Veľké súbory vo formáte PDF sa stali inšpiráciou na úspešný biznis

Pokúšali ste sa niekedy poslať PDF súbor e-mailom? Možno ste pri tom narazili na problém s jeho veľkosťou. Smallpdf ponúka veľmi jednoduché riešenie, ktoré umožní zmenšiť súbory na požadovanú veľkosť.

Poslať PDF e-mailom môže byť pre veľkosť súboru niekedy problém. Vo Švajčiarsku preto vznikla spoločnosť Smallpdf, ktorá vytvorila softvér na prácu s dokumentmi v tomto formáte. Softvér si obľúbili mnohí používatelia, dokonca aj na Antarktíde.

Zjednodušenie služby, ktorú používajú mnohí ľudia každý deň

Softvér s názvom Smallpdf vznikol s prihliadnutím na tri kľúčové princípy – spoľahlivosť, bezpečnosť a jednoduchosť. V roku 2013 priatelia Manuel Stofer, Lino Teuterberg a Mathis Büchi dostali prostredníctvom e-mailu od svojich rodičov naskenované dokumenty. S ich odoslaním však mali problémy, nakoľko boli prílohy príliš veľké. Táto situácia bola impulzom na vytvorenie jednoduchého kompresora PDF, ktorý Manuel, Lino a Mathis nazvali Smallpdf. Išlo o bezplatný nástroj, ktorý mohol použiť ktokoľvek. Smallpdf sa uchytil a priatelia si uvedomili, že produkt má veľký potenciál.

Založili spoločnosť, ktorá postupne predstavila na svojom webe sadu osemnástich ľahko použiteľných online nástrojov. Tie používateľom umožňujú upravovať alebo vylepšovať PDF-ká. Pomocou Smallpdf môžu takéto súbory rozdeľovať, zlúčiť, podpísať, komprimovať či prevádzať do rôznych formátov, ako sú napríklad Word a Excel. Smallpdf je k dispozícii v 24 jazykoch. Softvér ponúka online aj desktopové aplikácie, taktiež rôzne predplatné balíčky, ktoré sa prispôsobujú osobným a obchodným potrebám, neobsahujú žiadnu inzerciu ani časové obmedzenia.

Zabezpečeným šifrovaním na webe aj pri prenose súborov cloudová služba zaručuje stopercentnú ochranu osobných údajov. Všetky súbory sa zo serverov po jednej hodine automaticky vymažú. Napriek tomu, že platforma obsahuje čoraz väčší počet funkcií, Smallpdf zostáva prístupný všetkým. Bezplatná verzia softvéru ponúka všetky základné nástroje, ktoré sú však obmedzené na možnosť pracovať s dvoma dokumentmi v priebehu hodiny a maximálna možná veľkosť súboru je 5 GB. Neobmedzený prémiový model začína na 4 dolároch (približne 3,50 eur) mesačne.

Startup začínal bez podpory investorov

Úspech mladého startupu je pozoruhodný. Zakladatelia namiesto využitia venture kapitálu financovali spoločnosť úplne sami. Spočiatku boli prevádzkové náklady hradené z predaja reklamného priestoru na ich webovej stránke, ako aj z darov od používateľov. Neskôr prišli s plateným predplatným pre častých používateľov. Tento zdroj príjmu odvtedy predbehol príjem z reklamy.

Spoločnosť Smallpdf od roku 2014, keď mala platforma 8 miliónov používateľov, zaznamenala obrovský nárast. O tri roky neskôr totiž presiahla až 100 miliónov používateľov a do roku 2022 už prekročila miliardovú hranicu zákazníkov.

Webová stránka smallpdf.com patrí k najnavštevovanejším webom vo Švajčiarsku a medzi top 200 najčastejšie navštevovaných webov na svete. Tím Smallpdf stále neúnavne pracuje na udržiavaní svojich serverov v najlepšej forme pre svojich viac ako 40 miliónov používateľov mesačne.

Zdroje: smallpdf.com, startupbeat.com, eu-startups.com, startupticker.ch, startup.ch

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Holandský startup vyvíja laboratórne pestované bravčové mäso

Prírodné mäso, ktoré vyzerá, chutí a má nutričné hodnoty ako to bežné, no nie je zo živého zvieraťa. Ako funguje koncept, ktorý priniesla na trh inovatívna holandská potravinárska spoločnosť Meatable?

Aplikácia Jeenie poskytuje nepretržité tlmočenie prostredníctvom videohovoru

Jazykoví experti pomáhajú používateľom s prekladom do iných jazykov, a to aj sluchovo postihnutým. Platforma si získala srdcia zákazníkov, lekárov či opatrovateľov vo viac ako 140 krajinách sveta.

Zariadenie Lightfoot pomáha jazdiť efektívnejšie a bezpečnejšie, šetrí tiež životné prostredie

Brit, ktorý chcel pomôcť šoférom jazdiť efektívnejšie, musel na začiatku podnikania spávať na zemi v kancelárii. Ako sa mu napokon podarilo rozbehnúť biznis a v čom je jeho produkt výnimočný?

Startup Wine Valet teší predplatiteľov pravidelnou donáškou vína presne podľa ich chuti

Inovatívna aplikácia prispôsobuje ponuku vína zákazníkom podľa ich osobnej „WineDNA“. Každý mesiac tak majú postarané o dodávku najlepších svetových vín podľa vlastného vkusu.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky