Rozbehnite svoj biznis s investorom. Čítajte, ako budovať svetovú firmu

Na trh prichádza kniha, ktorá vám prinesie to, čo si nikde nemôžete kúpiť – neoceniteľné skúsenosti, emócie, úspechy aj pády slovenských podnikateľov, ktorí s pomocou investora vybudovali úspešné firmy.

Na trh prichádza unikátna publikácia 39 rád, ako budovať svetovú firmu s investorom. Ako vám táto kniha môže pomôcť vo vašom biznise? Čítajte! Učte sa od tých, ktorí už niečo zažili. 39 rád je len malý zlomok toho, čo táto zbierka príbehov firiem ako Kofola, Piano Media, Profesia, NAY či Slovanet obsahuje. Okrem inšpirácie a zdieľania skúseností slovenských startupov, ale aj top manažérov rozbehnutých firiem vám ukáže kam až to s investorom môžete dotiahnuť. Z malého startupu sa môže stať globálna rastúca spoločnosť so státisícovým obratom. Stačí sa iba učiť od tých, ktorí to zažili.

Nová publikácia rozpráva ich príbehy, ktoré boli poznačené nielen obrovskými úspechmi, ale často aj sklamaniami alebo pádmi. Peniaze od investorov - podnikateľských anjelov a venture a private equity fondov im však dali možnosť, aby sa z nich stali globálne firmy a v niektorých prípadoch dokonca vstúpili aj na zahraničnú burzu. Problematiku investorských peňazí však ukazuje aj z druhej strany – z pohľadu samotných investorov. Dozviete sa, aké sú ich nároky na firmy, čo od nich očakávajú a aké typy spoločností sú pre ne zaujímavé.

Okrem pútavých príbehov vás kniha vedie líniou životného cyklu podniku. Začína skúsenosťami firiem od samotného počiatku hľadania investora, venuje sa tvorbe prezentácií, podnikateľského plánu a procesu oslovovania investorov. Ďalej sa dozviete, čím všetkým si prejdete pri dohode s investorom, čo obsahujú jednotlivé rokovania a čo všetko vás môže v investičnej zmluve prekvapiť. Skutočný život s investorom sa však začína až keď s ním podpíšete zmluvu, dohodnete sa na cene a podiele. Zrazu sa stane súčasťou vášho každodenného života a okrem dobrých dní prichádzajú aj tie horšie, kedy sa vaše pohľady na smerovanie firmy môžu výrazne rozchádzať. V závere sa venuje odchodu investora z podniku. Dočítate sa v nej, ako môžete nájsť vhodného kupujúceho podniku, ako funguje spätný odkup manažmentom od investora, ale aj čo všetko obnáša vstup spoločnosti na medzinárodný kapitálový trh.

Knihu nájdete v každom dobrom kníhkupectve alebo si ju môžete objednať v našom ehsope.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


CB ESPRI Impact One: nový fond na financovanie projektov s pozitívnym spoločenským vplyvom

Na Slovensku vznikol fond zameraný na podniky s merateľným spoločenským dopadom. Koľko plánuje investovať, do akých firiem a aké podmienky treba splniť?

Riaditeľ UVP TECHNICOM: ako prezentovať startup na súťaži či pred investorom

František Jakab radí, na čo dať pozor pri prezentovaní inovatívneho nápadu na súťaži a približuje, kto a ako môže využiť tzv. inkubátor či s čím pomáhajú experti z Technickej univerzity v Košiciach.

GymBeam získal najväčšiu e-commerce investíciu v histórii Slovenska

Najrýchlejšie rastúca e-commerce platforma v strednej a východnej Európe získala investíciu od Crowdberry a Slovak investment holding.

METRO Group & Techstars vyberajú inovátorov pre multikanálový predaj

Na základe minuloročného úspešného ročníku sa aj tento rok môžu start-upy zo Slovenska prihlásiť do projektu METRO Retail Accelerator v spolupráci s Techstars. Desať najlepších získa príležitosť zapojiť sa do trojmesačného akceleračného programu v Berlíne, kde sa im bude venovať viac ako 100 mentorov z celého sveta a môžu získať investíciu až 120 000 eur. Start-upy sa môžu prihlásiť až do 2. februára 2018.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky