Online festival vzdelávania 2022: digitalizácia účtovníctva či inflácia očami odborníkov

Ako optimalizovať dane, šetriť náklady vďaka digitalizácii či ako sa vyrovnať s infláciou bez nutnosti zdražovať produkty? Nielen v týchto témach poradia experti z praxe na treťom ročníku Online festivalu vzdelávania.

Už po tretí raz firma KROS organizuje Online festival vzdelávania. Počas šiestich dní, od 25.5. do 1.6.2022, sa môžu účastníci dozvedieť mnoho zaujímavých informácií v diskusiách a prednáškach venovaným rôznorodým témam. O čom budú experti z praxe hovoriť, kto sa môže zúčastniť a čo ešte na festivale účastníkov čaká, pre Podnikajte.sk v rozhovore prezradila Lenka Boháčová, marketingová špecialistka firmy KROS. 

Online festival vzdelávania nabitý informáciami – aké témy sú pripravené? 

Včera, 25.5.2022 odštartoval tretí ročník Online festivalu vzdelávania. Pre koho je určený? 

Festival je určený pre účtovníkov, mzdárov, stavbárov, podnikateľov a všetkých, ktorých zaujímajú aktuálne témy. 

Ako festival prebieha? 

Festival prináša viac ako 30 webinárov, ktoré sú rozdelené do troch stageov – pre účtovníkov a mzdárov, stavbárov a podnikateľov, pričom rozsah tém je veľmi široký.  

Čo ste si pre účastníkov pripravili? 

Účtovníkov a mzdárov čaká čerstvá nádielka legislatívy a tipov na účtovanie či optimalizáciu dane. Stavbári sa môžu tešiť na novinky v digitálnom stavebníctve a novinky v cenníkovej databáze, ktorá reflektuje drastické zvyšovanie cien. Pre podnikateľov sme nachystali viacero zaujímavých diskusií zameraných napríklad na infláciu a rast cien, digitalizáciu v praxi podnikateľov, pozrieme sa na výdavky podnikateľov na pomoc Ukrajine z pohľadu dane či generačnú výmenu v slovenských firmách. 

Festival sa teda zaoberá viacerými témami. Medzi nosné ste zaradili infláciu a rast cien. V čom konkrétne v tejto téme účastníkom poradíte, čo sa môžu dozvedieť?

Prečítajte si tiež

V stavebníctve vzrástli ceny materiálov aj o viac ako 100 % a dochádza k tomu, že firmy odstupujú od zmlúv so štátom aj samosprávami. V diskusii sa pozrieme na recept na zvládnutie situácie, ktorým má byť nový valorizačný vzorec z dielne Úradu pre verejné obstarávanie. O svoj pohľad na situáciu sa podelí Vladimír Jacko, generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti. S odborníkmi z praxe sa pozrieme aj na to, ako je možné sa v súčasnej dobe vyhnúť zvyšovaniu cien produktov a služieb a či zvýšenie cien musí automaticky znamenať stratu zákazníkov.  

Ďalšou z hlavných tém, ktorým sa festival venuje, je digitalizácia účtovníctva. O čom budú odborníci hovoriť? 

Vo veľkej debate k digitalizácii sa prvýkrát vo verejnej diskusii stretnú zástupcovia stavebných firiem, bankového sektoru, obchodu a účtovníctva, nadšencov digitalizácie a tvorcovia softvérov. Budú hovoriť o tom, ako digitalizácia môže uľahčiť život slovenským podnikateľom a ako vďaka nej môžu ušetriť nezmyselné náklady.

Článok pokračuje pod reklamou

Ktoré ďalšie témy by určite nemali uniknúť pozornosti účastníkov? 

Okrem legislatívy pre účtovníkov a mzdárov, budeme hovoriť aj o novom Digitálnom archíve, pozrieme sa tiež na finančný príspevok na stravovanie a stravovacie poukazy v praxi. V programe je diskusia k e-shopom, kedy budeme hľadať návod, ako udržať predaje e-shopov na číslach ako počas pandémie. Stavbárom predstavíme zdieľanie projektovej dokumentácie s výpočtami výmer, ku ktorej majú prístup v reálnom čase všetci zo stavby (investor, rozpočtár, projektant, zhotoviteľ) a novú archiváciu stavby na webe.  

Radiť bude vyše 50 odborníkov. Kto a ako sa môže zúčastniť? 

O témach bude hovoriť viacero rečníkov, niektorých ste už spomenuli. Na akých zaujímavých hostí sa môžu účastníci ešte tešiť? 

Na treťom ročníku festivalu dostane priestor viac ako 50 rečníkov. Stretnú sa u nás odborníci z účtovnej a daňovej oblasti, machri zo sveta e-commerce, zástupcovia bankového sektoru, štátu aj úspešní podnikatelia z praxe. S daňovou poradkyňou a audítorkou si posvietime na paragrafy a „krosácki“ lektori priblížia, ako fungujú naše softvéry.  

Podľa čoho ste ich vyberali? 

Spíkrov sme vyberali tak, aby sme na festivale ponúkli odbornosť, skúsenosti z praxe a pohľad na jednotlivé problémy z rôznych sektorov.  

Kto a ako sa môže prihlásiť?  

Prihlásiť sa možno jednoducho na stránke festivalu. Celý festival je bezplatný, stačí sa len zaregistrovať, a to aj v čase, keď festival prebieha. 

Je festival určený len pre zákazníkov KROSU? 

Festival prináša vo väčšine prípadov odborné a celospoločenské témy, ktoré sú určené pre širokú verejnosť, bez ohľadu na to, či používajú naše softvéry, alebo nie. Legislatíva a témy, ktoré prinášame na festivale, ako napríklad stravné, účtovanie lízingov či optimalizačné triky na zníženie dane z príjmov pomôžu všetkým účtovníkom a mzdárom. Časť z programu je venovaná aj priamo našim zákazníkom, kde sa dozvedia tipy na prácu s programom a spoznajú novinky, ktoré chystáme do budúcnosti. 

Okrem interaktívnych prednášok a diskusií budú počas festivalu aj individuálne online konzultácie. Kto a ako sa môže prihlásiť a ako budú konzultácie prebiehať? 

Online konzultácie sú rozdelené do dvoch blokov – pre našich zákazníkov a pre tých, ktorí zatiaľ naše softvéry nevyužívajú. Naši zákazníci si môžu dohodnúť individuálne stretnutie s našimi konzultantmi, ktorí im poradia, vysvetlia a navedú na riešenie ich konkrétnych problémov. Individuálnu konzultáciu si môžu dohodnúť aj všetci ostatní, kde budú mať možnosť bližšie spoznať naše riešenia a zistiť, či máme riešenie šité aj pre ich biznis. V obidvoch prípadoch ide o bezplatnú konzultáciu.  

Ide o online festival – je možné zúčastniť sa ho aj osobne? 

Takmer všetci spíkri sú prítomní osobne, s účastníkmi festivalu sa však zatiaľ vidíme len prostredníctvom online prenosu. Uvidíme, čo vymyslíme do budúcna.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Vstupenky zdarma na Online festival vzdelávania 2024

Tri dni nabité užitočnými tipmi pre biznis. Na čo sa môžete tešiť na 5. ročníku Online festivalu vzdelávania a ako sa zúčastniť?

Roztočte to na Online festivale vzdelávania

Štvrtý ročník prinesie skúsenosti podnikateľov, cenné rady a zaujímavé diskusie o digitalizácii či nových zákonoch. Čo všetko je pripravené a ako sa zúčastniť?

Podnikateľské misie firmám otvárajú dvere na zahraničné trhy

Podnikatelia sa môžu zúčastniť zahraničných veľtrhov či navštíviť spoločnosti v rôznych krajinách, no misie sa organizujú aj na Slovensku. Ako sa registrovať, aké sú podmienky a s akými nákladmi počítať?

INOFEST 2022: tretí ročník festivalu inovácií sa blíži

Prezentácie od popredných odborníkov, tematické workshopy aj networkingové stretnutia ponúka nadchádzajúci INOFEST. Čo ďalšie je pripravené, kedy a kde sa uskutoční a pre koho je určený?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky