Viedeň a Bratislava spájajú startupy

V bratislavskom Aston Business hoteli otvorí 4. decembra 2012 primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik konferenciu Ako podporiť startupy z Viedne a Bratislavy. Podujatie je príležitosťou na diskusiu pre všetkých tých, ktorí sa venujú podpore startupov a majú inšpiratívne nápady ako napomôcť vzájomnej cezhraničnej spolupráci startupov v spomínaných mestách.

Konferencia sa koná v rámci projektu „TwinEntrepreneurs“, ktorý realizuje Združenie mladých podnikateľov Slovenska spolu s Vienna Business Agency a Národnou agentúrou pre rozvoj malého a stredného podnikania. Počas nasledujúcich dvoch rokov získajú inovatívne firmy z oboch strán hranice podporu pri ich cezhraničnej expanizi.

Viac o projekte ako aj o existujúcej podpore pre start-upy vo Viedni a v Bratislave sa dozviete v utorok 04. 12. 2012 na otváracej konferencii k projektu. Zúčastnia sa jej zástupcovia poradenských centier a coworkignových centier či venture kapitálových firiem z Viedne a Bratislavy. Viac informácií o programe nájdete na webe Združenia mladých podnikateľov Slovenska.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Startup Sharks pomáha firmám preraziť v zahraničí

Ako v praxi funguje podporný program, ktorý využívajú stovky slovenských startupov? Slovak Business Agency podporuje v rámci iniciatívy Startup Sharks pestrú škálu inovatívnych projektov. Vyrásť pomohli výrobcovi displayov aj ručne vyrábaných prírodných sviečok.

Ukážte svoj start-up svetu! SBA vám uhradí náklady

Plánujete sa zúčastniť technologického eventu? Potrebujete nadviazať kontakty pre ďalšiu expanziu? Náklady už nemusíte znášať sami, väčšinu z nich vám totiž vie preplatiť SBA z programu Startup Sharks.

Deväť krokov od start-upu k franchisingu

Počet franchisingových prevádzok na Slovensku pribúda, avšak nad domácimi slovenskými značkami stále prevažujú zahraničné koncepty.

V čom sa startup líši od bežnej firmy?

Aké sú špecifiká startupov v porovnaní s tradičnými firmami?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky