Máte dobrý podnikateľský nápad? Prihláste sa do Business Idea Competition 2018

Máte dobrý podnikateľský nápad? Prihláste sa do Business Idea Competition 2018
Michal Ondruš

Milovník kníh a hier so slovíčkami. Často lieta v oblakoch. Tam sa totiž rodia tie najlepšie nápady. Snaží sa vidieť veci inak, preto založil PR agentúru First media, v ktorej aktívne pôsobí. Verí, že univerzálny recept na úspech neexistuje, preto hľadá nové možnosti a cesty. Má rád voľnosť, dôslednosť a férovy prístup.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Nosíte v hlave jedinečný podnikateľský nápad v oblasti potravín, zdravia, alebo materiálov? Chcete súčasne zlepšiť svoje podnikateľské schopnosti? Ak áno, zapojte sa do európskej súťaže Business Idea Competition 2018 (BIC 2018) a premeňte svoje nápady na skutočnosť.

Súťaž je určená pre jednotlivcov, firmy ako aj začínajúcich podnikateľov, ktorí majú inovatívne podnikateľské nápady v oblastí potravín, zdravia a surovín. Vítané sú návrhy na pokrokové materiály, ekologické nakladanie so surovinami či dômyselné zlepšováky v oblasti zdravia. Dôležitou oblasťou sú aj nápady ako byť efektívnejší, flexibilnejší pri pestovaní a tvorbe potravín. Žiadna vaša kreatívna myšlienka sa tak v tejto súťaži určite nestratí! Prihlásiť sa môže každý občan Európskej únie (EÚ) a pridružených krajín. Organizátorom súťaže je Európsky inovačný a technologický inštitút (EIT). Ide o jedinečnú iniciatívu EÚ, ktorá sa čoraz viac zameriava na inovácie v podnikaní. Svoje kreatívne nápady môžete zaregistrovať do súťaže Business Idea Competition 2018.

Ako súťaž Business Idea Competition 2018 prebieha?

Princíp súťaže BIC 2018 je veľmi jednoduchý. Business Idea Competition 2018 ponúka štipendiá pre prihlásené projekty v hodnote 1 000 eur. Financie sú určené na hradenie účasti v tréningových centrách tzv. bootcampoch, kde budú mať uchádzači možnosť individuálne trénovať svoje obchodné schopnosti a dotvoriť svoj podnikateľský nápad do najmenších detailov. Počas dvojdňového sústredenia vám odborníci poradia ako vybudovať udržateľný obchodný model z pohľadu príjmov, výdavkov a finančného plánovania. Naučíte sa ako vybudovať schopný tím ľudí, organizáciu firmy či zaviesť základné podnikateľské procesy. Počas mája a júna tohto roka sa uskutoční viacero bootcampov v celej Európe. Do ktorého budete zaradený závisí od oblasti, ktorej sa váš inovatívny podnikateľský nápad týka.

Prihlásený projekt získa štipendium 1 000 eur.

Po zvládnutí bootcampu sa vám odborníci budú venovať aj naďalej. V ďalšej fáze máte prístup ku profesionálnemu koučingu a mentoringu. Cieľom týchto aktivít je dokončenie podnikateľského zámeru pre záverečnú súťaž v rámci ktorej získajú najlepšie podnikateľské nápady grant vo výške 10 000 eur za každú oblasť. O finalistoch rozhodne odborná porota. Tá bude posudzovať najmä pokrokovosť a inovatívnosť podnikateľského nápadu. Ak máte v hlave nápad, ktorý stojí za to, skúste zabojovať v tejto súťaži. Odborníci, ktorí vám chcú pomôcť presadiť sa, už na vás čakajú!

Termíny Business Idea Competition 2018

  • 31. 03. 2018 / termín podania prihlášky
  • Apríl 2018 / výber nápadov a rozosielanie pozvánok do tréningových centier
  • Máj - jún 2018 / bootcampy pre vybrané podnikateľské nápady
  • Jún – september 2018 / poradenstvo, koučing a rozvoj podnikateľských nápadov
  • November 2018 / finále súťaže

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Michal Ondruš
Michal Ondruš

Milovník kníh a hier so slovíčkami. Často lieta v oblakoch. Tam sa totiž rodia tie najlepšie nápady. Snaží sa vidieť veci inak, preto založil PR agentúru First media, v ktorej aktívne pôsobí. Verí, že univerzálny recept na úspech neexistuje, preto hľadá nové možnosti a cesty. Má rád voľnosť, dôslednosť a férovy prístup.


Slovensko pozná Mladého inovatívneho podnikateľa roka 2023

Vo finále súťaže zaujali samoobslužné sauny, výber vína pomocou umelej inteligencie či poradenstvo pri expanzii firmy. Kto sa stal víťazom a čo finalisti získali?

Brikety z konského trusu Fluf: predsudky strieda úspech

Nápad košických gymnazistov ľudia brali ako vtip. Ide pritom o ekologickú a cenovo dostupnú alternatívu vykurovania. Ako búrajú predsudky a čím si získavajú zákazníkov?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: zaujali inovácie v oblasti technológií, zdravotníctva aj obuvi

Meno Mladého inovatívneho podnikateľa roku 2022 je známe. Čím zaujal víťaz a aké ďalšie nápady sa dostali do finále?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: súťaž o prestížny titul a atraktívne ceny

Už 16. ročník súťaže Mladý inovatívny podnikateľ je „za rohom“. Kto a dokedy sa môže prihlásiť, ako na to a čo môžu finalisti získať?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky