Mladý inovatívny podnikateľ 2015

Titul Mladý inovatívny podnikateľ získala v deviatom ročníku tejto súťaže Bianka Bodnárová, ktorá podniká v oblasti výroby a predaja prírodnej kozmetiky vlastnej značky Soaphoria.

Dňa 15.06.2015 sa už po deviatykrát konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenskej súťaže Mladý inovatívny podnikateľ. Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2015 má za cieľ vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti mladých kreatívnych, inovatívnych podnikateľov, ktorí sú úspešní vo svojom odvetví podnikania. Projekt Mladý inovatívny podnikateľ 2015 je súčasťou celosvetovej súťaže Creative Young Entrepreneur Award a vyhlasovateľom deviateho ročníka sú Junior Chamber International-Slovakia (JCI), Združenie podnikateľov Slovenska a Profit. Medzi partnermi nechýbala už po niekoľkýkrát ani Slovak Business Agency, pre ktorú je podpora inovatívnych podnikateľov neoddeliteľnou súčasťou portfólia jej aktivít.

Do deviateho ročníka súťaže Mladý inovatívny podnikateľ sa prihlásilo takmer 50 súťažiacich. Absolútnym víťazom súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2015 na Slovensku sa stala Bianka Bodnárová so svojou kozmetickou značkou Soaphoria.

Mladý inovatívny podnikateľ 2015 je Bianka Bodnárová zo spoločnosti Aenea s.r.o.

O podnikateľských začiatkoch Bianky Bodnárovej a podnikaní s prírodnou ručne vyrábanou kozmetikou vlastnej značky Soaphoria sme už na podnikajte.sk písali. Len pred pár mesiacmi totiž bodovala súťaži Podnikateľka Slovenska 2014, ktorú organizuje Slovak Business Agency. V tejto súťaži sa stala víťazkou kategórie Začínajúca podnikateľka 2014. Viac sa dočítate v článku Začínajúca podnikateľka roka 2014: Neviem poslúchať. Teší ma, že môžem robiť, čo ma baví. Odvtedy jej podnikanie utešene rastie, zvyšuje sa počet kolegov, ale i vlastných prevádzok. Aenea s.r.o. má aktuálne 14 zamestnancov a ponúka viac ako 330 produktov. Prevádzkuje dve značkové predajne a Soaphoristické produkty nájdu zákazníci  aj v ďalších približne 40 partnerských obchodoch po celom Slovensku.

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2015 - Michal Andrejco a jeho MEDANTE Clinic, s.r.o.

Klinika celostnej medicíny MEDANTE pred pár dňami oslávila druhý rok existencie. Pred dvoma rokmi rozbiehal túto kliniku štvorčlenný tím, ktorý sa za dva roky rozrástol na 25 kolegov a MEDANTE je jedinou klinikou celostnej (holistickej) medicíny na Slovensku. MEDANTE spája vybrané formy diagnostiky klasickej medicíny a terapeutické metódy najmodernejšieho prístrojového vybavenia, disponuje tímom atestovaných lekárov, ktorých dopľňajú odborníci na alternatívnu liečbu. Klinika MEDANTE má tiež všetky potrebné povolenia ako ktorékoľvek iné neštátne zdravotné zariadenie.

Zaujímavý je tiež zakladateľ kliniky - Michal Andrejco, ktorého osobný príbeh hovorí o ťažkom ochorení a uzdravení kombináciou modernej a alternatívnej liečby. Práve táto životná skúsenosť ho viedla k myšlienke klinky celostnej medicíny.

Michal Andrejco v súťaži Mladý inovatívny podnikateľ 2015 získal Cenu Ministra hospodárstva SR za najinšpiratívnejší podnikateľský príbeh. Viac o jeho podnikateľskom príbehu sa dozviete v článku Michal Andrejco (MEDANTE): Výzvy nevnímam ako ťažké, ale ako vzrušujúce

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2015 - Eugen Česnák a reštauračný systém Camarero (Camarero, s.r.o.)

Eugen Česnák, ktorý vymyslel reštauračný systém Camarero, ho dnes ho rozvíja spolu so spoločníkmi v rámci skupiny CreativeWeb, do ktorej patrí aj portál ZlavaDna.sk. Od založenia firmy Eugen zodpovedá hlavne za vývoj produktu. V súčasnosti manažérsky riadi firmu a popri tom je naďalej hlavným vývojárom reštauračného systém Camarero. Camarero vzniklo ako bezdrôtový objednávkový systém pre čašníkov a od svojho vzniku je lídrom v tomto segmente. V súčasnosti sa však Camarero transformuje do plnohodnotného full service systému pre reštaurácie. V novom segmente patrí medzi začínajúcich hráčov, hoci ide o unikátne riešenie, ktoré na trhu v tejto podobe neexistuje. Na Slovensku reprezentujú konkurenciu tri firmy, ktoré ponúkajú podobné služby.

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2015 - Miroslav Kráľ a platobná brána Besteron (Pay Solutions, a.s.)

Spoločnosť Pay Solutions a.s. úspešne vyvinula novú online platobnú bránu Besteron, ktorá spĺňa tie najprísnejšie kritériá modernej platobnej brány 21. storočia. Hlavným poslaním Pay Solutions a jej služby Besteron je zvýšiť komfort platenia pre zákazníkov v online prostredí a stať sa európskym lídrom v oblasti poskytovania bezpečných a rýchlych online platieb.

 

Finalista súťaže Mladý inovatívny podnikateľ 2015 - Peter Dorčák EZO.sk, s.r.o.

Peter Dorčák pokračuje v rodinnom podniku EZO.sk, s.r.o., ktorého predmetom podnikania je výroba a predaj kúpeľových solí a masážnych olejov.

 

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Slovensko pozná Mladého inovatívneho podnikateľa roka 2023

Vo finále súťaže zaujali samoobslužné sauny, výber vína pomocou umelej inteligencie či poradenstvo pri expanzii firmy. Kto sa stal víťazom a čo finalisti získali?

Súťaž Mladý inovatívny podnikateľ 2023 je „za rohom“

Získajte atraktívne ceny ako mentoring či zájazd do Bangkoku. Rozhoduje kreativita a prístup s dávkou modernizácie a invencie. Ako a dokedy sa registrovať?

Digitalizácia a efektívna správa členského vďaka nápadu mladého podnikateľa

Mário Potoček prišiel s inovatívnym riešením, ktorým zaujal aj v podnikateľskej súťaži. Aký problém rieši, vďaka čomu sa jeho zamestnanci tešia do práce a ako funguje predaj cez obchodných zástupcov?

Mladý inovatívny podnikateľ 2022: zaujali inovácie v oblasti technológií, zdravotníctva aj obuvi

Meno Mladého inovatívneho podnikateľa roku 2022 je známe. Čím zaujal víťaz a aké ďalšie nápady sa dostali do finále?
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky