EY vyhlasuje na Slovensku jedenásty ročník súťaže EY Podnikateľ roka

Spoločnosť EY hľadá jedenásteho EY Podnikateľa roka, ktorý bude Slovenskú republiku reprezentovať na prestížnom svetovom finále v Monte Carle. Prihláste sa alebo nominujte podnikateľa zo svojho okolia, ktorý má víziu, odvahu a svojou tvrdou prácou a húževnatosťou vybudoval úspešnú spoločnosť.

Porotu zaujímajú nielen hospodárske výsledky, ale najmä výnimočný podnikateľský príbeh. Nominovaní podnikatelia budú súťažiť v troch kategóriách: EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky, EY Technologický podnikateľ roka a EY Začínajúci podnikateľ roka. Prihlášky je možné posielať do 30. novembra 2016. Záštitu nad súťažou EY Podnikateľ roka 2016 prevzal prezident Slovenskej republiky.

V súčasnosti sa ako jediná svetovo uznávaná súťaž svojho druhu pravidelne vyhlasuje v šesťdesiatich krajinách na šiestich kontinentoch. Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2015 Slovenskej republiky v ostatnom ročníku súťaže sa stal Patrick Hessel, zakladateľ a konateľ firmy c2i s.r.o. V celosvetovom finále, ktoré sa každoročne koná v Monte Carle, zvíťazil Austrálčan Manny Stul zo spoločnosti Moose Enterprise.

V rámci súťaže EY Podnikateľ roka už jedenásty rok oceňujeme slovenských podnikateľov a vyzývame ich, aby sa podelili s verejnosťou o svoj podnikateľský príbeh. Som rád, že vnímanie podnikateľov sa v našej krajine v posledných rokoch výrazne zmenilo. Pridáva sa aj mladá generácia podnikateľov, start-upistov alebo technologicky zameraných podnikateľov, ktorým nechýba čestnosť a odvaha,“ hovorí Matej Bošňák, vedúci partner spoločnosti EY v Slovenskej republike. Chcel by som vyzvať všetkých podnikateľov, ktorí svojou poctivou prácou vybudovali úspešné spoločnosti, aby sa do súťaže prihlásili. Zároveň sa obraciam na širokú verejnosť, aby nám pomohla objaviť podnikateľské osobnosti zo svojho mesta, pretože o mnohých z nich ešte nevieme. Nominujte podnikateľa, ktorého si vážite, aby sa o ňom mohli dozvedieť aj ostatní a inšpirovať sa jeho podnikateľským príbehom,“ dodáva.

Nominovať podnikateľa do súťaže môže ktokoľvek, napríklad aj jeho kolega, zákazník, zamestnanec alebo príbuzný, najlepšie prostredníctvom nominačného formulára na stránkach www.podnikatelroka.sk. Na týchto webových stránkach je taktiež k dispozícii online prihláška pre uchádzačov. Uzávierka prihlášok je 30. novembra 2016.

„Je pre mňa veľkou cťou získať ocenenie EY Podnikateľ roka 2015 a zaradiť sa medzi elitu slovenských podnikateľov, ktorí toto ocenenie získali predo mnou. Je to ohodnotenie našej tvrdej práce a veľká motivácia a záväzok pracovať ďalej, rozvíjať slovenskú firmu c2i na svetovú, rešpektovanú technologickú značku,“ hovorí držiteľ titulu EY Podnikateľ roka 2015 Patrick Hessel zo spoločnosti c2i, predseda poroty tohto ročníka súťaže.

Porota sa riadi medzinárodne platnými pravidlami EY. Proces hodnotenia je komplexný a zohľadňuje okrem ekonomických údajov aj osobnosť súťažiaceho, jeho podnikateľský príbeh, stratégiu, medzinárodné pôsobenie a podobne. Porotcovia sa tak okrem iného zamerajú na podnikateľského ducha nominovaného, jeho čestnosť a poctivosť či spoločensky prospešné aktivity.

Súťažné kategórie v EY Podnikateľ roka 2016

Súťaží sa v kategóriách EY Podnikateľ roka Slovenskej republiky, EY Technologický podnikateľ roka a EY Začínajúci podnikateľ roka. Porota súťaže má každý rok možnosť udeliť Špeciálne ocenenie poroty. Dvojtýždenník Profit tradične udeľuje Zvláštnu cenu Profitu za najkrajší podnikateľský príbeh.

Do kategórie EY Technologický podnikateľ roka môže byť zaradený akýkoľvek účastník súťaže, ktorého spoločnosť vytvára technológie alebo ich inovatívnym spôsobom využíva. O titul EY Začínajúci podnikateľ roka môže bojovať každý účastník súťaže, ktorý podniká minimálne 2 roky a nie viac ako 5 rokov.

Meno držiteľa titulu EY Podnikateľ roka 2016 bude spolu s víťazmi v ďalších kategóriách vyhlásené v marci 2017. Víťaz zo Slovenskej republiky sa zúčastní na celosvetovom finále, ktoré sa uskutoční 7. – 11. júna 2017 v Monte Carle.

Porota súťaže EY Podnikateľ roka 2016

  1. Patrick Hessel, predseda poroty, c2i s.r.o, EY Podnikateľ roka 2015
  2. Eva Stejskalová, MicroStep, EY Podnikateľ roka 2014
  3. Vladimír Šrámek, DECODOM, EY Podnikateľ roka 2013
  4. Ľuboš Fellner, BUBO Travel agency, EY Podnikateľ roka 2011
  5. Tomáš Bel, EXIsport, EY Podnikateľ roka 2010
  6. Michal Štencl, Sygic, EY Podnikateľ roka 2009
  7. Peter Zálešák, NAY, EY Podnikateľ roka 2008
  8. Miroslav Trnka, ESET, EY Podnikateľ roka 2006
  9. Rudolf Sivák, prorektor Ekonomickej univerzity v Bratislave
  10. Róbert Šimončič, generálny riaditeľ SARIO

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


EY Svetovým podnikateľom roku 2017 sa stal kanadský podnikateľ Murad Al-Katib zo spoločnosti AGT Food and Ingredients Inc.

Murad Al-Katib, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti AGT Food and Ingredients so sídlom v kanadskej provincii Saskatchewan, bol v sobotu večer na slávnostnom ceremoniáli, ktorý usporiadala spoločnosť EY v monackom Salle des Etoiles, vyhlásený za EY Svetového podnikateľa roka 2017. Murad uspel medzi 59 víťazmi národných kôl z 49 krajín sveta, ktorí sa o tento titul uchádzali.

Insight: Ľuboš Fellner

Insight: nová biznis show na Podnikajte.sk, do ktorej si Marek Didák volá hostí, s ktorými sa bude rozprávať o biznise a marketingu. Prvým je Ľuboš Fellner, zakladateľ cestovnej kancelárie Bubo a Podnikateľ roka 2011.

EY Podnikateľom roka 2016 Slovenskej republiky sa stal Jozef Klein, a spoločnosť Asseco Central Europe, a. s.

Držiteľom titulu EY Podnikateľ roka 2016 Slovenskej republiky sa stal Jozef Klein a spoločnosť Asseco Central Europe, a.s. Titul EY Technologický podnikateľ roka 2016 získal Ján Lunter, spoluzakladateľ spoločnosti Innovatrics, s.r.o., ktorý si zároveň odniesol aj cenu mesačníka Profit za najkrajší podnikateľský príbeh. Titul EY Začínajúci podnikateľ roka 2016 bol udelený Martinovi Adámkovi, Danielovi Novákovi a Jozefovi Šimkovi, majiteľom spoločnosti Inloop, s.r.o.

EY Svetový podnikateľ roka 2016 je Austrálčan Manny Stul zo spoločnosti Moose Enterprise

Manny Stul, predseda predstavenstva a jeden z výkonných riaditeľov hračkárskej spoločnosti Moose Enterprise so sídlom v Melbourne, bol v sobotu večer na slávnostnom ceremoniáli, ktorý usporiadala spoločnosť EY v monackom Salle des Etoiles, vyhlásený za EY Svetového podnikateľa roka 2016. Manny uspel medzi 55 víťazmi národných kôl z 50 krajín sveta, ktorí sa o tento titul uchádzali.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky