Mladí slovenskí freelanceri

Portál podnikajte.sk v spolupráci s clickjobfair.sk Vám prináša sériu videovizitiek mladých podnikateľov – freelancerov.

Prvým prezentujúcim z mladých podnikateľov je freelance copywriterka Ivica Ďuricová. Je príkladom toho, ako sa zo záľuby dá vytvoriť podnikanie. U nej záľuba v písaní prerástla do podnikateľského nápadu – stala sa freelance copywriterkou. Podnikať začala v roku 2008, kedy spolu so svojimi spolužiačkami z gymnázia založila neziskovú organizáciu – jazykovú školu. K pojmu copywriting sa dostala prostredníctvom skupiny webdizajnérov a rozhodla sa začať tvoriť reklamné texty ako copywriterka. Klienti k nej v súčasnosti prichádzajú už samy na základe referencií, no zo začiatku spolupracovala s tromi webdizajnovými štúdiami. Viac o copywriterke Ivici Ďuricovej sa dozviete v nasledujúcom videu.

Ďalším mladým podnikateľom - freelancerom je Ján Šifra, ktorý pracuje v oblasti marketingu. Prvý kontakt s médiami nadobudol ešte na strednej škole, kde pôsobil pri tvorbe školského časopisu. Pre podnikanie ako freelancer sa rozhodol z dôvodu potreby osamostatniť sa. Popri zamestnaní začal rozbiehať vlastné podnikanie a neskôr si uvedomil, že sa chce venovať už len svojim projektom. Jednou zo základných vecí, ktoré musel Ján Šifra pred začatím vlastného podnikania spraviť, bolo zmeniť spôsob myslenia. Medzi najväčšie výhody freelancingu podľa Jána Šifru patrí sloboda a viacej možností, keďže za kratší čas dokáže vybaviť viacero pracovných úloh. V prípade Vášho záujmu dozvedieť sa o Jánovi Šifrovi viac, pozrite si jeho videovizitku.

Posledným z trojice freelancerov je marketingový konzulant Pavol Magic, ktorý pracuje pre spoločnosť Etarget, popri tom píše nielen na svoj blog, ale aj do rôznych tlačených alebo webových médií a venuje sa svojmu vlastnému podnikaniu. Ako freelancer začal podnikať pred dvoma rokmi, primárnou ideou založenia si živnosti bola pre Pavla Magica podpora malých a stredných podnikov, ktoré si nemôžu vždy dovoliť zaplatiť drahé reklamné alebo PR agentúry. V budúcnosti by si rád založil s.r.o. a mal niekoľko zamestnancov práve z dôvodu neustáleho rastu počtu zákaziek. Ak sa chcete dozvedieť viac o Pavlovi Magicovi, sledujte toto video:

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Ako začať podnikať s nulou v peňaženke?

Aké možnosti podpory pre začínajúcich podnikateľov existujú? Získať rady, skúsenosti, ale aj peniaze na podnikanie je možné viacerými spôsobmi.

Ako začať podnikať od nuly? Radia podnikatelia a odborníci z praxe

Mať dobrý nápad na biznis nestačí. Ako získať peniaze, na čo myslieť a akým chybám sa v začiatkoch podnikania vyhnúť?

Výdavky pred začatím podnikania ako daňové výdavky

Aké výdavky vynaložené ešte pred začatím podnikania je možné uznať za daňové výdavky u fyzickej osoby a aké u právnickej osoby (obchodnej spoločnosti)?

Založenie firmy

Pred zakladaním podnikania je potrebné si položiť otázku, prostredníctvom akej právnej formy chcete podnikať? Možností je veľa, ale sú medzi nimi rozdiely. Ak si vyberiete, potom si môžete založiť firmu.
To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky