenia. Výrazne ušetriť môžu aj firmy – nákupom softvérových licencií „zo second handu“. O čo ide, ako to funguje a na čo si dať pozor?

Máte starosti s kontrolou firemných výdavkov? Pustite ich k „oblakom“

Viacerí z nás vedia, aká problematická a náročná je kontrola firemných výdavkov, ich sledovanie a analýza. Pre podnikateľov je veľmi ťažké zistiť súhrnné informácie o tom, na čo putujú ich finančné prostriedky, kto nimi platí a kde. Tieto údaje sú však častokrát k dispozícií až na konci mesiaca. A to nehovoríme o tom, koľko času a energie stojí účtovníka a zamestnancov administratíva spojená s manuálnou evidenciou pokladničných dokladov. Ich zbieraniu, triedeniu a ručnému nahadzovaniu do účtovného programu je koniec!

Účtovníctvo dostupné kdekoľvek a kedykoľvek

Predstavte si, že ráno začnete účtovať na firemnom počítači, poobede sa k účtovnému programu pripojíte z notebooku a prácu jednoducho dokončíte doma. Od novembra takto pracujú mnohé účtovníčky a účtovníci. KROS spustil Cloudové riešenie k programu, s ktorým šikovne vyriešite podvojné účtovníctvo, daňové priznania, či DPH na hocijakom počítači kdekoľvek a kedykoľvek.

Aj vaše podnikanie môže byť šťastné a veselé

Dobrá správa pre podnikateľov zaplavila internet. Chcete tiež patriť medzi tých, ktorí z nej budú mať úžitok?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky