Víťazi súťaže startupov – ktoré inovatívne projekty ohúrili porotu?

Vďaka súťaži „Máš nápad?“ bude mať 9 začínajúcich firiem možnosť rozvíjať sa v Startup centre. Ktoré projekty porota vybrala do pred inkubačného pobytu?

Dňa 29.06. 2022 sa konalo po ročnej prestávke prezenčne v priestoroch Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM už 15. kolo jednej z najstarších súťaží startupov na Slovensku – „Máš nápad? Prezentuj svoj startup“!, ktorú vyhlasuje od roku 2014 dvakrát ročne rektor Technickej univerzity v Košiciach prostredníctvom Startup centra UVP TECHNICOM.

Súťaž Máš nápad? má svojich víťazov – ktoré projekty najviac zaujali a aké ceny víťazi získali?

Startupy už tradične súťažili o pobyt v Startup centre, v rámci ktorého absolvujú 6 mesačný intenzívny akceleračný program zameraný na podporu rozvoja ich inovatívnych projektov a majú možnosť využívať výskumno-vývojovú infraštruktúru, kapacity a priestory UVP TECHNICOM.

Do finále 15. kola súťaže postúpilo 12 inovatívnych projektov. Porota do pred inkubačného pobytu v Startup centre vybrala 9 projektov:

  • Arttege Ortho 3D – startup sa zameriava na inovatívne riešenie problematiky pri návrhu a dizajnu ortéz a iných protetických alebo rehabilitačných pomôcok;
  • InterCook – startup navrhuje inovatívne riešenie stravovania v prostredí študentských internátov;
  • Stačí uvariť – cieľom startupu je vybudovanie inovatívneho ekosystému na báze on-line platformy pre podporu zdravého stravovania.
  • Detská postieľka – startup sa orientuje na problematiku riešenia oddelenia matiek od novorodencov v pôrodniciach (vývoj mobilných postieľok);
  • Pobeda – cieľom je riešenie konceptu autoservisov novej generácie pre elektromobily a hybridné auta;
  • Zvuk Energy –  startup sa zaoberá problematikou využitia energie zvuku pre výrobu elektrickej energie;
  • Dobra farma – startup sa zameriava zámer vybudovať malú zážitkovú farmu problémovo orientovanú na ekologické pestovanie paradajok;
  • Exponáty – startup sa zameriava na problematiku popularizácie vedy a techniky prostredníctvom vývoja zážitkových exponátov pre centra vedy a nielen pre ne;
  • Smart Cherry – riešenie je zamerané na vytvorenie  univerzálneho modulárneho riešenia architektúry IS, tzv. micro frontend a mikro-servis backend architektúry informačných systémov s vlastným API, ktorá umožní vytvárať vlastných mikroslužieb.
Víťazi získali okrem pobytu v Startup centre  aj knihy redakcie Podnikajte.sk. Zdroj: UVP Technicom
Víťazi získali okrem pobytu v Startup centre aj knihy redakcie Podnikajte.sk. Zdroj: UVP Technicom

O postupujúcich startupoch rozhodla odborná komisia zložená zo zástupcov TUKE a podnikateľskej sféry. 15. kolo súťaže bolo tiež organizované v úzkej spolupráci s „innovlab“.

O Startup centre UVP TECHNICOM

Startup centrum UVP TECHNICOM vzniklo v roku 2014 a je jedným z kľúčových komponentov ekosystému akcelerácie podnikania na TUKE v rámci štruktúry Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM. Jeho cieľom je poskytnúť prostredie pre zabezpečenie akceleračného procesu pre vznik malých a stredných „Hi-Tech“ firiem („Start-up a Spin-off“ firiem). Za krátke obdobie svojej činnosti, získalo Startup centrum dobré meno organizáciou aktivít na identifikáciu a podporu inovatívnych riešení a spolu s Inkubátorom TUKE sa stali významným elementom inovačného potenciálu regiónu s celoslovenským dopadom. Vyhľadávanie nových startupov je realizovaný prostredníctvom súťaže inovatívnych projektov „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“, ktorá je organizovaná každých 6 mesiacov. Od roku 2014 sa do  súťaže sa zapojilo viac ako 200 inovatívnych projektov a viac takmer 80 startupov získalo možnosť absolvovať 6 mesačný pred-inkubačný pobyt.

Viac informácií o ekosystéme Startup centra a Inkubátora je možné nájsť na www.startupcentrum.sk.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Top podnikateľské nápady študentov: kto zaujal vo finále súťaže JA Slovensko?

Ekologické hnojivá, lastovičie hniezda, automatické kŕmidlo pre zvieratá či zubná pasta v tabletách. Aké problémy riešia žiaci v rámci študentských firiem a ktoré nápady zaujali najviac?

15. kolo súťaže „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“: čo ponúka?

Kto a dokedy sa môže prihlásiť a čo nádejným podnikateľom s inovatívnymi projektami ponúka Startup Centrum TUKE v ďalšom kole súťaže pre startupy?

Súťaž „Máš nápad?“ má svojich víťazov: kto získal miesto v Inkubátore TUKE?

V súťaži startupov zaujalo 12 inovatívnych projektov. Kto postúpil do inkubátora priamo a čo získali ostatní?

14. kolo súťaže „Máš nápad?“: nádejní podnikatelia môžu získať podporu

Príležitosť na rozvoj inovatívnych projektov – UVP TECHNICOM vyhlasuje 14. kolo súťaže s názvom „Máš nápad?“. Dokedy sa možno zapojiť a čo je možné získať?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky