Slovensko hľadá podnikateľov s víziou meniť svet k lepšiemu

Vnímaš podnikanie ako šancu meniť veci k lepšiemu? Máš odvážne podnikateľské plány prinášajúce prospech pre spoločnosť? Tak neváhaj, prihlás sa a reprezentuj Slovensko na výročnom Zhromaždení malých a stredných podnikov v Luxembursku a tiež na pódiu TEDxBinnenhof.

O čo presne ide?

Slovak Business Agency hľadá inšpiratívnych podnikateľov, ktorí prinášajú riešenie s „potenciálom zmeniť svet“, aby reprezentovali Slovensko na výročnom Zhromaždení malých a stredných podnikov v Luxembursku a následne na pódiu TEDxBinnenhof.

Kto sa môže zapojiť?

Hľadajú sa inšpiratívni podnikatelia, ktorých podnikanie rieši globálne výzvy akými sú napríklad znečistenie životného prostredia, nedostatok prírodných zdrojov, vplyv klimatických zmien, udržateľnosť v oblasti energií, dostupnosť potravín či zdravotnej starostlivosti. Môže ísť o startup alebo etablovaný podnik, ktorý spĺňa definíciu malého a stredného podniku. Predpokladom na prihlásenie je dobrá úroveň anglického jazyka. Prostredníctvom svojho vystúpenia na pódiu podnikateľ môže odprezentovať riešenie globálnych výziev, osobný príbeh alebo prelomovú myšlienku či vynález.

Čo podnikateľ získa prezentáciou?

Podnikateľ má možnosť získať mediálnu publicitu, ale aj možnosť stretnúť tvorcov EÚ politík, vďaka čomu môže nadobudnúť cenné kontakty a dlhodobé väzby. Navyše, podujatie bude mediálne šírené po celom svete. Cestovné náklady budú podnikateľovi uhradené.

Ako sa možno prihlásiť?

Prvé výberové kolo je otvorené do 30.09.2015. Na prihlásenie je potrebné vyplniť online formulár, ktorého povinnou časťou je uviesť link na video prezentáciu. Následne komisia vyberie jedného kandidáta, ktorý bude zastupovať Slovensko. Viac informácií nájdeš na stránkach Slovak Business Agency.

Čo je TEDxBinnenhof?

TEDxBinnenhof – Made in Europe je iniciatíva Európskej komisie, ktorá chce ukázať svetu, že Európa má čo ponúknuť, pokiaľ ide o inovácie a podnikanie. Cieľom iniciatívy je:

  • ukázať, že budúcnosť Európy je v rukách súčasných podnikateľov (tvorcov nových pracovných miest a biznisu)
  • inšpirovať ľudí k využitiu ich podnikateľského ducha
  • propagovať a sprístupniť najlepšie európske nápady

Keď sa úspech meria nielen v peniazoch

Ruku na srdce. Čo môže podnikateľa napĺňať viac, ako zrealizovaná podnikateľská vízia prinášajúca prospech celej spoločnosti? Nie nadarmo úspešní podnikatelia zdôrazňujú, že úspech v podobe zisku prichádza ruka v ruke s riešením problému, ktorý trápi mnoho ľudí. Ak prostredníctvom svojho podnikania pracuješ na riešení celospoločenského problému, daj o sebe vedieť Slovak Business Agency.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Vstupenky zdarma na Online festival vzdelávania 2024

Tri dni nabité užitočnými tipmi pre biznis. Na čo sa môžete tešiť na 5. ročníku Online festivalu vzdelávania a ako sa zúčastniť?

Roztočte to na Online festivale vzdelávania

Štvrtý ročník prinesie skúsenosti podnikateľov, cenné rady a zaujímavé diskusie o digitalizácii či nových zákonoch. Čo všetko je pripravené a ako sa zúčastniť?

Podnikateľské misie firmám otvárajú dvere na zahraničné trhy

Podnikatelia sa môžu zúčastniť zahraničných veľtrhov či navštíviť spoločnosti v rôznych krajinách, no misie sa organizujú aj na Slovensku. Ako sa registrovať, aké sú podmienky a s akými nákladmi počítať?

INOFEST 2022: tretí ročník festivalu inovácií sa blíži

Prezentácie od popredných odborníkov, tematické workshopy aj networkingové stretnutia ponúka nadchádzajúci INOFEST. Čo ďalšie je pripravené, kedy a kde sa uskutoční a pre koho je určený?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky