Viedeň a Bratislava spájajú startupy

V bratislavskom Aston Business hoteli otvorí 4. decembra 2012 primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik konferenciu Ako podporiť startupy z Viedne a Bratislavy. Podujatie je príležitosťou na diskusiu pre všetkých tých, ktorí sa venujú podpore startupov a majú inšpiratívne nápady ako napomôcť vzájomnej cezhraničnej spolupráci startupov v spomínaných mestách.

Konferencia sa koná v rámci projektu „TwinEntrepreneurs“, ktorý realizuje Združenie mladých podnikateľov Slovenska spolu s Vienna Business Agency a Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania. Počas nasledujúcich dvoch rokov získajú inovatívne firmy z oboch strán hranice podporu pri ich cezhraničnej expanizi.

Viac o projekte ako aj o existujúcej podpore pre start-upy vo Viedni a v Bratislave sa dozviete v utorok 04. 12. 2012 na otváracej konferencii k projektu. Zúčastnia sa jej zástupcovia poradenských centier a coworkignových centier či venture kapitálových firiem z Viedne a Bratislavy. Viac informácií o programe nájdete na webe Združenia mladých podnikateľov Slovenska.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Podpora startupov a rozbeh podnikania očami odborníčky

Čo (ne)robiť pri prezentácii nápadu pred investormi, v čom je rozdiel medzi startupmi v zahraničí a na Slovensku a ako im pomáha inkubátor, prezradila odborníčka Henrieta Dunne.

Príležitosť pre startupy preraziť v Kórei a získať 300 tisíc eur

K-Startup Grand Challenge je akceleračný program pre startupy s globálnym potenciálom. Kto sa môže prihlásiť, dokedy prebieha registrácia a čo všetko môžu vybraté tímy získať?

Riaditeľ UVP TECHNICOM: ako prezentovať startup na súťaži či pred investorom

František Jakab radí, na čo dať pozor pri prezentovaní inovatívneho nápadu na súťaži a približuje, kto a ako môže využiť tzv. inkubátor či s čím pomáhajú experti z Technickej univerzity v Košiciach.

Bude podnikanie neplnoletých realitou? So zmenou súhlasia aj odborníci

Aké riziká môže priniesť zlegalizovanie podnikania neplnoletých a prečo doteraz nebola úprava prijatá? Diskutovali odborníci na podujatí „Podnikanie od 16-tich, prečo nie?“.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky