Plavba medzi žralokmi

Stefan Engeseth je jedným z najkreatívnejších speakerov v Európe a autorom niekoľkých úspešných kníh o marketingu a podnikaní ako Sharkonomics, Detective Marketing a One.

Stefan Engeseth je od tohto roku zároveň profesorom prestížneho programu MBA na University of New York in Prague kde študentov inšpiruje a vedie k maximálnej kreativite v biznise a podnikaní.

Vo svojej knihe Sharkonomics vytvára kreatívne paralely medzi svetom prírody a žralokmi a ponúka svieži pohľad na biznis. Žraloky sú nielen najobávanejšími zabijakmi v prírode, sú to tiež vysoko strategickí a efektívni predátori. Štúdium ich správania a inštinktov môže priniesť ponaučenie firmám, ktoré chcú ohroziť svoju konkurenciu, nech už sú akejkoľvek veľkosti. Stefan Engeseth argumentuje, že ubrať podiel na trhu market lídrom je o tom, dôkladne poznať situáciu, dať o sebe vedieť a zabojovať vo vyššej váhovej kategórii, než je tá vaša.

Vďaka štúdiu základných charakteristík správania žralokov vytvoril Engeseth rad vysoko účinných obchodných stratégií - vrátane neočakávaného útoku, vytvárania senzorického systému, lovu vo svorkách a rozoznávania citlivých miest. Čím viac je trh konkurenčný, tým je metóda efektívnejšia. Koniec koncov, žraloky sa vyvíjali viac ako 420 miliónov rokov a stále zostávajú vládcovia vo svojom teritóriu.

Prečo Sharkonomics? Pretože v prírode sa žraloky musia pohybovať, aby prežili. Ale v biznise zostáva podľa Stefana Engesetha rada lídrov statických. Zostávajú uväznení v histórii a časom sa sami stávajú potravou žralokov. Žraloky nefungujú tak, že by produkovali nekonečné PowerPointy; rovno si berú celé kusy podielu na trhu. Sharkonomics tiež dáva návod firmám, ako svoj ​​trhový podiel brániť proti útokom ostatných.


Obrázok: Stefan Engeseth, zdroj: UNYP

Skutočnosť, že Stefan Engeseth prednáša na University of New York in Prague, je skvelou príležitosťou pre študentov. Jedná sa o managerov z rôznych odvetví biznisu, ktorí reprezentujú globálne i miestne firmy. Študenti prichádzajú z firiem tak rozličných ako Coca-Cola , Nestlé, DHL, T-Mobile, Microsoft, KPMG a Plzeňský Prazdroj. Mnoho študentov UNYP sú podnikatelia prevádzkujúci vlastný úspešný biznis. To všetko vytvára inšpirujúcu a inovatívnu atmosféru k utváraniu nových marketingových stratégií a obchodných konceptov.

UNYP nedávno dosiahla veľkého medzinárodného uznania tým, že pre svoj ​​MBA program získala kvalitnú americkú akreditáciu IACBE.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Druhý ročník Online festivalu vzdelávania je „za rohom“. Na aké témy sa môžete tešiť?

Ako si zjednodušiť evidenciu príspevkov na stravovanie? Ako vo firme využiť dobu e-shopovú? Bezplatný sedemdňový program nabitý informáciami, ktoré pomôžu nielen v podnikaní.

Rekordná účasť na prvom slovenskom festivale vzdelávania

Ani korona neodradila ekonómov, účtovníkov a stavbárov od účasti na najväčšom festivale vzdelávania na Slovensku. Webináre si pozrelo takmer 8 000 podnikateľov.

Finančná správa ponúka firmám v čase koronakrízy bezplatné školenia

Finančná správa, v snahe pomôcť svojim klientom v čase koronakrízy, opäť spúšťa bezplatné školenia. Školenia sú špecificky zamerané na firmy a na zmeny, ktoré sa ich týkajú v čase pandémie. V júni naplánovala zatiaľ šesť termínov v troch mestách na Slovensku.

Online kurzy - študujte zadarmo na svetových univerzitách

Kde nájdete špičkové online kurzy a ako si vybrať pre seba ten najvhodnejší? Prihláste sa bezplatne na školu, kde študoval aj Bill Gates či Barack Obama.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky