Máte dobrý podnikateľský nápad? Prihláste sa do Business Idea Competition 2018

Nosíte v hlave jedinečný podnikateľský nápad v oblasti potravín, zdravia, alebo materiálov? Chcete súčasne zlepšiť svoje podnikateľské schopnosti? Ak áno, zapojte sa do európskej súťaže Business Idea Competition 2018 (BIC 2018) a premeňte svoje nápady na skutočnosť.

Súťaž je určená pre jednotlivcov, firmy ako aj začínajúcich podnikateľov, ktorí majú inovatívne podnikateľské nápady v oblastí potravín, zdravia a surovín. Vítané sú návrhy na pokrokové materiály, ekologické nakladanie so surovinami či dômyselné zlepšováky v oblasti zdravia. Dôležitou oblasťou sú aj nápady ako byť efektívnejší, flexibilnejší pri pestovaní a tvorbe potravín. Žiadna vaša kreatívna myšlienka sa tak v tejto súťaži určite nestratí! Prihlásiť sa môže každý občan Európskej únie (EÚ) a pridružených krajín. Organizátorom súťaže je Európsky inovačný a technologický inštitút (EIT). Ide o jedinečnú iniciatívu EÚ, ktorá sa čoraz viac zameriava na inovácie v podnikaní. Svoje kreatívne nápady môžete zaregistrovať do súťaže Business Idea Competition 2018.

Ako súťaž Business Idea Competition 2018 prebieha?

Princíp súťaže BIC 2018 je veľmi jednoduchý. Business Idea Competition 2018 ponúka štipendiá pre prihlásené projekty v hodnote 1 000 eur. Financie sú určené na hradenie účasti v tréningových centrách tzv. bootcampoch, kde budú mať uchádzači možnosť individuálne trénovať svoje obchodné schopnosti a dotvoriť svoj podnikateľský nápad do najmenších detailov. Počas dvojdňového sústredenia vám odborníci poradia ako vybudovať udržateľný obchodný model z pohľadu príjmov, výdavkov a finančného plánovania. Naučíte sa ako vybudovať schopný tím ľudí, organizáciu firmy či zaviesť základné podnikateľské procesy. Počas mája a júna tohto roka sa uskutoční viacero bootcampov v celej Európe. Do ktorého budete zaradený závisí od oblasti, ktorej sa váš inovatívny podnikateľský nápad týka.

Prihlásený projekt získa štipendium 1 000 eur.

Po zvládnutí bootcampu sa vám odborníci budú venovať aj naďalej. V ďalšej fáze máte prístup ku profesionálnemu koučingu a mentoringu. Cieľom týchto aktivít je dokončenie podnikateľského zámeru pre záverečnú súťaž v rámci ktorej získajú najlepšie podnikateľské nápady grant vo výške 10 000 eur za každú oblasť. O finalistoch rozhodne odborná porota. Tá bude posudzovať najmä pokrokovosť a inovatívnosť podnikateľského nápadu. Ak máte v hlave nápad, ktorý stojí za to, skúste zabojovať v tejto súťaži. Odborníci, ktorí vám chcú pomôcť presadiť sa, už na vás čakajú!

Termíny Business Idea Competition 2018

  • 31. 03. 2018 / termín podania prihlášky
  • Apríl 2018 / výber nápadov a rozosielanie pozvánok do tréningových centier
  • Máj - jún 2018 / bootcampy pre vybrané podnikateľské nápady
  • Jún – september 2018 / poradenstvo, koučing a rozvoj podnikateľských nápadov
  • November 2018 / finále súťaže

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Michal Ondruš
Michal Ondruš

Milovník kníh a hier so slovíčkami. Často lieta v oblakoch. Tam sa totiž rodia tie najlepšie nápady. Snaží sa vidieť veci inak, preto založil PR agentúru First media, v ktorej aktívne pôsobí. Verí, že univerzálny recept na úspech neexistuje, preto hľadá nové možnosti a cesty. Má rád voľnosť, dôslednosť a férovy prístup.


Súťaž inovatívnych nápadov: Máš nápad? Prezentuj svoj startup

Prihláste sa so svojím inovatívnym nápadom už do 10. kola súťaže Máš nápad? Prezentuj svoj startup.

„Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“ pozná svojich víťazov. Mieria do košického startup centra

Dňa 27.06.2019 sa v priestoroch UVP TECHNICOM konalo už 9. kolo súťaže inovatívnych nápadov – startupov “Máš nápad? Prezentuj svoj startup!”, ktorú vyhlasuje dvakrát ročne rektor Technickej univerzity.

Kto je Mladý inovatívny podnikateľ 2019? Poznáme víťazov

Už 13-ty rok boli ocenení mladí inovatívni podnikatelia a podnikateľky. Kto bodoval v tomto ročníku?

Súťaž inovatívnych projektov pre startupy

Ak máte nápad, ktorý chcete ďalej rozvíjať, alebo je váš projekt v štádiu, kedy je pripravený na rýchly rast a potrebujete na to vhodné podmienky, prihláste sa do súťaže už v poradí 9. kola inovatívnych nápadov, projektov a podnikateľských riešení s názvom Máš nápad? Prezentuj svoj startup!, ktorú vyhlasuje rektor Technickej univerzity v Košiciach prostredníctvom Startup centra Univerzitného vedeckého parku Technicom pri Technickej univerzity v Košiciach (TUKE).
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky