Logopedická hra získala ocenenie Podnikateľský nápad roka 2013

Logopedická hra získala ocenenie Podnikateľský nápad roka 2013

Združenie mladých podnikateľov Slovenska včera, počas slávnostného galavečera Diamanty slovenského biznisu, vyhlásilo víťazov druhého ročníka súťaže Podnikateľský nápad roka. Súťaž je určená pre mladých záujemcov, ktorí chcú začať podnikať. Do druhého ročníka sa prihlásilo 320 projektov mladých podnikateľov z celého Slovenska. Hlavnú cenu, a zároveň cenu verejnosti, získali študenti informatiky s logopedickou počítačovou hrou SPEEKLE. Ocenenie primátora mesta Bratislava a cenu za bratislavský Podnikateľský nápad roka si odniesli mladí dizajnéri s detským nábytkom villo.in. Podnikateľským nápadom pre investora sa stal CulCharge, najmenší nabíjací USB kábel na svete z dielne mladých podnikateľov z Piešťan.

Čistič autokobercov, obojstranná fľaša pre nápoje, grid mriežkové svetlo na bicykel, centrálny rezervačný systém pre  športoviská, riadiaci systém kontroly vychystávania tovarov vo výrobe, bezdrôtový iCloud systém diaľkového ovládania elektrických zástrčiek, personalizované spravodajstvo, či internetová marketingová centrála. To sú príklady ďalších inovatívnych nápadov mladých podnikateľov Slovenska, ktoré hodnotila odborná porota. Tá posudzovala najmä kritérium origitality a inovatívnosti, ako aj reálnosť nápadu, jeho biznis model a dlhodobý trhový podnikateľský potenciál.

„I napriek tomu, že ide len o druhý ročník súťaže, vidíme, že záujem mladých ľudí podnikať rastie. Prihlásilo sa takmer o 20 % viac projektov. Tie mali v porovnaní s prvým ročníkom  nielen vyššiu kvalitu a podnikateľský potenciál, ale zvýšil sa aj podiel projektov v oblasti služieb a v oblasti médií a reklamy, v porovnaní s dominanciou IT projektov v minulom roku,“ hovorí Ján Solík, predseda Združenia mladých podnikateľov Slovenska a pokračuje: „Zámerom súťaže Podnikateľský nápad roka je ukázať mladým ľuďom, že podnikať sa oplatí a že úspešné nápady majú mnoho tvárí. Práve cez víťazov by sme mladých ľudí na Slovensku radi motivovali k naštartovaniu vlastných biznisov, ako alternatívy zamestnať sa po škole. Ocenení získajú finančnú investíciu, ale aj potrebné poradenstvo v oblasti podnikania, financií, právne služby, podporu v reklame a PR, či ročné predplatné OFFICE 365.“

Štruktúra prihlásených súťažných projektov bola rôznorodá. Najviac prihlásených projektov bolo z oblasti služieb (27 %) a z oblasti IT (23 %). Oproti minulému roku narástli projekty v oblasti médií a reklamy, stavebníctva a bývania a v oblasti vzdelávania.

Takmer dve tretiny prihlásených majú podnikateľské nápady, ale zatiaľ nepodnikajú – z nich 24 % sú študenti, 25 % sú zamestnanci a 11 % sú nezamestnaní. Tretina prihlásených (32 %) sú mladí podnikatelia. Viac ako polovica (51 %) projektov je vo fáze prípravy ideového zámeru a/alebo prípravy na štart podnikania. Druhá polovica projektov svoj produkt už vyvíja, má vyrobený svoj prototyp alebo uviedli už produkt na trh.

Najsilnejší v podaní prihlášok bol Bratislavský kraj (27 %), avšak ostatné kraje boli v podstate rovnako percentuálne zastúpené v rozsahu 8-12 %.

 

SPEEKLE

CulCharge

villo.in

 

O Podnikateľskom nápade roka 

Podnikateľský nápad roka je najväčšia podnikateľská súťaž na Slovensku. Jej cieľom je propagovať podnikanie medzi mladými ľuďmi a za pomoci lídrov súčasného biznisu pomáhať oceneným podnikateľským nápadom mladých ľudí pri premene na úspešné podnikanie. Druhý ročník Podnikateľského nápadu roka sa koná pod záštitou Ministerstva financií SR.

Viac podobných článkov nájdete na www.podnikajte.sk


Hľadáme Podnikateľku Slovenska 2018

Poznáte vo svojom okolí šikovnú podnikateľku, ktorá si zaslúži ocenenie? Stretli ste sa s dámou, ktorej podnikanie vám imponuje? Alebo sama patríte medzi podnikateľky a trúfate si uspieť v prestížnej súťaži, ktorá má za sebou už 18 ročníkov? Neváhajte a prihláste sa do 19. ročníka súťaže Podnikateľka Slovenska.

Galavečer Slovenský Goodwill 2018 slávnostne predstavil podnikateľov, ktorých si ľudia vážia

18. októbra 2018 boli slávnostne vyhlásené výsledky a odovzdané ocenenia Slovenský Goodwill 2018. Z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018, verejnosť 642 hlasmi zvolila Miriam Poništovú, ktorá sa stala nositeľkou titulu OSOBNOSŤ Slovenský Goodwill.

Zahlasujte online a zvoľte si Osobnosť Slovenský Goodwill 2018

Do konca septembra môže verejnosť opäť hlasovať a zvoliť novú Osobnosť Slovenský Goodwill. Na výber má z 18 finalistov, ktorí boli nominovaní do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Hlasovanie prebieha on-line na webe slovenskygoodwill.sk. 26. septembra taktiež zasadne medzinárodná odborná porota, ktorá vyberie víťazov kategórií Tradícia, Inovácia, Partner a Podporovateľ. Tí budú vyhlásení 18. októbra počas slávnostného večera v Bratislave.

Nomináciu na ocenenie Slovenský Goodwill 2018 získalo 37 firiem

37 nominácií bolo prijatých do druhého ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2018. Počet nominácií, ktoré sa skončili o polnoci 30. júna, je takmer o 55 % vyšší než počet nominácií prijatých v minulom premiérovom ročníku projektu. Finalisti budú predstavení na webe slovenskygoodwill.sk v sobotu 1. septembra.