Masu ľudí sústredených okolo majstrovstiev sveta v hokeji premenili na svojich zákazníkov

Masu ľudí sústredených okolo majstrovstiev sveta v hokeji premenili na svojich zákazníkov
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Ako najlepšie zoznámiť užívateľov s novou aplikáciou na trhu? Prostredníctvom udalosti, ktorou každoročne žije celý národ!

Majstrovstvá sveta v hokeji so sebou každoročne prinášajú spleť očakávaní, radosti, aj rozhorčenia. Popri všeobecnom hokejovom nadšení si majstrovstvá len málokto spája s rozvojom biznisu. Ak áno, tak možno len v súvislosti s podnikmi plnými fanúšikov. Aplikácii CHATR.tv však svet hokeja otvoril dvere k veľkej fanúšikovskej základni. Pár mesiacov po získaní ceny Orange StartApp v biznis súťaži Podnikateľský nápad roka 2014 sa vďaka partnerstvu so spoločnosťou Orange a RTVS počas hokejových majstrovstiev sveta dostali priamo k divákom. Tí aplikáciu spoznali ako produkt rozširujúci doterajšie možnosti fandenia našim hokejistom. „Hľadali sme veľký televízny event, na ktorom by sme mohli odštartovať našu second-screen platformu. Keďže hokej je slovenským národným športom a vyvoláva v ľuďoch veľké emócie, zdalo sa nám to ako ideálne podujatie, ktorým by sme otestovali záťaž aplikácie a získali spätnú väzbu od užívateľov,“ vysvetľuje Marek Môcik, jeden z tvorcov aplikácie, okolnosti ostrého štartu svojho produktu.

Spätnú väzbu poskytli hokejoví nadšenci

Aplikáciu, ktorá spred televíznych obrazoviek definitívne vyháňa nudu, po skončení majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji podľa postrehov od užívateľov upravili a dodali jej šikovnejší a praktickejší ráz. „Po účasti v súťaži Podnikateľský nápad roka 2014 sme aplikáciu prispôsobili, aby vyhovovala nielen potrebám užívateľov, ale bola zároveň efektívnym nástrojom na vytváranie interaktívnych relácií pre televízie,“ vymenúva Môcik. Zároveň sa zamerali aj na zlepšenie vlastností a funkcionalít administračnej aplikácie a rozšírili možnosti interaktivity pre užívateľov mobilnej aplikácie. Diváci tak už nebudú pasívni a okrem vzájomného kontaktu sa budú môcť o svoj názor podeliť aj so samotnými tvorcami seriálu, filmu alebo relácie.

Podľa autorov aplikácie si lepšie uvedenie do užívateľského života aplikácia CHATR.tv ani nemohla želať. „Aplikácia dosiahla za prvé dni cez 30 000 stiahnutí a zaznamenala viac ako 100 000 použití. Tieto čísla boli pre nás veľkým povzbudením. Čo nás teší najviac, sú pozitívne ohlasy od užívateľov a tiež médií,“ neskrýva radosť z kladnej odozvy CEO Marek Môcik. V týchto dňoch sa CHATR.tv môže pochváliť už viac ako 50 000 stiahnutí.

Aj napriek prvotnému úspechu v tíme stojacom za aplikáciou CHATR.tv neprestávajú pracovať na jej neustálom vylepšovaní. Aktuálne vyvíjajú novšiu verziu s rozšírenou funkcionalitou pre divákov, ktorá už čoskoro ponúkne viac možností interaktivity s televíznym vysielaním. „Inovovaná CHATR.tv užívateľom umožní jednoduchšie sa spojiť a zoznámiť s ostatnými divákmi a poteší aj novými možnosťami doplnkového obsahu k relevantným reláciám počas vysielania. Pracujeme taktiež na vylepšeniach administračnej aplikácie pre televízie, ktorých cieľom je zjednodušiť prácu s aplikáciou a vytvoriť nové možností pre interaktivitu v televíznych reláciách,“ prezrádza o plánovaných novinkách Marek Môcik.

Vďaka Startup Sharks búdú loviť klientov vo francúzskom Cannes

Na jeseň tvorcovia CHATR.tv plánujú vďaka programu Startup Sharks od Slovak Business Agency účasť na svetovej výstave televíznych vysielateľov vo Francúzsku. Do mesta Cannes na výstavu s názvom MIPCOM zavítajú už 5. - 8. októbra 2015. „Cieľom je získať nové kontakty a nový feedback na náš produkt. Naplánovaných máme aj viacero stretnutí so zahraničnými televíziami,“ uviedol na záver Môcik.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Veronika Rezáková
Veronika Rezáková

Som trochu workoholik s vášňou pre letné dovolenky, kvalitnú literatúru a dobré víno. Ako štúdiom poznačený slovenčinár som profesijné, ale aj osobné naplnenie našla v hre so slovami, kladením pestrých informácií na papier a ich šírení medzi ľudí. Stále sa učím a veľa sa pýtam. Zvedavosť mi pomáha pri písaní biznis príbehov, tlačových správ či marketingových textov. Základom rýchlych prstov na klávesnici sú aspoň 2 šálky kávy denne, pozitívni ľudia v mojom okolí a pohyb v prírode.


Slováci sa dostali do startup centra v Bostone. Rozširujú biznis o amerických klientov

Stretnúť sa s mentormi a lídrami z vašej oblasti biznisu, získať od nich know-how a rady na rozvíjanie. To je snom asi každej začínajúcej firmy. Slovenskému Biotronu sa splnil.

Juraj Rosa (GoodAI Applied): Môj recept na úspech? Nikdy sa neuspokojte s priemerom

Spoločnosť GoodAI Applied vyvíja riešenia v oblasti umelej inteligencie. Unikátne prepojenie výskumu a obchodnej činnosti prináša skvelé výsledky.

SPECTER TAPE - revolučná inovácia, ktorá zmení svetový hokej

Sú inovatívni, skúsení a neustále hľadajú spôsoby, ako sa zdokonaliť. Dva roky vyvíjali revolučný typ hokejovej pásky, ktorá z hráčov urobí lepších hokejistov. Novodobé riešenie v podobe špeciálnej nálepky testujú profesionálni hráči z NHL a tvárou značky SPECTER TAPE je Zdeno Chára.

Slovenský Domotron chystá pokročilý smarthome systém pre celý svet

Domotron je komplexný systém inteligentnej domácnosti, tzv. smarthome systém. Firmu založili v roku 2012 dvaja spoločníci, Martin Budaj a Ján Zuštiak. Neskôr k nim pribudol aj Alexander Janušek, ktorý predtým pôsobil vo firme ako externista na marketing a obchod. Podelil sa s nami o dvojročné skúsenosti s hľadaním investora na slovenskom a českom trhu, ale aj o plány, ako chce firma rásť na domácom aj svetovom trhu.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky