Mladí slovenskí freelanceri

Portál podnikajte.sk v spolupráci s clickjobfair.sk Vám prináša sériu videovizitiek mladých podnikateľov – freelancerov.

Prvým prezentujúcim z mladých podnikateľov je freelance copywriterka Ivica Ďuricová. Je príkladom toho, ako sa zo záľuby dá vytvoriť podnikanie. U nej záľuba v písaní prerástla do podnikateľského nápadu – stala sa freelance copywriterkou. Podnikať začala v roku 2008, kedy spolu so svojimi spolužiačkami z gymnázia založila neziskovú organizáciu – jazykovú školu. K pojmu copywriting sa dostala prostredníctvom skupiny webdizajnérov a rozhodla sa začať tvoriť reklamné texty ako copywriterka. Klienti k nej v súčasnosti prichádzajú už samy na základe referencií, no zo začiatku spolupracovala s tromi webdizajnovými štúdiami. Viac o copywriterke Ivici Ďuricovej sa dozviete v nasledujúcom videu.

Ďalším mladým podnikateľom - freelancerom je Ján Šifra, ktorý pracuje v oblasti marketingu. Prvý kontakt s médiami nadobudol ešte na strednej škole, kde pôsobil pri tvorbe školského časopisu. Pre podnikanie ako freelancer sa rozhodol z dôvodu potreby osamostatniť sa. Popri zamestnaní začal rozbiehať vlastné podnikanie a neskôr si uvedomil, že sa chce venovať už len svojim projektom. Jednou zo základných vecí, ktoré musel Ján Šifra pred začatím vlastného podnikania spraviť, bolo zmeniť spôsob myslenia. Medzi najväčšie výhody freelancingu podľa Jána Šifru patrí sloboda a viacej možností, keďže za kratší čas dokáže vybaviť viacero pracovných úloh. V prípade Vášho záujmu dozvedieť sa o Jánovi Šifrovi viac, pozrite si jeho videovizitku.

Posledným z trojice freelancerov je marketingový konzulant Pavol Magic, ktorý pracuje pre spoločnosť Etarget, popri tom píše nielen na svoj blog, ale aj do rôznych tlačených alebo webových médií a venuje sa svojmu vlastnému podnikaniu. Ako freelancer začal podnikať pred dvoma rokmi, primárnou ideou založenia si živnosti bola pre Pavla Magica podpora malých a stredných podnikov, ktoré si nemôžu vždy dovoliť zaplatiť drahé reklamné alebo PR agentúry. V budúcnosti by si rád založil s.r.o. a mal niekoľko zamestnancov práve z dôvodu neustáleho rastu počtu zákaziek. Ak sa chcete dozvedieť viac o Pavlovi Magicovi, sledujte toto video:

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Tvorba biznis plánu – 5 chýb, ktorým sa vyvarujte

Akým chybám sa vyvarovať a na čo si dávať pozor pri tvorbe biznis plánu.

Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť (podnikanie) občanovi so zdravotným postihnutím

Zdravotne postihnutí môžu získať príspevok na podnikanie za výhodnejších podmienok než ostatní začínajúci podnikatelia. Prinášame prehľad.

Podnikateľský plán začínajúceho podnikateľa

Dá sa začať podnikať aj bez podnikateľského plánu? Ako má vyzerať, ak má plniť účel?

Aké údaje musí obsahovať firemný web?

Aké informácie je podnikateľ povinný zverejňovať na svojom webe? Aké pokuty hrozia? Prinášame prehľad povinne zverejňovaných údajov na webovej stránke podnikateľa.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky