Slovensko hľadá podnikateľov s víziou meniť svet k lepšiemu

Vnímaš podnikanie ako šancu meniť veci k lepšiemu? Máš odvážne podnikateľské plány prinášajúce prospech pre spoločnosť? Tak neváhaj, prihlás sa a reprezentuj Slovensko na výročnom Zhromaždení malých a stredných podnikov v Luxembursku a tiež na pódiu TEDxBinnenhof.

O čo presne ide?

Slovak Business Agency hľadá inšpiratívnych podnikateľov, ktorí prinášajú riešenie s „potenciálom zmeniť svet“, aby reprezentovali Slovensko na výročnom Zhromaždení malých a stredných podnikov v Luxembursku a následne na pódiu TEDxBinnenhof.

Kto sa môže zapojiť?

Hľadajú sa inšpiratívni podnikatelia, ktorých podnikanie rieši globálne výzvy akými sú napríklad znečistenie životného prostredia, nedostatok prírodných zdrojov, vplyv klimatických zmien, udržateľnosť v oblasti energií, dostupnosť potravín či zdravotnej starostlivosti. Môže ísť o startup alebo etablovaný podnik, ktorý spĺňa definíciu malého a stredného podniku. Predpokladom na prihlásenie je dobrá úroveň anglického jazyka. Prostredníctvom svojho vystúpenia na pódiu podnikateľ môže odprezentovať riešenie globálnych výziev, osobný príbeh alebo prelomovú myšlienku či vynález.

Čo podnikateľ získa prezentáciou?

Podnikateľ má možnosť získať mediálnu publicitu, ale aj možnosť stretnúť tvorcov EÚ politík, vďaka čomu môže nadobudnúť cenné kontakty a dlhodobé väzby. Navyše, podujatie bude mediálne šírené po celom svete. Cestovné náklady budú podnikateľovi uhradené.

Ako sa možno prihlásiť?

Prvé výberové kolo je otvorené do 30.09.2015. Na prihlásenie je potrebné vyplniť online formulár, ktorého povinnou časťou je uviesť link na video prezentáciu. Následne komisia vyberie jedného kandidáta, ktorý bude zastupovať Slovensko. Viac informácií nájdeš na stránkach Slovak Business Agency.

Čo je TEDxBinnenhof?

TEDxBinnenhof – Made in Europe je iniciatíva Európskej komisie, ktorá chce ukázať svetu, že Európa má čo ponúknuť, pokiaľ ide o inovácie a podnikanie. Cieľom iniciatívy je:

  • ukázať, že budúcnosť Európy je v rukách súčasných podnikateľov (tvorcov nových pracovných miest a biznisu)
  • inšpirovať ľudí k využitiu ich podnikateľského ducha
  • propagovať a sprístupniť najlepšie európske nápady

Keď sa úspech meria nielen v peniazoch

Ruku na srdce. Čo môže podnikateľa napĺňať viac, ako zrealizovaná podnikateľská vízia prinášajúca prospech celej spoločnosti? Nie nadarmo úspešní podnikatelia zdôrazňujú, že úspech v podobe zisku prichádza ruka v ruke s riešením problému, ktorý trápi mnoho ľudí. Ak prostredníctvom svojho podnikania pracuješ na riešení celospoločenského problému, daj o sebe vedieť Slovak Business Agency.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Slovák absolvoval prestížny podnikateľský kurz MIT Bootcamp. Nebojte sa chýb a zlyhania, odkazuje

Má len 23 rokov, no už stihol založiť vlastnú firmu, absolvovať jeden z najprestížnejších podnikateľských programov na Massachusetts Institute of Technology a dostať sa na Harvard University.

Poznáme top 7 tém tohtoročnej e-shop konferencie CREATIVE summit & EXPO

Od objednávky k objednávke či od produktu k zákazníkovi. Aj tak by sme mohli charakterizovať bežný deň majiteľov e-shopov. Chod internetového obchodu si vyžaduje veľa času a energie a na sledovanie trendov či noviniek z tejto sféry tak nezostáva veľa času. Ako to dobehnúť?

Štát podporí účasť startu-pov na najväčšom ruskom stavebnom veľtrhu. Prihláste sa

Máte start-up určený pre stavbárov a plánujete expandovať do Ruska alebo strednej Ázie? SARIO ponúka preplatenie časti nákladov pri účasti na stavebnom veľtrhu MosBuild2019. Prihlásiť sa môžete do 15.1.2019.

Konferencia alebo workshop kdekoľvek v EÚ úplne zadarmo

Chcete svoje podnikanie posunúť dopredu a hľadať inšpiráciu v zahraničí? Stačí si vybrať medzinárodné odborné podujatie, ktoré by sa vám mohlo hodiť pre ďalší rozvoj vášho podnikania. O bezplatný vstup, letenku a ubytovanie sa postará SBA.