7 dobrých dôvodov, prečo nominovať na ocenenie Slovenský Goodwill

7 dobrých dôvodov, prečo nominovať na ocenenie Slovenský Goodwill

Vzdelávajte a informujte svojich potenciálnych zákazníkov prostredníctvom praktických článkov a PR správ na podnikajte.sk - najväčšom špecializovanom podnikateľskom portáli v SR. Prečítajte si bližšie informácie o podmienkach textovej inzercie u nás.

Zobraziť viac
Zobraziť menej

Tento rok sa u nás v premiére predstavuje projekt Slovenský Goodwill – ocenenie pre firmy, ktoré si ľudia vážia. Je primárne založený na nomináciách verejnosti, pričom už samotná nominácia je tým najväčším ocenením. Dôvody prečo si niekoho vážiť sú celkom individuálne, ale existuje 7 dobrých dôvodov, prečo nominovať a ktoré sú spoločné pre všetky nominácie.

1. Poskytnete pozitívny feedback a motiváciu

Nominácia na ocenenie Slovenský Goodwill znamená verejne vysloviť uznanie podnikateľovi, ktorého si vážite, za jeho zodpovedný prístup k podnikaniu, férový prístup k zamestnancom alebo obchodným partnerom, etické jednanie v biznise alebo podporu, ktorú poskytuje komunitám v mieste, kde podniká.

„Takéto uznanie je obrovskou odmenou za poctivú prácu a nominovaným poskytuje obrovskú motiváciu a silu do ďalších projektov,“ priblížila skúsenosti riaditeľka poradenskej firmy Hlavatý & PartnersConsulting Group (HPCG) Lenka Hlavatá, ktorá v Českej republike už piatym rokom organizuje projekt, z ktorého ocenenie vychádza.

2. Posilníte váš vzťah s nominovaným

Nominácia na ocenenie Slovenský Goodwill má taktiež silu posilniť kvalitu vzťahu, ktorý je medzi nominujúcim a nominovaným. Zavrite oči a len si to predstavte: niekto venuje svoj čas, aby vám vyjadril verejné uznanie za každodennú drinu a dal ostatným najavo, že ste to práve Vy, koho si úprimne váži.... Ako sa potom na neho zmení Váš pohľad?

3. Ukážete, aké hodnoty sú pre vás dôležité

Čestnosť, pracovitosť, pokora, zodpovednosť, vytrvalosť, poctivosť… Osobnostných kvalít, ktoré musí mať každý podnikateľ, aby uspel a bol v očiach druhých vzorom, je mnoho. Nároky, ktoré podnikanie kladie na človeka, sú veľké, a tí, ktorí im dokážu dostáť, si zaslúžia obdiv verejnosti. Povedzte vašou nomináciou, prečo si daného podnikateľa vážite a ukážte, aké hodnoty sú pre vás dôležité.

4. Upozorníte na skvelé produkty či služby

Na Slovensku existuje množstvo podnikateľov a firiem, ktoré tvoria reálne hodnoty, budujú dobrú budúcnosť pre celú spoločnosť a sú chrbticou ekonomiky. Mnoho z nich sa môže pochváliť skvelými produktami a službami, ktoré vytvárajú národné bohatstvo Slovenska a sú pre neho jedinečné. Vašou nomináciou taktiež upozorníte na poklady, na ktoré môžu byť Slováci náležite hrdí.

5. Umožníte firme, ktorú si vážite, akcelerovať ďalší rozvoj jej podnikania

Vaša nominácia môže nominovanému otvoriť dvere do sveta žiare reflektorov a mediálneho záujmu. Účasť v projekte zvýši povedomie o firme medzi širokou verejnosťou a môžu sa o nej dozvedieť ďalší potenciálni zákazníci, zamestnanci, obchodní partneri alebo investori. Naviac finalisti získajú hodnotné ceny, ktoré im pomôžu akcelerovať a ďalej rozvíjať ich zodpovedné podnikanie.

6. Ukážete, že zodpovedný prístup k podnikaniu sa vyplatí

Podnikať poctivo nie je v dnešnej dobe práve jednoduché. Podnikateľ musí byť veľmi pevne presvedčený o svojom cieli, veriť, že robí správnu vec a byť vytrvalý. Navzdory tomu i ten najsilnejší človek niekedy zaváha, či to všetko má zmysel a nie je to skôr číre bláznovstvo. Vaša podpora, ktorúmu pošlete prostredníctvom nominácie na ocenenie Slovenský Goodwill, je preto dôležitá a ukážete tým širokej verejnosti, že zodpovedný prístup k podnikaniu sa vyplatí.

7. Sami budete odmenení

A čo z toho budete mať vy? Okrem dobrého skutku, ktorý odoslaním nominácie vykonáte a budete z neho mať dobrý pocit, sa môžete taktiež tešiť na odmenu od usporiadateľa. V septembri bude prebiehať hlasovanie verejnosti, z ktorého vzíde nositeľ titulu Osobnosť Slovenského Goodwillu. Do tejto kategórie sú automaticky zaradení všetci finalisti, ktorí svoju nomináciu príjmu a zúčastnia sa na projekte. Pokiaľ sa Osobnosťou Slovenského Goodwillu stane ten, koho ste nominovali vy, odmení usporiadateľ zaujímavou cenou i vás.

Povedať o niekom, že si ho naozaj úprimne vážite, nemusí byť vždy jednoduché. Skúste sa zamyslieť, či vo vašom okolí niekoho takého poznáte. Môže to byť váš obchodný partner, šéf, alebo i podnikateľ, ktorý vo vašom meste sponzoruje napríklad mládežnícky šport. Účasť na projekte Slovenský Goodwill je úplne zdarma – pre vás i pre toho, koho nominujete. Podrobné informácie nájdete na webe www.slovenskygoodwill.sk. Nominovať môžete do 30. júna 2017.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk

PR článok

Vzdelávajte a informujte svojich potenciálnych zákazníkov prostredníctvom praktických článkov a PR správ na podnikajte.sk - najväčšom špecializovanom podnikateľskom portáli v SR. Prečítajte si bližšie informácie o podmienkach textovej inzercie u nás.


Hľadáme Podnikateľku Slovenska 2018

Poznáte vo svojom okolí šikovnú podnikateľku, ktorá si zaslúži ocenenie? Stretli ste sa s dámou, ktorej podnikanie vám imponuje? Alebo sama patríte medzi podnikateľky a trúfate si uspieť v prestížnej súťaži, ktorá má za sebou už 18 ročníkov? Neváhajte a prihláste sa do 19. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska.

Galavečer Slovenský Goodwill 2018 slávnostne predstavil podnikateľov, ktorých si ľudia vážia

18. októbra 2018 boli slávnostne vyhlásené výsledky a odovzdané ocenenia Slovenský Goodwill 2018. Z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018, verejnosť 642 hlasmi zvolila Miriam Poništovú, ktorá sa stala nositeľkou titulu OSOBNOSŤ Slovenský Goodwill.

Zahlasujte online a zvoľte si Osobnosť Slovenský Goodwill 2018

Do konca septembra môže verejnosť opäť hlasovať a zvoliť novú Osobnosť Slovenský Goodwill. Na výber má z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Hlasovanie prebieha on-line na webe slovenskygoodwill.sk. 26. septembra taktiež zasadne medzinárodná odborná porota, ktorá vyberie víťazov kategórií Tradícia, Inovácia, Partner a Podporovateľ. Tí budú vyhlásení 18. októbra počas slávnostného večera v Bratislave.

Nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill 2018 získalo 37 firiem

37 nominácií bolo prijatých do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Počet nominácií, ktoré sa skončili o polnoci 30. júna, je takmer o 55 % vyšší než počet nominácií prijatých v minulom premiérovom ročníku projektu. Finalisti budú predstavení na webe slovenskygoodwill.sk v sobotu 1. septembra.