Reštaurácie očakávajú počas MS v hokeji 2013 nárast o viac ako 25%

"Majstrovstvá sveta v hokeji 2013 sú každoročne veľmi vítaným a očakávaným podujatím nielen pre divákov, ale aj majiteľov a prevádzkárov gastronomických podnikov na Slovensku. Títo očakávajú nárast návštevnosti takmer o 25%, ktorý podporili aj množstvom špeciálnych akcií na prevádzkach,“ zosumarizovala výsledky prieskumu Simona Cagalincová, marketing manager www.obedovat.sk. Pri príležitosti Majstrovstiev sveta v hokeji 2013 zrealizoval v apríli 2013 portál www.obedovat.sk prieskum medzi svojimi zmluvnými partnermi.

 

„Majitelia reštaurácií sa jednotne zhodujú, že hostia miesta v ich podnikoch nenechávajú na náhodu a v predstihu si ich rezervujú. Hoci to väčšina prevádzok nevyžaduje,“ komentuje Simona Cagalincová. V priemere je počas obdobia trvania MS v hokeji od 3. mája do 19. mája 2013 očakávaný nárast návštevnosti o 25%, niektoré prevádzky najmä v bratislavskom kraji očakávajú zvýšenie návštevnosti až o 75%,“ hovorí a dodáva „samozrejmosťou zapojených prevádzok do prieskumu je v podniku 1 a viac veľkoplošných obrazoviek.“

Užitočnou pomôckou pri hľadaní prevádzok s televíznou obrazovkou môže byť aj mobilná aplikácia Obedovat.sk vyvinutá pre iPhone a Android, ktorá je k dispozícii zdarma na stiahnutie. Aplikácia naviac uľahčuje výber reštaurácií v okolí, ponúka vyhľadávanie, prehľadnú mapu, navigáciu a mnoho iných výhod.

Reštaurácie pripravujú aj mnohé akcie, či už v podobe jedál alebo zliav, za účelom prilákania a udržania hostí v podniku. „Mnohí zákazníci si vyberajú podniky aj podľa ponuky, niektoré prevádzky rozdávajú nápoje zdarma pri každom góle, ktorý Slováci strelia do brány súpera alebo zdarma pochutiny k pivu. Najčastejšie hostia konzumujú mäsové špeciality a najobjednávanejším nápojom zostáva pivo,“ hovorí Simona Cagalincová.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Zmena v Covid opatreniach od 3.1.2022: otvoria sa reštaurácie

Od 3.1.2022 sa môžu pre verejnosť otvoriť všetky reštaurácie. Aké podmienky musia splniť?

Prečo prezentovať kaviareň či reštauráciu na sociálnych sieťach?

Pandémia koronavírusu núti prejsť do online sveta aj gastro prevádzky. Sociálne siete im pritom ponúkajú mnohé benefity – aké to sú a vďaka čomu prilákajú nových zákazníkov?

Sólo reštaurácia bez akejkoľvek sociálnej interakcie

V období koronakrízy mnohí prišli na niečo netradičné a rozbehli nový podnik, na druhej strane sa už zabehnutí podnikatelia snažia nájsť kreatívny spôsob, ako vyhovieť stanoveným opatreniam a neskrachovať. Ako sa s pandémiou vyrovnávajú gastro prevádzky vo svete?

Gastronómia a jej „choroby“ očami zakladateľa street foodu s havajským poke

V čom spočívajú najväčšie problémy gastronómie, prečo a ako by sa mal zmeniť prístup majiteľov gastro prevádzok a vďaka čomu sa dá jednoduchšie zvládnuť kríza?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky