Slovensko hľadá podnikateľov s víziou meniť svet k lepšiemu

Vnímaš podnikanie ako šancu meniť veci k lepšiemu? Máš odvážne podnikateľské plány prinášajúce prospech pre spoločnosť? Tak neváhaj, prihlás sa a reprezentuj Slovensko na výročnom Zhromaždení malých a stredných podnikov v Luxembursku a tiež na pódiu TEDxBinnenhof.

O čo presne ide?

Slovak Business Agency hľadá inšpiratívnych podnikateľov, ktorí prinášajú riešenie s „potenciálom zmeniť svet“, aby reprezentovali Slovensko na výročnom Zhromaždení malých a stredných podnikov v Luxembursku a následne na pódiu TEDxBinnenhof.

Kto sa môže zapojiť?

Hľadajú sa inšpiratívni podnikatelia, ktorých podnikanie rieši globálne výzvy akými sú napríklad znečistenie životného prostredia, nedostatok prírodných zdrojov, vplyv klimatických zmien, udržateľnosť v oblasti energií, dostupnosť potravín či zdravotnej starostlivosti. Môže ísť o startup alebo etablovaný podnik, ktorý spĺňa definíciu malého a stredného podniku. Predpokladom na prihlásenie je dobrá úroveň anglického jazyka. Prostredníctvom svojho vystúpenia na pódiu podnikateľ môže odprezentovať riešenie globálnych výziev, osobný príbeh alebo prelomovú myšlienku či vynález.

Čo podnikateľ získa prezentáciou?

Podnikateľ má možnosť získať mediálnu publicitu, ale aj možnosť stretnúť tvorcov EÚ politík, vďaka čomu môže nadobudnúť cenné kontakty a dlhodobé väzby. Navyše, podujatie bude mediálne šírené po celom svete. Cestovné náklady budú podnikateľovi uhradené.

Ako sa možno prihlásiť?

Prvé výberové kolo je otvorené do 30.09.2015. Na prihlásenie je potrebné vyplniť online formulár, ktorého povinnou časťou je uviesť link na video prezentáciu. Následne komisia vyberie jedného kandidáta, ktorý bude zastupovať Slovensko. Viac informácií nájdeš na stránkach Slovak Business Agency.

Čo je TEDxBinnenhof?

TEDxBinnenhof – Made in Europe je iniciatíva Európskej komisie, ktorá chce ukázať svetu, že Európa má čo ponúknuť, pokiaľ ide o inovácie a podnikanie. Cieľom iniciatívy je:

  • ukázať, že budúcnosť Európy je v rukách súčasných podnikateľov (tvorcov nových pracovných miest a biznisu)
  • inšpirovať ľudí k využitiu ich podnikateľského ducha
  • propagovať a sprístupniť najlepšie európske nápady

Keď sa úspech meria nielen v peniazoch

Ruku na srdce. Čo môže podnikateľa napĺňať viac, ako zrealizovaná podnikateľská vízia prinášajúca prospech celej spoločnosti? Nie nadarmo úspešní podnikatelia zdôrazňujú, že úspech v podobe zisku prichádza ruka v ruke s riešením problému, ktorý trápi mnoho ľudí. Ak prostredníctvom svojho podnikania pracuješ na riešení celospoločenského problému, daj o sebe vedieť Slovak Business Agency.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Stavebníctvo na Slovensku: čo ho čaká v roku 2022? Prezradia odborníci na stavebnej konferencii

Zvyšovanie cien, nový stavebný zákon či moderné technológie – čo čaká stavebníctvo, na čo sa pripraviť a čo nezanedbať? Dozviete sa už v marci na konferencii „Stavebníctvo 2022: Nástup digitalizácie“.

Ako vybudovať silnú rodinnú firmu? Zistíte na unikátnom podujatí

Inšpiráciu či vedomosti od skúsených expertov ponúkne Medzinárodný kongres rodinných firiem. Už o pár dní sa o skúsenosti podelí aj 46. nástupca najstaršieho rodinného hotela na svete.

Druhý ročník Online festivalu vzdelávania je „za rohom“. Na aké témy sa môžete tešiť?

Ako si zjednodušiť evidenciu príspevkov na stravovanie? Ako vo firme využiť dobu e-shopovú? Bezplatný sedemdňový program nabitý informáciami, ktoré pomôžu nielen v podnikaní.

Rekordná účasť na prvom slovenskom festivale vzdelávania

Ani korona neodradila ekonómov, účtovníkov a stavbárov od účasti na najväčšom festivale vzdelávania na Slovensku. Webináre si pozrelo takmer 8 000 podnikateľov.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky