Rozbehnite svoj biznis s investorom. Čítajte, ako budovať svetovú firmu

Na trh prichádza kniha, ktorá vám prinesie to, čo si nikde nemôžete kúpiť – neoceniteľné skúsenosti, emócie, úspechy aj pády slovenských podnikateľov, ktorí s pomocou investora vybudovali úspešné firmy.

Na trh prichádza unikátna publikácia 39 rád, ako budovať svetovú firmu s investorom. Ako vám táto kniha môže pomôcť vo vašom biznise? Čítajte! Učte sa od tých, ktorí už niečo zažili. 39 rád je len malý zlomok toho, čo táto zbierka príbehov firiem ako Kofola, Piano Media, Profesia, NAY či Slovanet obsahuje. Okrem inšpirácie a zdieľania skúseností slovenských startupov, ale aj top manažérov rozbehnutých firiem vám ukáže kam až to s investorom môžete dotiahnuť. Z malého startupu sa môže stať globálna rastúca spoločnosť so státisícovým obratom. Stačí sa iba učiť od tých, ktorí to zažili.

Nová publikácia rozpráva ich príbehy, ktoré boli poznačené nielen obrovskými úspechmi, ale často aj sklamaniami alebo pádmi. Peniaze od investorov - podnikateľských anjelov a venture a private equity fondov im však dali možnosť, aby sa z nich stali globálne firmy a v niektorých prípadoch dokonca vstúpili aj na zahraničnú burzu. Problematiku investorských peňazí však ukazuje aj z druhej strany – z pohľadu samotných investorov. Dozviete sa, aké sú ich nároky na firmy, čo od nich očakávajú a aké typy spoločností sú pre ne zaujímavé.

Okrem pútavých príbehov vás kniha vedie líniou životného cyklu podniku. Začína skúsenosťami firiem od samotného počiatku hľadania investora, venuje sa tvorbe prezentácií, podnikateľského plánu a procesu oslovovania investorov. Ďalej sa dozviete, čím všetkým si prejdete pri dohode s investorom, čo obsahujú jednotlivé rokovania a čo všetko vás môže v investičnej zmluve prekvapiť. Skutočný život s investorom sa však začína až keď s ním podpíšete zmluvu, dohodnete sa na cene a podiele. Zrazu sa stane súčasťou vášho každodenného života a okrem dobrých dní prichádzajú aj tie horšie, kedy sa vaše pohľady na smerovanie firmy môžu výrazne rozchádzať. V závere sa venuje odchodu investora z podniku. Dočítate sa v nej, ako môžete nájsť vhodného kupujúceho podniku, ako funguje spätný odkup manažmentom od investora, ale aj čo všetko obnáša vstup spoločnosti na medzinárodný kapitálový trh.

Knihu nájdete v každom dobrom kníhkupectve alebo si ju môžete objednať v našom ehsope.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


GymBeam získal najväčšiu e-commerce investíciu v histórii Slovenska

Najrýchlejšie rastúca e-commerce platforma v strednej a východnej Európe získala investíciu od Crowdberry a Slovak investment holding.

METRO Group & Techstars vyberajú inovátorov pre multikanálový predaj

Na základe minuloročného úspešného ročníku sa aj tento rok môžu start-upy zo Slovenska prihlásiť do projektu METRO Retail Accelerator v spolupráci s Techstars. Desať najlepších získa príležitosť zapojiť sa do trojmesačného akceleračného programu v Berlíne, kde sa im bude venovať viac ako 100 mentorov z celého sveta a môžu získať investíciu až 120 000 eur. Start-upy sa môžu prihlásiť až do 2. februára 2018.

Nová možnosť financovania pre slovenské firmy cez dlhopisy! CVI prináša 50 miliónov eur

Slovenské firmy majú novú možnosť, ako financovať svoj rast. Spoločnosť Credit Value Investments (CVI), ktorá poskytuje financovanie ziskových firiem s rastovým potenciálom cez odkup súkromných dlhopisov, tu chce investovať 50 miliónov eur. V lete tohto roka rástla vďaka nej aj známa sieť so športovými potrebami Exisport.

Private equity fond Genesis podporil fúziu reťazca Datart s majiteľom predajní Euronics a Hej

Na trhu maloobchodného predaja spotrebnej elektroniky prišlo v nedávnom čase k česko-slovenskej fúzii HP Tronicu (Hej.sk, Kasa.cz, Euronics) a DATARTu, vďaka čomu vznikol subjekt so zhruba 20 % podielom na trhu, 130 špecializovanými predajňami a silnou pozíciou v on-line predaji. Celá transakcia bola zrealizovaná s finančnou podporou fondu Genesis Private Equity Fund III.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky