Online vzdelávaním k úspešnému biznisu

Online vzdelávaním k úspešnému biznisu
Roman Majerský

Som copywriter a stratég v digitálnej agentúre Hype. Predstaviteľ generácie Y. Inšpiráciu čerpám z cestovania a kníh. Rád pracujem v noci. Môj vzťah s deadlinemi by sa dal označiť za komplikovaný.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Chcete sa naučiť niečo nové a zároveň pomôcť svojej firme rásť a napredovať? Nikdy to nebolo jednoduchšie. Vďaka online kurzom sa môžete zdokonaliť v marketingu, manažovaní, ale napríklad aj v programovaní či grafike. Pozrite si niekoľko kurzov a platforiem, ktoré vám v tom môžu pomôcť. Pod každou platformou nájdete aj cenu a info o tom, či si kurzy môžete robiť cez smartfón – ak máte málo času, určite to oceníte. :)

LinkedIn Learning

Koncom septembra spustil LinkedIn v spolupráci s portálom Lynda.com svoj vzdelávací projekt Learning. Kombinuje databázu viac ako 9 000 kurzov s dátami z LinkedIn. Čo nájdete na LinkedIn Learning? Vpodstate všetko, na čo môžete byť zvyknutí z Lynda.com: od manažérskych kurzov, cez začiatočnícke návody na prácu v grafických programoch až po pokročilé programovanie.

K ukončeným kurzom získate aj certifikát, ktorý si môžete pridať na sociálnu sieť.

CENA: 30-dňový trial, potom 26,39 €/mesiac

APLIKÁCIA: Áno. Niektoré kurzy som absolvoval celé na mobile. Jednoduché ovládanie, možnosť nastaviť titulky a prehľadný dashboard.

HubSpot certifikáty

HubSpot má už roky monopol v neplatenom marketingovom vzdelávaní. Inbound certifikát využívajú aj niektoré slovenské marketingové agentúry ako úvodné školenie pre nových pracovníkov. Niektoré z certifikácií sú dostupné len pre klientov či partnerov HubSpotu, no väčšinu si môžete spraviť zadarmo:

Po absolvovaní konkrétneho kurzu vás bude čakať test s niekoľkými desiatkami otázok, ktoré preveria, čo ste sa naučili. Každý certifikát z HubSpotu si môžete pridať do profilu na LinkedIn, prípadne na web.

CENA: zadarmo

APLIKÁCIA: Nie, stránka je však responzívna. Kurzy sa mi napriek tomu nerobili veľmi pohodlne, pretože pri automatickom spustení videa občas vypadne obraz alebo sa posunie zvuk. Odporúčam dekstop.

SkillShare

SkillShare je síce platená platforma, no ak vystriehnete akciu, môžete získať prístup až na 3 mesiace za necelé 1 €. Aby ste sa mohli vzdelávať zadarmo, stačí, ak budete pozývať priateľov a známych. Ak sa zaregistrujú, za každého nového používateľa získate prístup na mesiac.

Prečítajte si tiež

Na SkillShare nájdete, podobne ako na LinkedIn Learning, kurzy a prednášky z rôznych odvetví. Samostatný kurz má na tejto platforme aj Gary Vaynerchuck, jeden z najznámejších social media marketérov a influencerov.

CENA: 11 €/mesiac. Ak sa zaregistrujete z linku vyššie, získate prémiový prístup na 3 mesiace za 0,99 €.

APLIKÁCIA: Áno. Bezproblémová, prehľadná, intuitívna.

Quora

Claim „The best answer to any question“ Quoru úplne vystihuje. Síce na nej nenájdete kurzy v pravom zmysle, no obsiahle odpovede v dĺžke blogov vám prinesú know-how a toľko tipov na dodatočné zdroje, že môžu smelo konkurovať nejednému webináru. Odpovede na otázky z rôznych odvetví sú veľmi prínosné a častokrát vám odpovie odborník na slovo vzatý.

CENA: zadarmo :)

APLIKÁCIA: Áno.

Toto je výber niekoľkých platforiem, ktoré využívam ja. Okrem nich je tu množstvo ďalších, napríklad Udemy, Coursera či Udacity. Niektoré zahraničné univerzity majú dokonca sprístupnené online prednášky pre širokú verejnosť, ktoré určite stoja za to.

Skúšali ste už niektore e-learningové platformy aj vy? Aké s nimi máte skúsenosti? Podeľte sa o ne v komentároch.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

Roman Majerský
Roman Majerský

Som copywriter a stratég v digitálnej agentúre Hype. Predstaviteľ generácie Y. Inšpiráciu čerpám z cestovania a kníh. Rád pracujem v noci. Môj vzťah s deadlinemi by sa dal označiť za komplikovaný.


Vstupenky zdarma na Online festival vzdelávania 2024

Tri dni nabité užitočnými tipmi pre biznis. Na čo sa môžete tešiť na 5. ročníku Online festivalu vzdelávania a ako sa zúčastniť?

Google analytics 4 (GA4): čo treba vedieť?

V čom sa Google Analytics 4 líši od predošlých verzií, aké výhody prináša firmám a marketérom, na čo pri nastavení nezabudnúť a akú rolu má v zbere dát umelá inteligencia? Podstatné info v kocke.

Umelá inteligencia v marketingu: ako ju využiť?

Nové technológie menia nákupné správanie zákazníkov, prispôsobiť sa tomu musia aj firmy a marketéri. S čím vie pomôcť umelá inteligencia v reklamných nástrojoch?

Zápis do RPVS: povinnosť poskytovateľov audiovizuálnej mediálnej služby

Ako postupovať, na koho sa obrátiť a s akými nákladmi počítať pri zápise do registra partnerov verejného sektora, ak ide o poskytovateľa audiovizuálnej mediálnej služby?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky