Rodinné prídavky na dieťa

Informácie o výške prídavku na dieťa či príklady rôznych situácií, ktoré jeho výplatu ovplyvňujú. Kto má nárok na prídavok na dieťa a ako oň žiadať? Kedy sa rodinné prídavky vyplácajú? Kedy môže úrad práce, sociálnych vecí a rodiny vyplácanie prídavku na dieťa pozastaviť a čo v takom prípade robiť? Aké sú možné príplatky k prídavkom na dieťa a kto ich môže získať?Peňažné dávky pre rodiča v roku 2024

Na aké peňažné dávky od štátu má nárok rodič dieťaťa? Prehľad dôležitých informácii o tom, kedy môže rodič dávky čerpať, aké podmienky musí splniť a aká je ich výška v roku 2024.

Spoločná osobná starostlivosť

Pri rozvode možno využiť nový inštitút spoločnej osobnej starostlivosti o dieťa. O čo ide, ako sa na nej dohodnúť a kto vtedy platí výživné či dostáva prídavok na dieťa?

Rodinné prídavky na dieťa v roku 2023: podmienky nároku

Kto môže dostať prídavok na dieťa, kedy nárok na rodinné prídavky zaniká a čo v prípade, že jeho výplatu úrad pozastaví? Podstatné informácie a príklady situácií.

Peňažné dávky pre rodiča v roku 2023

V prehľadných tabuľkách vám prinášame informácie o peňažných dávkach pre rodiča, v ktorých nájdete, kto, za akých podmienok a v akej výške môže v roku 2023 tieto dávky získať.

To najlepšie z Podnikajte.sk do vašej schránky