Mobilná kancelária vo Vašom smartfóne

Telefóny sa už dávno nepoužívajú iba na telefonovanie, ale pre mnohých ľudí sú niečo ako mobilná kancelária, a tiež nimi nahrádzajú prácu na počítači. Výhoda smartfónov je, že sa používateľ vie veľmi rýchlo a operatívne dostať k potrebnému obsahu na internete, môže pružne reagovať na e-maily, využívať rôzne aplikácie, ktoré často uľahčia život alebo prácu.

Dnes by sme Vám radi predstavili aplikáciu, ktorá slúži všetkým podnikateľom, ktorí potrebujú mať okamžitý online prehľad o stave svojho podnikania a účtovníctva. Aplikácia HELIOS One poskytne rýchly prehľad o stave financií, záväzkov, pohľadávok, aj výške DPH v každej založenej a v programe evidovanej firme osobitne, s plnou podporou slovenskej alebo českej legislatívy.

Táto aplikácia dokáže nasledovné a to vďaka pár kliknutiam ...
 • evidencia odoslaných faktúr
 • prehľad financií na všetkých účtoch a v pokladniach, ako aj vo všetkých menách
 • sumárny prehľad záväzkov do splatnosti aj po splatnosti
 • prehľad financií potrebných na zaplatenie za nakúpené služby alebo tovar dodávateľom
 • očakávané financie za vystavené faktúry, t.j. očakávané platby od odberateľov
 • sumárny prehľad pohľadávok do splatnosti aj po splatnosti
 • prehľadný zoznam najväčších dlžníkov podľa splatnosti
 • aktuálny stav DPH v najbližšom priznaní
 • úložisko všetkých odfotených dokladov (bločkov či faktúr) určených na zaslanie účtovníkovi priamo do systému HELIOS One
 • vytvorenie novej fotky dokladu jednoducho cez ikonu fotoaparátu v menu aplikácie
 • možnosť okamžitého zasielania vytvorených fotografií a dokumentov účtovníkovi

Spojenie s účtovníkom

Pre ešte lepšie využívanie aplikácie je možné aktivovať tzv. „obojstranný prístup“, ktorý umožňuje prácu nad spoločnými dátami pre podnikateľa aj účtovníka v rovnakom čase a online. Výhodou tejto spolupráce je to, že aplikácia prinesie podnikateľovi pomocou základných dashboardov detailnejší a aktuálny prehľad o stave jeho podnikania a účtovníctva. Dáta a údaje sú aktualizované v reálnom čase, podľa toho, ako účtovník spracováva jednotlivé doklady.

Okrem okamžitého prehľadu a prístupu k dátam je veľkou výhodou aplikácie aj jej interaktívna súčasť – využitie technického vybavenia smartfónu - fotoaparátu. Aplikácia prináša možnosť vytvorenia fotografie prostredníctvom ikony fotoaparátu v menu aplikácie. Fotografia sa automaticky ukladá do aplikácie, kde k nej má prístup aj účtovník na druhej strane. Podnikatelia takto môžu svojim účtovníkom okamžite zasielať doklady alebo napríklad pokladničné bloky, ktoré práve uhradili. Účtovník môže okamžite tieto položky spracovať a následne zaúčtovať.

K dispozícií sú aplikácie pre užívateľov smartfónov Apple s verziou s iOS 7 a vyššou, a tiež pre používateľov smartfónov s Android operačným systémom. Presvedčte sa o jednoduchosti a výhodách aplikácie HELIOS One a stiahnite si ju už teraz do Vášho mobilu, čo môžete urobiť priamo na stránkach App store (pre iPhone) alebo Google play (pre Android). Zároveň tu nájdete aj detailnejší prehľad o funkciách aplikácie HELIOS One.

Medzi všeobecné výhody mobilných aplikácií patrí napríklad:

 • Jednoduchosť inštalácie a používania
  Výhodou mobilných aplikácií je, že ich stačí stiahnuť do smartfónu a odvtedy je možné ich ihneď začať používať. Aplikácie sú prispôsobené mobilným telefónom, spravidla majú veľmi prehľadné a intuitívne ovládanie. Pomocou pár základných obrazoviek s jednoduchými pokynmi je zabezpečený prístup k informáciám, ktoré zákazník potrebuje alebo poskytujú požadovanú funkcionalitu.
 • Úspora času - prístup kedykoľvek
  Pre používanie online aplikácií je potrebné mať aktívny prístup k internetu cez wifi alebo mať aktívne dátové služby poskytované mobilným operátorom. Používatelia tak majú prakticky kedykoľvek a odkiaľkoľvek prístup k aplikácií a môžu s ňou online pracovať. Nemusia čakať kým sa vrátia do práce alebo domov k svojmu počítaču, ale môžu využívať svoj telefón napríklad počas cestovania, čakania v reštaurácií a pod.
 • Uľahčenie práce a inovatívny prístup
  Zákazníci využívajú mobilné aplikácie ak sú im nápomocné v oblasti, ktorá ich zaujíma alebo im aplikácie poskytuje pridanú hodnotu ako nadstavbu k samotnému produktu. Môže to byť zjednodušenie a urýchlenie práce, priama komunikácia s proti stranou, okamžitý prístup k potrebným údajom a pod. Ak si klient aplikáciu inštaluje, existuje predpoklad, že má o konkrétnu aplikáciu – značku záujem. Tu je už na strane developerov akú výhodu a odlíšenie od konkurencie aplikáciou prinesú.
 • Budovanie dobrého mena značky
  Mobilné aplikácie sa stávajú prostriedkom ako osloviť potenciálnych klientov, a tiež ako zostať v kontakte s existujúcimi zákazníkmi. Sú dôležité v rámci budovania vzťahu medzi značkou a zákazníkmi, preto je dôležité, aby bola aplikácia jednoduchá na ovládanie, prínosná a inovatívna v smere na ktorý sa spoločnosť orientuje. A hlavne by mala byť vždy bezproblémovo fungujúca.

Užívateľské rozhranie aplikácie HELIOS One

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


KROS Fakturácia – moderná aplikácia pre podnikateľov

Čo si všímať pri výbere fakturačnej aplikácie a aké výhody ponúka tá od spoločnosti KROS?

Ako si vybrať dobrý mzdový softvér?

Na čo si dať pozor pri výbere nového alebo pri výmene mzdového softvéru? Aké ďalšie kritériá okrem ceny zvažovať a prečo je potrebné myslieť aj na elektronizáciu?

Digitalizácia mení pracovný trh, zvládať zmeny pomáha vzdelávací projekt

Dopyt po digitálnych kompetenciách rastie, Slovensko je v digitalizácii v rámci EÚ na posledných priečkach. Pomôcť môžu kurzy zamerané na prácu s jedným z najrozšírenejších podnikových softvérov.

Druhotná licencia na softvér – riešenie, ktoré šetrí rozpočet firiem

Nakupovanie z druhej ruky je obľúbené už dlhodobo, a to nielen v oblasti oblečenia. Výrazne ušetriť môžu aj firmy – nákupom softvérových licencií „zo second handu“. O čo ide, ako to funguje a na čo si dať pozor?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky