Príležitosť pre startupy preraziť v Kórei a získať 300 tisíc eur

K-Startup Grand Challenge je akceleračný program pre startupy s globálnym potenciálom. Kto sa môže prihlásiť, dokedy prebieha registrácia a čo všetko môžu vybraté tímy získať?

Globálne startupy a talentovaní podnikatelia majú možnosť preraziť v Kórei. Môžu sa prihlásiť do akceleračného programu kórejskej vlády K-Startup Grand Challenge (KSGC), podporovaný Ministerstvom pre malé a stredné podniky a startupy a organizovaný Národnou agentúrou na podporu IT priemyslu (NIPA). Kto sa môže zapojiť a čo možno získať?

Kto sa môže do programu KSGC prihlásiť a aké sú podmienky?

Programu KSGC sa môžu zúčastniť startupy z celého sveta. Musia však spĺňať nasledovné podmienky:

  1. Startup alebo začínajúci startup nie starší ako 7 rokov, ktorého zástupca má cudzie štátne občianstvo (mimo Kórei).
  2. Tím musí mať jasný cieľ rastu pre vstup na zámorský trh so svojou základňou na kórejskom trhu s cieľom usadiť sa v Kórei.
  3. Vedúci tímu a členovia nesmú mať zakázaný pobyt v Kórei alebo nemôcť získať súvisiace víza v Kórei.
  4. Tím musí mať ľudí, ktorí vedia komunikovať v angličtine (požadovanej) a kórejčine (nepovinnej). Neexistuje žiadne iné obmedzenie, ako je investícia alebo stav príjmov atď.
  5. Tím žiadateľov sa bude skladať z vedúceho tímu (povinného) a členov (nepovinné). Iba vedúci tímu a členovia, ktorí sú zapísaní v pôvodnej prihláške, sú oprávnení zúčastniť sa na programe. Počet členov v tíme nie je obmedzený, ale KSGC ponúka počas svojej účasti iba 2 regulárne miesta pre každý tím. Ostatní členovia môžu využiť prípadné voľné miesta.

Potrebné je prihlásiť sa do 31. mája 2022 na webovej stránke k-startupgc.org. Následne sa 60 vybraných globálnych tímov sa zúčastní akceleračného programu od 1. augusta do 15. novembra 2022.

Čo program KSGC ponúka?

Každý tím z vybraných 60 dostane 11 136 USD (prepočítané kurzom zo dňa 12.5.2022 približne 10 552 eur) na pokrytie životných nákladov počas 3 a pol mesiaca.

Desať najlepších tímov získa peňažné granty v hodnote 320 000 USD (prepočítané kurzom zo dňa 12.5.2022 približne 303 231 eur). Okrem toho tridsať najlepších startupov dostane ďalšiu pomoc na rozšírenie podnikania v Kórei.

Akceleračný program pomôže startupom vytvoriť korporátne a inštitucionálne siete v Južnej Kórei a tiež ponúkne:

  • mentoring od odborníkov z odvetvia,
  • bezplatné kancelárske priestory,
  • semináre a bezplatnú podporu stáží.

Zdroj: k-startupgc.org

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Výzva na inovačné poukážky: podnikatelia môžu získať financovanie do 15 000 eur

Podnikatelia môžu žiadať o priamu finančnú pomoc na inovácie do 15 000 eur. Národný projekt inovujme.sk vyhlasuje výzvu na inovačné poukážky. Cieľom je pomôcť firmám prekonať energetickú krízu.

Podpora startupov a rozbeh podnikania očami odborníčky

Čo (ne)robiť pri prezentácii nápadu pred investormi, v čom je rozdiel medzi startupmi v zahraničí a na Slovensku a ako im pomáha inkubátor, prezradila odborníčka Henrieta Dunne.

Preplatenie kurzov zameraných na vzdelávanie zamestnancov

Zamestnanci, ktorí sa chcú vzdelávať a rozvíjať svoje zručnosti, môžu získať preplatenie nákladov na kurzy v rámci projektu „Nestrať prácu – vzdelávaj sa“. Aké sú podmienky?

Investičná pomoc pre sociálne podniky: aké sú podmienky?

Registrované sociálne podniky môžu predkladať žiadosti o poskytnutie finančného príspevku na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. Na čo možno peniaze použiť a dokedy o ne možno žiadať?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky