Legálny softvér už pre firmu nemusí znamenať vysoké výdavky

Informačné technológie sú v mnohých firmách, ktoré majú do 150 zamestnancov častokrát až na druhom mieste. Práve tie však môžu stáť medzi nimi a úspechom. Ak si nie ste istý softvérom, ktorý máte nainštalovaný v počítačoch vo vašej firme, je na čase začať konať a na stránke Microsoft.sk/mojafirma vyhľadať najbližšieho partnera, ktorý vám pripraví to najvhodnejšie riešenie.

Keď podnikateľ založí malú firmu, sústredí sa najmä na obchod. Často však pri tom zabúda na maličkosti, ktoré v konečnom dôsledku môžu stáť medzi ním a úspechom. Jednou z nich je aj oblasť IT podpory. „Hlavným problémom malých a stredných firiem je nedostatočné zalicencovanie. Buď to majitelia nevedia, prehliadajú alebo niekedy doslova ignorujú túto povinnosť,“ varuje manažér pre malé a stredné podniky (SMB) spoločnosti Microsoft Slovakia Jaro Šouc. Zároveň pripomenul, že malí a strední podnikatelia sa vlastníctvom nelegálneho softvéru vystavujú zbytočnému riziku. Preto treba konať už v samotnom zárodku – v momente, keď majiteľ firmy dostane pochybnosti o softvéri, ktorý je v jeho počítačoch nainštalovaný. V prvom rade by sa mal obrátiť na zamestnanca, ktorý má na starosti IT podporu. „Ak zistí, že táto osoba nevie alebo nemá možnosť urobiť krátky softvérový audit, nemá k dispozícii faktúry, licenčné a produktové čísla, mal by sa obrátiť na externého špecialistu, ktorý vykoná softvérový audit. Na stránkach Microsoft.sk/mojafirma môže vyhľadať partnera vo svojom regióne, ktorý príde, vykoná kontrolu softvéru a pomôže majiteľovi vyriešiť prípadné problémy, týkajúce sa IT vo firme,“ doplnil Šouc.

Malé a stredné firmy často váhajú s investíciami do oblastí, ktoré nesúvisia priamo s ich podnikaním a majitelia majú mylnú predstavu, že vyriešenie IT problému neprimerane zaťaží ich rozpočet. Súčasný trh však ponúka oveľa viac možností ako len kúpu softvéru. Ak majú nelicencovaný Office, starú verziu operačného systému Windows, softvér si jednoducho môžu prenajať. „Tak isto, ako sa prenajíma firemná infraštruktúra ako parkovisko, kancelárske priestory, autá alebo osoby na dohodu, sa dá prenajať aj softvér, čo prináša rovnaké účtovné výhody,“ spresnil Šouc.

Partner, ktorého si vyhľadá malá alebo stredná firma, by sa mal v prvom rade zamerať na oboznámenie sa s problémami zákazníka a neostať iba pri ponuke aktualizovaného softvéru. „Mal by si položiť základné otázky ako: Má daná firma dáta uložené správne? Nie sú porozhadzované po rôznych serveroch? Majú starý alebo žiadny firewall? Majú zálohované dáta? Ako je to s e-mailami? Kto má kam prístup? Celkovo treba navodiť takú atmosféru, aby vznikla otázka, či majú tieto investície zabezpečené a na základe toho bude partner odvíjať aj ďalšie riešenia,“ uviedol Šouc.

Pre malé a stredné firmy, ktoré sa rozhodli konať a riešiť svoje problémy s informačnými technológiami zabezpečením optimálnych riešení, či už kúpou alebo prenájmom softvéru, pripravila teraz spoločnosť Microsoft niekoľko výhodných ponúk, v rámci ktorých môžu získať výrazné zľavy alebo praktické darčeky. Viac informácií o konkrétnych výhodných ponukách a riešeniach nájdete na stránkach spoločnosti Microsoft: www.microsoft.sk/mojafirma.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Otvorenie reštaurácie (gastronomickej prevádzky) v roku 2019

Aké povinnosti si treba splniť v súvislosti s otvorením (zriadením) prevádzky reštaurácie na Slovensku?

Otvorenie kaderníckeho, kozmetického či masážneho salónu - podmienky roku 2019

Aké povinnosti si treba splniť v súvislosti s otvorením (zriadením) prevádzky kaderníctva, kozmetiky, či masážneho salónu?

Otvorenie prevádzky fitness centra v roku 2019

Aké povinnosti si treba splniť v súvislosti s otvorením (zriadením) prevádzky fitness centra v Slovenskej republike?

Otvorenie prevádzky v SR - povinnosti

Aké povinnosti si treba splniť v súvislosti s otvorením (zriadením) prevádzky v Slovenskej republike?
Videonávod na zápis konečného užívateľa výhod

Ako zvládnete zápis svojpomocne krok po kroku.

Zistiť viac
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky